Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - dwayde

Sayfa: [1]
1
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: Favori Karakteriniz?
« : 20 Temmuz 2010, 09:45:02 »
Benim favorim Drizzt'in hikayelerinden biri değil. Şarkılar ve Kılıçlar serisinden Danilo.

2
Sinema / Camp Rock
« : 19 Temmuz 2010, 22:28:16 »


Mitchie Torres'in büyük bir hayali vardır: Bir gün yıldız bir rock sanatçısı olmak. Bunun içinse önce Rock Kampı'na katılması gerekmektedir. Rock Kampı yazları devam eden müziğin ve dansın etrafında şekillenen bir organizasyondur. Mitchie, annesinin kampta aşçılık işi bulmasıyla kampa gitme şansı yakalar. Ama kampta yaşayacakları pek de hoş şeyler değildir.

Burnu havada bir sanatçı olan Shane Gray, 3 sene önce Rock Kampı'na katılmıştır ve şimdiki grubunu orada kurmuştur. Ama yaptıklarından sonra albüm yapımcılarının tepkisini çekmesi ve ekip arkadaşlarının baskısıyla Rock Kampı'na hoca olarak katılır. Rock Kampı'nın ona 3 sene sonra yeniden birşeyler katacağını asla tahmin edemezdi herhalde.

Mitchie'nin söylediği -ve annesinden en yakı arkadaşı Caitlyn' kadar herkesi inciten- yalanlarının sonuçları ona çok büyük bir ders verecektir.  Ama Shane ile Mitchie'nin aşkı da filmi soluksuz izlemenizi sağlayacak.

Disney Channel'ın müzikal türündeki harikalarından birisi olan Camp Rock'ın soundtracklerinin altında Demi lovato ve Joe Jonas (Jonas Brothers) gibi iki süperstarın yanında Meaghan Jette Martin gibi bir ustanın da imzası var.

Not: Camp Rock 2'nin de bu yıl içinde gösterime girmesi planlanıyor.

3
Sinema / Bandslam
« : 19 Temmuz 2010, 22:24:28 »

Will Burton biraz farklı bir çocuk. Bunun nedeni arabasıyla bir çocuğu öldüren babası da olabilir, müzikle ilgili aşırı olan bilgisi de... Tek bildiği, okulundan ve okulundaki çocuklardan memnun olmadığı. Hayalinin gerçekleşmesinin çok kolay olabileceğini ona kim söyleyebilirdi ki?

Annesi Karen'ın şehir dışında bulduğu yeni işle şehrini ve okulunu değiştiren Will'in önünde fırsatlar için açılan iki kapı var. Birincisi okulun popüler kızı Charlotte Banks'in en yakın arkadaşı olmak ve onun grubunu herkesi deli eden Bandslam'a sokmak. Diğeriyse okulun silik kızı Sa5m ile sevgili olmak. İkisini birleştirebilen Will'in önünde bir hedef var artık: Bandslam!

Charlotte'ın iki basçıyla gitme yolunda olduğu, kentin en büyük müzik etkinliği Bandslam için Will'in epey bir yardıma ihtiyacı var. Will de yardım etmekten asla geri kalmıyor. I Can't Go On I'll Go On, isimli grup gitgide daha ilginç enstürmanlara kapılarını açarken Bandslam heyecanı herkesi sarıyor. Herkes oraya Burning Hotel'in yerini almak için gidiyor.

Yaşasın Bandslam!!!

Bandslam, müzikle içiçe olduğu için cıvıl cıvıl bir film. Amerikan gençlik filmlerinin en dikkat çekici noktası olan sınıf ayrımı-gruplaşmalar bu filmde inatla geçilmeye çalışılıyor. Müziğin müthiş gücünün herkesi biraraya getireceği özenle vurgulanmış.

Oyunculuk açısındansa Vanessa Hudgens ve Aly Michalka gibi iki müthiş genç müzisyen ile Gaelan Connell ve Ryan Donowho gibi genç isimlerin yanısıra Lisa Kudrow gibi bir ustanın yer aldığı Bandslam oyuncu kadrosu bize çok güzel bir eğlence vadediyor. Zaten Aly ve Vanessa gibi iki kişinin şarkıcı rolünde olduğu bir filmin eğlenceli olmamasını bekleyemezsiniz.4
Sinema / Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« : 19 Temmuz 2010, 22:17:38 »
Bandslam

Güzel seçim, Bandslam harika filmdir :)

Dün şehirlerarası otobüste Buz Devri 3'ü izledim, serinin en iyisi olmuş :D

5
Televizyon / Ynt: How I Met Your Mother
« : 19 Temmuz 2010, 22:16:37 »
Diziyi uzuuun bir zamandır güncel takip ediyorum. Açık söylemek gerekirse 5. sezon tam bir fiyaskoydu benim için. Playbook gibi şahane bir bölümü içerse de Barney odak noktası olmadığı zaman bölümler fazlasıyla boş oluyordu. Üstüne üstlük anneyle ilgili birlgi vermekten de uzaktılar. (Topuk ve evi saymazsak)

Üstüne üstlük o sezon finali HIMYM'ye hiç yakışmadı. Sezon finalinde anneyle ilgili hiçbir şey olmadı. Şaka sandım ama değilmiş. 6. sezonda toparlarlar umarım.

6
Televizyon / Ynt: House M.D.
« : 19 Temmuz 2010, 22:12:41 »
Seviyorum bu adamı, fazlasıyla sıradışı. ÖYle güncel sezon takibi anlayışım yok ama Haziran'ın ortalarından beri haftaiçi her gece 00.30'da oynuyor TNT'de, oturup onu izliyorum :D

7
Televizyon / Ynt: The Big Bang Theory
« : 19 Temmuz 2010, 22:08:40 »
17 yıllık yaşantım da izlediğim en kaliteli dizi. 3. sezonun son 5 bölümünde iyice aştılar kendilerini. Hele Leonar'ın eve ilk taşındığı günleri anlattıkları bölüm şahaneydi.

8
Yazarlar / Ynt: Clive Staples Lewis
« : 19 Temmuz 2010, 22:06:23 »
Arkadaşı Tolkien'le en büyük farkı dil konusunda ortaya çıkıyor. Açıkçası Narnia Günlükleri'ni Yüzüklerin Efendisi'nden çok daha severek okudum, bunda da etkili olan şey dilin yalınlığıydı.

Türk hayranlığğı da kendisine hayran olma sebeplerimden biri.

9
Yazarlar / Ynt: Rowling mi Tolkien mi?
« : 19 Temmuz 2010, 22:03:57 »
Tolkien ve Lewis bu işin en büyük ustaları benim gözümde ve günümüzdeki fantastik edebiyat kavramının başlangıcı olarak LOTR serisi gösterilebilir. Bu yüzden Tolkien diyorum.

Diğer taraftan Rowling'in yaptığı iş kesinlikle küçümsenemez (Tolkien'le karşılaştırılsa bile). Tolkien baştan kendi dünyasını yaratırken Rowling  kendi yarattığı dünyayı gerçek hayatın yanına monte etmiş. Kendi dünyanı, evrenini oluşturmak, var olan birşeyin yanına kendi dünyanı katmaktan daha kolay.

10
Diğer Fantastik Eserler / Ynt: Tüm Talihsiz Karakterler
« : 19 Temmuz 2010, 22:00:19 »
Quagmire kardeşleri hiç sevemedim. Fazla iyimser oluşu yüzünden Phil de sinir bozucu gelirdi. Ama vasiler dışında diğer karkaterlerin çok da göze batan rahatsız olduğum huyları yoktu (Vasilerin de ayırt edici olması için öyle yapılmıştı sonuçta). Bütün karakterleri çok sevdim.

11
Alacakaranlık Bulvarı... Aslında en ağır en yavaş ilerleyen kitap buydu seriyi ilk okuyuşumda ama sonrasında elimden düşüremediğim kitap bu oldu.

12
Narnia Günlükleri / Ynt: Narnia Günlükleri Kitapları
« : 11 Ağustos 2009, 09:14:40 »
E o zaman bişi diyebilirmiim Aslan, Cadı ve Dolap 2. kitapsa bu kitabın filminden  önce bi film daha mı vardı ?? ???

Bunlar yazarın okumak için önerdiği sıra yazım sırası değil. Aslan Cadı ve Dolap ilk yazılan kitaptı ve seride asıl üzerinde durulan hikayenin başlangıcıydı. Büyücünün Yeğeni ile At ve Çocuk için Narnia efsaneleri denebilir sadece. Bu ikisi Son Savaş'dan sonra yazılmıştır. O yüzden filmleri çekilmiyor

Sayfa: [1]