Kayıt Ol

FRP hanı

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
FRP hanı
« : 25 Nisan 2011, 14:36:09 »
Arkadaşlar, frpnet forumunda çok güzel bir inşaat haberi verilmişti. Artık frp oyunlarının "kanlı canlı" oynanacağı bir han kuruluyor Sakarya'da. Han sahipleri ara sıra fotoğraflar gönderiyorlar. FRP ile pek aram olmasa da benim bile ağzımın suyu akıyor, hevesle bekliyorum. Handa konaklama imkanı ve kitaplık da olacak elbette. Sırf oyun oynamak için değil, atmosferi yerinde yaşamak için de gidebiliriz yani :)

http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?t=5743

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: FRP hanı
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2011, 14:58:52 »
Uygulanabilirliği çok şüpheli bir proje olmuş bu. Arazi projeyi yapan kişiye aitmiş, bu denli büyük bir işe giriştiğine göre parası da boldur herhalde. Çok büyük masraf çünkü. Ayrıca türkiyede LARP'ın nasıl karşılanacağı konusunda da şüphelerim var. Fakat hepsi bir yana, fikir çok güzel. Eğer uygulamaya geçilirse -ki ben bundan çok şüpheliyim- gidip görülmesi gereken bir yer olacaktır.

Hepsi bir yana, elinde kılıç sırtında ok ile ormanda koşarken karşına mavi Peugeot çıkıp da jandarma ''Birader nerden kaçtın sen?'' deyince ne diyeceğiz onu çok merak ediyorum.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2011, 16:01:12 »
Çok güzel bir çalışma, arkadaşları takdir ediyorum ancak Sakarya'da geçirdiğim süre boyunca edindiğim deneyimler ışığında söylüyorum ki umarım çevreden rahatsız olacak bir davranış görmezler.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=761593

http://www.haberler.com/sakarya-sapanca-golu-nde-bir-pirana-daha-haberi/

Halk genel olarak normalin üstünde muhafazakar olduğu ve fantastik edebiyat'ı geçin edebiyat hakkında genellikle bilgisiz olduğundan bir orc ile karşılaşırsa köylü domuz zannedip dom dom kurşunu ile kovalamaya, güzel bir elf kızı gördüklerinde ise rahatsız etmeye veya cin sanıp sure okumaya başlayabilecek bir potansiyele sahipler.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2011, 16:08:21 »
Türkiye'de bir şeyler yapılamamasının sebeplerinden biri insanların böyle "yapamazsınız" "geçekçi bulmuyorum" "pek mümkün değil o ya" gibi sözleri. Anlaşılan onu yapan arkadaş kafasına koymuş ve yapıyor. İlgili linkteki son postlara bakarsanız da epey bir ilerlemiş gibi görünüyor.

Birileri bir şeyler yapmaya çalıştığında "pek mümkün değil ya" demeyi bir kenara bırakıp destek vermeye çalışırsak güzel şeyler görebiliriz. Umarım bittiğinde hayal ettiğimiz kadar güzel bir LARP ortamı olur ve kısa sürede yok olup gitmez.

Not: Koyu sana söylemiyorum bu sözlerden ben de kişisel olarak çoğu zaman rahatsız olduğum için böyle bir başlıkta belirtme ihtiyacı duydum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2011, 16:45:38 »
Bu arada sonuna kadar şimdi okudum konuyu, bayağı ciddi çalışıyorlar gibi. Bir de video koymuşlar;

Video

Hoş. Eğer başarabilirse böyle bir şeyi kesinlikle ziyaret edilecek bir yer olur.

Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2011, 18:37:27 »
Larp için değil belki(Jandarma faktörü) ama hana oturup o atmosferi yaşamak için gidilebilir. Eğer masaüstü oyunlara izin veriliyorsa o da güzel olur. Eh en azından türkiyede birileri, bir yerde, bir şeyler yapıyor.

Kafaya koydum bir rıhtım yapacağım bende. Kayıp olması lazım... Ama gelip gitmesi zor olur... Neyse başka projeler bulmak lazım ^^

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2011, 18:41:22 »
Kafaya koydum bir rıhtım yapacağım bende. Kayıp olması lazım... Ama gelip gitmesi zor olur... Neyse başka projeler bulmak lazım ^^

Sapanca gölüne inşa ederiz bizde rıhtımı, handan sıkılan rıhtıma koşar.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2011, 14:56:18 »
http://www.frpnet.net/Inn-Of-FrpNet/viewtopic.php?t=6001
Hanın sahipleri yaptıkları, yapacakları ve yapmak istedikleri ile ilgili kapsamlı bilgiler veriyorlar. Hevesle bekliyorum :)

Çevrimdışı Esse

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2011, 23:11:00 »
larp fotoğraflarını görünce benimde ağzımın suyu akmadı değil resmi facebook sayfasıda açmışlar.Henüz yeni işte buyrun http://www.facebook.com/pages/FRP-Han%C4%B1/197861476926850

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2011, 16:18:28 »
 Bi de istanbul'a yapsalar keşke, biz yaparız. Belgrat ormanlarına yapalım diycem ama orası da istanbul'un son yeşil yeri.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Esse

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2011, 16:53:02 »
İstanbuldakinin ordaki gibi olcağını sanmam.Heryer orman göl dağ. :)

Çevrimdışı Esse

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2012, 23:33:50 »