Kayıt Ol

Eagle Eye (kartal göz)

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
Eagle Eye (kartal göz)
« : 10 Şubat 2010, 18:20:34 »
Eagle Eye - (Kartal Göz)
izafet.Com - (( Kartal GÖZ ))

Pentagon'a bağlı Ulusal Askeri Komuta Merkezi'nde Savunma Bakanı Geoff Callister çok kritik bir karar alma noktasına gelmiştir. Aranmakta olan bir Afgan teröristin barındığı önemli bir hedefin bombalanması sözkonusudur. Kimliği kesin olarak konfirme edilmeyen ABD Başkanı, o bölgedeki cenaze töreni sırasında saldırının başlatılmasını emretmiştir. Bombalamanın başlamasıyla birlikte denizaşırı ülkelerden ABD'ye yönelik terörist husumetin ve ülke içinden yapılacak muhtemel saldırıların fitili ateşlenir.
Chicago'da küçük bir fotokopi dükkanında çalışmakta olan 23 yaşındaki Jerry Shaw'atelefonla kötü bir haber gelir. Hava Kuvvetleri'nde halkla ilişkiler subaylığı yapan ve ailenin gururu kabul edilen ikiz kardeşi Ethan, bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir.

Öte yandan bekar anne Rachel Holloman, 8 yaşındaki oğlu Sam'i Washington'a uğurlamak için tren garındadır. Canından çok sevdiği oğlu, Kennedy Center'da okul bandosunda trompet çalacaktır. Bu onların ilk ayrılığıdır. Oğlunu gönderdikten sonra kız arkadaşlarıyla gittiği barda cep telefonuna tuhaf bir çağrı alır. Tanımadığı yabancı bir kadın, talimatlarını yerine getirmediği takdirde oğlu Sam'in öleceğini söylemektedir. Telefonda konuştuğu sırada oğlunun görüntüsünü caddenin karşı tarafındaki bir dükkanın televizyon ekranında görür.

İkiz kardeşinin cenazesine katıldıktan sonra Chicago'ya geri dönen Jerry, normalde boş olan banka hesabında artık 750.000 dolar olduğunu görünce şaşırır. Yaşadığı apartman dairesi tıkabasa terörist malzemelerle doldurulmuştur. Ona da aynı kadından telefon gelir. Bir an önce kaçması gerektiğini, aksi takdirde tutuklanacağı konusunda uyarmaktadır. Ancak kaçmaya fırsat bulamadan eve baskın yapan FBI ajanları tarafından ele geçirilir.

FBI ajanı Thomas Morgan, FBI'daki sorgu odasında genç adamı sorgulamaktadır. Genç adam ısrarla tuzağa düşürüldüğünü iddia eder. Jerry'nin sorgu odasında yalnız kaldığı bir anda aynı esrarengiz kadın bir kez daha iletişim kurar. Sorgu odasının penceresine bir inşaat vincinin çarpmasıyla birlikte camlar kırılınca vince tutunarak kaçması talimatını verir.

Esrarengiz kadının talimatlarına göre hareket eden Jerry, kendisini beklemekte olan Porsche Cayenne arabaya yönlendirilir. Arabada o güne kadar hiç tanışmadığı Rachel adında bir kadın vardır ve onu beklemektedir. İlk andan itibaren birbirlerinden kuşkulanan Jerry ile Rachel, telefondaki esrarengiz kadının insafına kaldıklarının farkına varırlar. Onların attığı her adımı takip eden kadın, kaderleri üzerinde de limitsiz kontrole sahip gibidir.

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
Ynt: Eagle Eye (kartal göz)
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2010, 18:21:25 »
bu konu hakkında size 3 kelime söyleyeceğim: şiddetle tavsiye ediyorum!!!

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eagle Eye (kartal göz)
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2010, 22:02:41 »
 Wow.. Tek kelimeyle muhteşem diyorum. Zaten Shia LaBeouf'un tüm filmlerini sevmişimdir ama Eagle Eye ile Disturbia'nın yani Şüphe'nin yeri ayrıdır bende. Ben de şiddetle öneriyorum.