Kayıt Ol

The Holiday =)

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
The Holiday =)
« : 26 Ocak 2008, 00:55:21 »
THE HOLİDAY~

Film fragmanları üreten bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods (Cameron Diaz), Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır. Londra’da yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins (Kate Winslet) ise, yaşamını İngiltere’nin kırsal kesimindeki çok şirin bir kır evinde sürdürmektedir.
Iris ile Amanda birbirlerinden 6.000 km uzakta yaşadığı halde duygusal açıdan aynı konumdadırlar. Noel’in hemen öncesinde ikisi de erkek arkadaşlarını yaşamlarından bir süreliğine çıkartmaya karar vermiştir. Kısacası ikisi de nostaljik Noel şarkıları söyleyecek modda değildir.
Noel tatilinde şehirden uzaklaşmak isteyen Amanda, karşılıklı ev değişimi konusunda uzmanlaşmış bir internet sitesine girdiğinde sorunlarının mükemmel panzehirini Iris’in İngiltere’deki kır evinde bulur. Bunun üzerine Amanda ile Iris arasındaki yazışmalar, iki haftalığına karşılıklı olarak birbirinin evine taşınmak için anlaşmayla sonuçlanır.
Mevsimlik Santa Ana rüzgarlarıyla ısınan ılık bir kış gününde Los Angeles’a inen Iris, Amanda’nın Brentwood semtindeki evine taşınır. Çok geçmeden de Hollywood’un Altın Çağı’nın ünlü senaryo yazarı Arthur (Eli Wallach) ve Amanda’nın eski erkek arkadaşıyla beraber çalışan film müziği bestecisi Miles (Jack Black) ile arkadaş olur.
Öte yandan Iris’in karlarla kaplı kır evine yerleşen Amanda da, uzun süredir özlemini çektiği tek başınalığın sıcaklığına kavuşmuştur. Ancak Iris’in yakışıklı erkek kardeşi Graham’ın (Jude Law) evin kapısını tıklatmasıyla olayın rengi değişmeye başlar. Beklenmedik gelişmelerin ard arda gelmesiyle iki kadın da en iyi yolculukların bagajların geride bırakıldığı noktada başladığını keşfedeceklerdir.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Holiday =)
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2008, 12:34:27 »
Kate Winslet hmm hayır sarı saç gitmemiş sana, mavi, pembe, turuncu bunları denemelisin. :P Film mi bilmiyorum hayır. :P

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2008, 22:25:05 »
Geçen sene yarıyıl tatilinde vizyona girmişti galiba çook beğenmiştim :D
Kate Winslet'a laf yok :P

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2008, 08:42:20 »
Bi dk ya görmemişim ne Kate'i banane ondan Jude Law varmııışş. İzlerim ben bunu çok pis. :P

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2008, 22:41:17 »
hos bseye benziyor ya (= izlesem mi ne :P jack black varms hem :P
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2008, 17:22:24 »
İzledim kendisini :P Çok eğlenceli bi filmdi Jude Law hastası bi insan olarak asla unutmayacağım filmlerdendir =D Büyüyünce ben de denicem bu ev değiştirme olayını ;D

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2008, 13:45:03 »
Geçen hafta gecenin bi vakti izledik arkadaşımla (tabii arkadaş 1'de sızdı xD). Çok beğendim. Cameron Diaz'ın oynadığı karakter gelecekteki ben gibiydi biraz ;D Kate Winslet ve Jack Black ikilisi üzerinde çok durulmamıştı ama hiç durulmasaymış bile olurmuş (yine de kadro zenginliği açısında iyi seçim =) ). Umut dolu bi romantik komedi işte =))
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2008, 23:20:12 »
Kuzenimin öve öve bitiremediği benim de çok merak ettiğim ama öle çok da beğenmediğim film. Klasik Amerikan romantik-komedi filmi bence. Böyle bir kadrodan beklenmicek bi film. Yani tamam konusu içeriği falan hoş güzel ama ne bilim. Pek sarmadı beni.