Kayıt Ol

Kitaplar ne işe yarar diyenlere

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitaplar ne işe yarar diyenlere
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2011, 13:59:38 »
Şimdi okuyunca yazıyı bir film aklıma geldi. Aman Tanrım 2 de, bir yerde adam şöyle bir şey diyordu yanılmıyorsam; "Biliyorum her şeyi beni sevdiğin için yapıyorsun ama bana bir iyilik yap, beni daha az sev." :)

Şimdi aile tamam iyiliğimizi istiyor da, hanne'nin dediği gibi biraz anlayın canım. Empati yapın, hiç mi çocuk olmadınız. Hatta nedendir bilmem, ailelerimiz bizden de haşere çıkıyor genelde.

Yalnız buradaki haykırışları aileleriniz duymuyor :D. Burada söylediklerinizi onları karşınıza alarak söylemeniz en mantıklısı :).

Ayrıca, konumuz "Kitaplar Ne İşe Yarar?" Aileler üzerine yeterince söz söylendi sanırım.

Çevrimdışı Beyaz Gölge

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2011, 14:05:12 »
O zaman şunu diyoruz:

Kitaplar bizim bunları fark etmemize yarar. :) Fark edip, onları karşımıza alıp konuşmamıza yarar. Bu oldu mu? :)
...Hayal Edebildiğin Kadarını Gerçekleştirebilirsin...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2011, 14:06:02 »
O zaman şunu diyoruz:

Kitaplar bizim bunları fark etmemize yarar. :) Fark edip, onları karşımıza alıp konuşmamıza yarar. Bu oldu mu? :)

Oldu tabiiki :)

Çevrimdışı Thought

• *
  • 4
  • Düşüncelerinle Hareket et.Şansa Çok güvenme...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2011, 14:26:24 »
Ailelerizin bir çoğu___='Lan okusana !Okumassan Bir yere Çıkarmam!Oğlum veya kızım ''Kitap okur musun''Kitap okumak Beyin dağırcığını Geliştirir HaLLa HaLLa Bıktm artık Her Kimse Okumak İstiyosa saten okur Okumuyacaksa okumaz....
always store the contents of the!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2011, 14:39:29 »
Ailelerizin bir çoğu___='Lan okusana !Okumassan Bir yere Çıkarmam!Oğlum veya kızım ''Kitap okur musun''Kitap okumak Beyin dağırcığını Geliştirir HaLLa HaLLa Bıktm artık Her Kimse Okumak İstiyosa saten okur Okumuyacaksa okumaz....

Bundan önce Türkçe'yi doğru kullanmak ve kurallarımızı okumak gerekir.

Alıntı
1. Öncelikle forumda düzgün Türkçe kullanımına dikkat ediniz. Israrla bozuk kelimeler kurmak ceza uygulanmasına sebep olur.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Temmuz 2011, 15:58:08 »
Sevgili arkadaşlar,

Kitaplar ne işe yarar diyenlere cevabınızı kendi çocuklarınızla vereceksiniz. Bu nedenle ne ailelerinizden şikayet edin, ne de başkalarının bu konudaki umarsızlıklarına kızın. Bunun yerine, tüm bunları kendiniz birer ebeveyn olduğunuzda yapmamanız gereken şeyler olarak not alın.

İşte bunu yaptığınız zaman kitapların ne işe yaradığını en öğrenmesi gereken kişilere öğretmiş olursunuz.

Ben şu anda bunu yapıyorum ve bunun nasıl muhteşem bir duygu olduğunu kelimelere döküp anlatacak kadar iyi bir yazar da değilim :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı PERCY

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Temmuz 2011, 18:10:55 »
Ben de Beyaz Gölgeye katılıyorum.2 yıl önce ayda bir kitabı zor bitirirdim.Şimdi bir seri sayesinde okumayı dünyanın en önemli şeyi haline getirdim (ki öyle).Annem ve öğretmenlerim şimdi kitap okumama cezası verip beni tehdit ediyorlar.Tabi bende dersleri boşlayıp biraz fazla kitap okumuş olabilirim ama yine de onları anlamak zor.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Temmuz 2011, 23:01:37 »
Bu soruyu anneme sorsanız yeni bilgiler öğrenirsin, kendini geliştirirsin falan der. Ve de -akademik açıdan- yeni şeyler öğrenemediğim kitapların (fantastik, bilim kurgu..) bir işe yaramadığını, zaman kaybı olduğunu savunur. İşte bu düşüncelerin fazlalığından dolayı Türkiyede fantastik edebiyatın ileri gidememiş olduğunu görüyoruz. Ve de birçok insan bu tür kitapları hayatında okumadığından yılda 1-2 sıkıcı kitaptan ileri gidemiyor. İşte bana göre kitap vakti eğlenceli geçirmeye yarar. Tabi bir de annemin dediği şeye de yarar.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Temmuz 2011, 23:06:22 »
Şimdi okuyunca yazıyı bir film aklıma geldi. Aman Tanrım 2 de, bir yerde adam şöyle bir şey diyordu yanılmıyorsam; "Biliyorum her şeyi beni sevdiğin için yapıyorsun ama bana bir iyilik yap, beni daha az sev." :)

Şimdi aile tamam iyiliğimizi istiyor da, hanne'nin dediği gibi biraz anlayın canım. Empati yapın, hiç mi çocuk olmadınız. Hatta nedendir bilmem, ailelerimiz bizden de haşere çıkıyor genelde.

Yalnız buradaki haykırışları aileleriniz duymuyor :D. Burada söylediklerinizi onları karşınıza alarak söylemeniz en mantıklısı :).

Ayrıca, konumuz "Kitaplar Ne İşe Yarar?" Aileler üzerine yeterince söz söylendi sanırım.

Daha önce de dediğim gibi(yukarıda) konumuz kitaplar ne işe yarar. Ailelerinizin ve sizin kitap sorunlarınız değil. Her mesaj atan ailesinden bahsetmesin lütfen artık.

Çevrimdışı ixna

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Ağustos 2011, 14:36:58 »
ben küçüklüğümden beri kitap okurum.Bunun bana getirdikleri hayalgücümü baya bi genişletti,farklı düşünmeyi ,düzgün konuşmayı,empati yapmayı,gözlemlemeyi öğrendim.Bende bu işe yaradı açıkçası.Bu zamana kadar bi zararını görmedim kitapların :D
\"Belki çok güzel bir zekaya sahip olmak hoş bir şeydir ama daha büyük bir hediye, güzel bir kalbi keşfetmektir.\" Akıl Oyunları "A Beatiful mind"