Kayıt Ol

Vikitap - Online Kütüphane

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Vikitap - Online Kütüphane
« Yanıtla #75 : 22 Mart 2015, 18:24:34 »
Siteye şimdi kayıt oldum, girer girmez bir Ejderhaların Dans'ı testi çözdüm, beşte beş doğru yaptım. Gerçi sorular çok zor değildi sanki. :) Gruba da katıldım, bakalım... :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #76 : 22 Mart 2015, 18:54:19 »
Grupta pek bir aktiflik olmuyor kimin eli kimin kütüphanesinde diye röntgenlemek açısından güzel bir site :) Hoş geldiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 22 Mart 2015, 19:26:32 »
Ben de dün üye oldum vikitap'a. Okuduğum eserleri toplu halde görmek pek hoş oluyor. :)

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 05 Haziran 2015, 11:53:40 »
Siteyle artık pek ilgilenilmiyor gibi geldi bana. Son 5-6 ayda çıkan çoğu kitap eklenmemiş oluyor. Ayrıca epey ağırlaştı site. Açması, sekmeler arasında dolaşması falan çok sürüyor.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #79 : 05 Haziran 2015, 14:39:39 »
Siteyle artık pek ilgilenilmiyor gibi geldi bana. Son 5-6 ayda çıkan çoğu kitap eklenmemiş oluyor. Ayrıca epey ağırlaştı site. Açması, sekmeler arasında dolaşması falan çok sürüyor.
Nedense aradığım iki kitaptan birini ben eklemek zorundayım. Site yönetimi ve kütüphaneciler çok ağır kalıyorlar. Hız konusunda bir sorunu yok gibi ama site gittikçe gerekliliğini de kaybediyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 05 Haziran 2015, 14:41:55 »
Zaten kitapları üyeler ekliyor, bu platform öyle işliyor :D. Yani site yönetiminin çıkan kitapları sisteme eklemesi gibi bir durum yok. Üyelerle yürüyen bir yapı bu. Kütüphaneci rütbesine sahip olanlar da kitap eklemekle yükümlü değil. Var olan baskıları birleştiriyorlar, eksik bilgileri giriyorlar (gördükçe) falan.

Ancak sitede yavaşlık ve kitap sistemde olmasına rağmen aramalarda çıkmama gibi sorunlar mevcut. Başkasında görmüş olmasam belki aynı kitabı 5. kez ben eklemiş olacağım. O arama çubuğundaki hata nedeniyle aynı kitaplar tekrar tekrar ekleniyor.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #81 : 05 Haziran 2015, 15:15:23 »
Zaten kitapları üyeler ekliyor, bu platform öyle işliyor :D. Yani site yönetiminin çıkan kitapları sisteme eklemesi gibi bir durum yok. Üyelerle yürüyen bir yapı bu. Kütüphaneci rütbesine sahip olanlar da kitap eklemekle yükümlü değil. Var olan baskıları birleştiriyorlar, eksik bilgileri giriyorlar (gördükçe) falan.

Ancak sitede yavaşlık ve kitap sistemde olmasına rağmen aramalarda çıkmama gibi sorunlar mevcut. Başkasında görmüş olmasam belki aynı kitabı 5. kez ben eklemiş olacağım. O arama çubuğundaki hata nedeniyle aynı kitaplar tekrar tekrar ekleniyor.
kitapları üyeler ekliyor düzenlemeyi de kütüphaneciler yapıyorsa yönetim ne yapıyor merak ettim :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 05 Haziran 2015, 15:27:47 »
Bizim forum gibi düşünmeyin orayı ya. Orada yönetim dediğiniz 2-3 kişi var. Onlar altyapıyı sağlıyor işte. Forum değil ki orası :). Teknik destek için var o yönetim. Sitenin sahibi olarak sundukları bu. Üyeler üzerinden yürüyen bir sistem diye tekrar etmiş olayım. Zaten böyle projelerin ilerleyiş mantığı budur. Bunda bir yanlışlık yok.

Goodreads mesela, yönetim diyebileceğiniz kişiler son çıkan kitapları sisteme giriyor mu? Girmiyor. Çünkü işleri bu değil :).

Her yer bir Kayıp Rıhtım değil :P.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 05 Haziran 2015, 16:54:31 »
Site yeterince hızlı, farklı bir sıkıntı olduğundan dolayı belki yavaş gelmiştir size. Evet ben de birkaç kitap için denk geldim, bazı kitaplar sistemde olduğu halde arayınca çıkmıyor. Yazım yanlışlarından dolayı da olabiliyor bazen.

Çoğu kimse aktif bir şekilde kullanmıyor sanırım ya da insanlar burayı kullanmak yerine kendi bloglarında / farklı platformalarda paylaşmayı tercih ediyor.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 05 Haziran 2015, 16:57:30 »
Ben aslında yeni kitaplar eklenmiyor derken yöneticiler eklemiyor demek istemedim. Yani bu abiler daha önce çok girişkendiler, epey uğraşıyorlardı site için, kullanıcılar aktifti vs... Şimdi aktiflik az, güncellenmiyor pek çok şey, bir boşlanmışlık havası var. Güzel site, kapanıp gitsin istemem =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 05 Haziran 2015, 17:01:20 »
Ben goodreads kullanıyorum daha güzel bence. Goodreads daha geniş daha çok insan barındıran bir platform sonuçta uluslararası :) Goodreadste yazarlar da var. Hepsini geçtim mobil uygulama var :)

Önce kendi bloğumda yayınlıyordum ama blogla uğraşmak sıktı sanki :) Goodreads ile devam edecem gibi duruyor

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 05 Haziran 2015, 17:44:03 »
Goodreads'i de kullanıyorum ben ama Vikitap'ı daha çok seviyorum nedense :). Son zamanlarda biraz durgunluk ve boşvermişlik var sitede buna katılıyorum, insanlar çok daha az katılımda bulunuyor. Bir ara Yosun hanım(kahlan amnell) ilgileniyordu site ile diye hatırlıyorum ama sonra ne karar aldılar bilmiyoruz. Sitenin yeni bir tasarıma ve kitap aratma gibi sorunların kaldırılmasına ihtiyacı var acilen.  :P

Her şeye rağmen güzel bir sosyal platfom Vikitap, buradan henüz siteyi keşfetmeyen Rıhtım takipçilerine tavsiye edelim. Gelin takipleşelim, kim ne okuyor bilelim yahu! :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #87 : 05 Haziran 2015, 20:32:08 »
Vikitap'ın veri tabanında bir sorun var, güncellenmesi gerekiyor. Ama sadece iki kişiler ve farklı işlerde çalışıyorlar. Yani evet, biraz boş vermişlik ya da yetişememe durumu var maalesef. Veri tabanı güncellenmediği için belirli bir tarihten sonra eklenen hiçbir kitap arama motorunda çıkmıyor. Mesaj atmıştım kendilerine birkaç ay önce, düzelteceğiz demişlerdi... di.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 06 Haziran 2015, 12:34:32 »
Ben orada da daha aktif çalışabilmek istiyorum elbette ama yetişemiyorum, ve altyapıda düzenlemeler yapılıyor şu an. Kullanıcılar en azından kendilerine bir yayınevi seçip o yayınevinin kitaplarını sisteme girerse tekrar aktif olabilir sanki site :) Evet hatta ben Monokl, Yitik Ülke ve İkinci Adam yayınlarını üstleniyorum.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #89 : 06 Haziran 2015, 13:43:04 »
Bence çoğu kitap var ama aramada çıkmıyor. Üyeler de "bu kitap yok" deyip ekliyor. Mesela arama çubuğuna basıp "Marslı" yazın kitap çıkmaz ama yazar aramasından "Andy Weir" yazın o zaman kitabı bulursunuz. Bu yüzden aynı kitap onlarca kez ekleniyor ama hep yok görünüyor.

Ek: Şimdi saydım: "Marslı" 21 kez eklenmiş. İngilizce baskı bile 3 kere eklenmiş. Ama ikisi de aramada çıkmıyor. Acilen arama sistemini düzeltmeleri lazım.