Kayıt Ol

Ejderha Avcısı - George and the Dragon

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ejderha Avcısı - George and the Dragon
« : 21 Ağustos 2008, 17:10:58 »

Yönetmen : Tom Reeve
Oyuncular :  James Purefoy , Piper Perabo , Patrick Swayze , Michael Clarke Duncan , Bill Treacher
Senaryo : Michael Burks, Tom Reeve
Müzik : Gast Waltzing
Yapım Yılı : 2004

Konusu:

George İngiltere'den Şövalye olarak ayrıldı. Efsane bir ejderha avcısı olarak geri döndü...

Kutsal topraklara düzenlenen sefer sona ermiştir. Savaştan bitap düşmüş şövalyeler, paralı askerler Avrupa'yı geçerek evlerine dönmektedir. İngiltere'nin yakışıklı şövalyesi George (James Purefoy) da Filistin'de tanık olduğu korkunç katliamın ardından sessiz sakin bir hayat sürme hayalindedir. İngiltere'ye döndüğünde Edgar (Simon Callow) adında bir kralın hüküm sürdüğü bereketli topraklara doğru yola çıkar. Ancak Kral Edgar zor durumdadır. Kızı Lunna (Piper Perabo) ortadan kaybolmuştur. George, kralın sadık hizmetkârı Elmendorf (Bill Treacher) ile Lunna'yı bulmak için harekete geçer. George, Prensesi ve kaybolmasının ardındaki sırrı anladığında, aşk, yalan ve bin yıllık efsanenin açığa çıkması ile son bulacak bir macera başlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Avcısı - George and the Dragon
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2009, 17:06:16 »
Ya bir film vardı böyle.ama adı neydi ki...
Neyse o filmde bir ejderha avcısıyla bir ejderhanın dostluğu anlatılıyordu.
Ejderha zalim,genç krala kalbinin yarısını vermişti,kraliçinin yalavarışları züerine.Dünyada kalan tek ejderhaydı bu hatta.Böyle güzel bir konusu vardı ve ilgiyle izlemiştim o zamanlar.Eski bir filmdi kendisi.Bu mu diye umutla geldim ama,adı neydi o bahsettiğimin bilen varsa söylesin lütfen.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Avcısı - George and the Dragon
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2009, 17:53:08 »
Bu mu diye umutla geldim ama,adı neydi o bahsettiğimin bilen varsa söylesin lütfen.
Konuyu açtım. Buraya tıklayarak ulaşabilirsin. =)

Benimde sevdiğim bir filmdir ama madem açtık, konusunda yapayım yorumu. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "