Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1320 : 14 Kasım 2017, 10:00:29 »
Bu arada İstanbul Tüyap'a uğrayacaklarınız için küçük bir bilgi: Zaman Çarkı 2 ile 11'i fuardan temin edebilirsiniz artık. Genel dağıtımı da fuarın ardından yapılacak.

Ek olarak fuar için çok büyük bir sürprizimiz olduğunu biliyor muydunuz? Daha hiçbir yerde duyurulmamış joker bir kitabımız var. Fuar ortasına gelecek. :)

Teşekkürler :) ancak ankarada olduğum için genel dağıtımı bekleyeceğim.ayrıca vakıf serisi ve tom bombadil için de tekrar teşekkürler :)

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1321 : 14 Kasım 2017, 17:27:06 »
Vakıf serisi bir şekilde başladı artık, zaman alacak olsa da devamın gelecek olması güzel bir haber. Asimov ustadan başka kitapların gelecek olması da bir başka güzel ve sevindirici haber. İthaki güzel işler yapıyor gerçekten de, ellerinize sağlık...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1322 : 14 Kasım 2017, 17:38:47 »
Öncelikle Vakıf ve Tom Bombadil için bayrakları asmış durumdayım. Ellerinize, emeğinize sağlık. Sonrasında 3 sorum olacak ^^

1. Anlatış dışında bir Le Guin kitabı düşünüyor musunuz? Sürgün Gezegeni sonrası ikinci Le Guin kitabı olunca meraklandım.

2. Hyperion Cantos'u sormuş muyduk, hatırlayamadım. Sorduysak kusura bakılmasın. Sormadıysak, düşünüyor musunuz? Olabilir mi böyle bir şey, çünkü lütfen olsun.

3. Sizi seviyoruz Emre. Siz de Kayıp Rıhtım'ı seviyor musunuz :)?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1323 : 16 Kasım 2017, 11:05:49 »
Bu arada İstanbul Tüyap'a uğrayacaklarınız için küçük bir bilgi: Zaman Çarkı 2 ile 11'i fuardan temin edebilirsiniz artık. Genel dağıtımı da fuarın ardından yapılacak.

Ek olarak fuar için çok büyük bir sürprizimiz olduğunu biliyor muydunuz? Daha hiçbir yerde duyurulmamış joker bir kitabımız var. Fuar ortasına gelecek. :)

Teşekkürler :) ancak ankarada olduğum için genel dağıtımı bekleyeceğim.ayrıca vakıf serisi ve tom bombadil için de tekrar teşekkürler :)

Biz elimizden geleni yaptık. Umarım beğenirsiniz. :)

Vakıf serisi bir şekilde başladı artık, zaman alacak olsa da devamın gelecek olması güzel bir haber. Asimov ustadan başka kitapların gelecek olması da bir başka güzel ve sevindirici haber. İthaki güzel işler yapıyor gerçekten de, ellerinize sağlık...

Teşekkürler. :)

Öncelikle Vakıf ve Tom Bombadil için bayrakları asmış durumdayım. Ellerinize, emeğinize sağlık. Sonrasında 3 sorum olacak ^^

1. Anlatış dışında bir Le Guin kitabı düşünüyor musunuz? Sürgün Gezegeni sonrası ikinci Le Guin kitabı olunca meraklandım.

2. Hyperion Cantos'u sormuş muyduk, hatırlayamadım. Sorduysak kusura bakılmasın. Sormadıysak, düşünüyor musunuz? Olabilir mi böyle bir şey, çünkü lütfen olsun.

3. Sizi seviyoruz Emre. Siz de Kayıp Rıhtım'ı seviyor musunuz :)?

1. Anlatış dışında en az iki tane daha Le Guin kitabı gelecek. Gelecek seneye.

2. Bilimkurgu Klasikleri Hyperion Cantos'tan mahrum kalacak ne yazık ki. Hakları başka bir yayınevinde. Philip K. Dick'le beraber serinin en büyük iki eksiği diyelim.

3. ;)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1324 : 16 Kasım 2017, 12:16:23 »
Alıntı
2. Bilimkurgu Klasikleri Hyperion Cantos'tan mahrum kalacak ne yazık ki. Hakları başka bir yayınevinde. Philip K. Dick'le beraber serinin en büyük iki eksiği diyelim.

Bence BK Klasikleri 100lerce kitaba ulaştığında içinde PKD görebiliriz :) zaman bazı kitapların haklarını size getirebilir.

"Rebellions are built on hope"

« Yanıtla #1325 : 16 Kasım 2017, 19:15:14 »

Zaman çarkı-düş hançeri,kullervo’nun hikayesi,tom bombadil’in maceraları ve vakıf kitaplarının siparişini verdim.tekrardan teşekkür ederim :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1326 : 17 Kasım 2017, 09:47:25 »
Alıntı

Bence BK Klasikleri 100lerce kitaba ulaştığında içinde PKD görebiliriz :) zaman bazı kitapların haklarını size getirebilir.

:)

Zaman çarkı-düş hançeri,kullervo’nun hikayesi,tom bombadil’in maceraları ve vakıf kitaplarının siparişini verdim.tekrardan teşekkür ederim :)

Keyifli okumalar efendim.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1327 : 17 Kasım 2017, 11:18:54 »
Fuar fotoğraflarında Vaiz afişi görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Ne zaman satışa çıkacak acaba?
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1328 : 17 Kasım 2017, 14:33:15 »
Bugün Adana Kitapsan'da kitabı (Vakıf) bulamadım. Henüz gelmedi dediler. Kitapçılara dağıtımı geç mi oluyor acaba?

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1329 : 17 Kasım 2017, 15:01:31 »
Dune Tanrı İmparatoru fuarda yoktu. İdefix ve ilknoktada da yok. Ne zaman yeni baskı yapar?

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1330 : 17 Kasım 2017, 19:39:53 »
Bilimkurgu klasikleri serisinde Dune serisinden başka seri kitap olma ihtimali var mı? Rama serisi biraz göz kırpıyor sanki. :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1331 : 17 Kasım 2017, 21:47:36 »
Fuar fotoğraflarında Vaiz afişi görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Ne zaman satışa çıkacak acaba?

Bir aksilik çıkmazsa Sandman 4 ile beraber gelecek hafta matbaaya gidecek. :) Yıllar sonra bir çevirim daha yayımlanmış olacak böylece.

Bugün Adana Kitapsan'da kitabı (Vakıf) bulamadım. Henüz gelmedi dediler. Kitapçılara dağıtımı geç mi oluyor acaba?

Bugün dağıtım günüydü. Bazen ufak aksaklıklar olabiliyor. Normalde bir sıkıntı olmaması lazım ama.

Dune Tanrı İmparatoru fuarda yoktu. İdefix ve ilknoktada da yok. Ne zaman yeni baskı yapar?

Aralık ya da ocak.

Bilimkurgu klasikleri serisinde Dune serisinden başka seri kitap olma ihtimali var mı? Rama serisi biraz göz kırpıyor sanki. :)

Var. :)

Çevrimdışı Diomedas

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1332 : 18 Kasım 2017, 10:34:47 »
Merhaba, Murat Sönmez'in Youtube kanalında övgüyle bahsettiği Barbara Strachey'nin " Journeys of Frodo: An Atlas of J.R.R.Tolkien's The Lord of the Rings " kitabının basılma ihtimali var mı acaba?

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1333 : 18 Kasım 2017, 12:32:32 »
Merhabalar. William Hope Hodgson'ın Sınırdaki Ev dışında bir kitabını daha çevirmeyi düşünüyor musunuz?
Ayrıca Robert Mccommon çevirmeyi düşünür müsünüz?

Son olarak Neil Gaiman'la Al Sarrantino'nun derlediği Öyküler kitabı muazzam olmuş, elinize sağlık.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1334 : 18 Kasım 2017, 17:32:44 »
Merhaba, Murat Sönmez'in Youtube kanalında övgüyle bahsettiği Barbara Strachey'nin " Journeys of Frodo: An Atlas of J.R.R.Tolkien's The Lord of the Rings " kitabının basılma ihtimali var mı acaba?

Tolkien'in eserleriyle alakalı ek metinler çevirme gibi bir projemiz var fakat bunu en erken 2019'da görebileceksiniz. Belki daha bile geç. Şimdilik önceliğimiz asıl eserleri size daha iyi bir halde sunmak. Yardımcı eserler içinde bu kitap olur mu, o konuda bir yorumda bulunamam ama. Bunu şimdilik olumsuz bir cevap olarak görün.

Merhabalar. William Hope Hodgson'ın Sınırdaki Ev dışında bir kitabını daha çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Son olarak Neil Gaiman'la Al Sarrantino'nun derlediği Öyküler kitabı muazzam olmuş, elinize sağlık.

Şimdilik korku eserleri konusunda sorulara cevap veremiyorum. :)

Rica ederiz, biz de çok memnun kaldık kendisinden.