Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Busrakinanc

• *
  • 1
  • Rom: 0
  • "Her zaman bir sır daha vardır "
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1425 : 05 Ocak 2018, 18:21:46 »
Merhabalar  🤗
Drizzt efsanesinin 6. Kitaptan sonrasını basmayı düşünüyor musunuz acaba ?

Çevrimdışı cengeden

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1426 : 05 Ocak 2018, 20:04:49 »
Merhaba drizzt serisi 6. kitapta kalmıştı devamı hakkında bir gelişme varmı? ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Aralık: 21, 22, 23
Ocak: 7-8 (yetişirse 9-10)

denmişti... ocaktayız şu an . bir gelişme var mı bu konuda ?

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1427 : 06 Ocak 2018, 15:00:51 »
Bilim kurgu klasiklerine başka Ursula K. Le Guin gelecek mi?Mülksüzler karanlığın sol eli gibi .teşekkürler.

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1428 : 11 Ocak 2018, 10:15:08 »
Yeri burası olmayabilir ama haber vereyim dedim.

Richard K. Morgan - Değiştirilmiş Karbon ön siparişte.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/degistirilmis-karbon/448449.html

Çevrimdışı Doancrula

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1429 : 11 Ocak 2018, 11:16:20 »
Değiştirilmiş Karbon'un kapak görseli Netflix dizisinden mi alındı acaba? Sonradan farklı bir kapakla çıkma olasılığı var mı?

Düzeltme: Biraz daha araştırınca sonuca ulaştım. Diziden değilmiş. Sanırım bu arkadaş çizmiş görseli. https://www.instagram.com/p/BVkK0vuh7sL/

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1430 : 11 Ocak 2018, 12:12:01 »
Değiştirilmiş Karbon'un kapak görseli Netflix dizisinden mi alındı acaba? Sonradan farklı bir kapakla çıkma olasılığı var mı?

Düzeltme: Biraz daha araştırınca sonuca ulaştım. Diziden değilmiş. Sanırım bu arkadaş çizmiş görseli. https://www.instagram.com/p/BVkK0vuh7sL/

Evet, üçlemenin kapaklarını o arkadaştan satın aldık. Dizi kapağı yapma gibi bir şey konuşulmadı henüz.

Bilim kurgu klasiklerine başka Ursula K. Le Guin gelecek mi?Mülksüzler karanlığın sol eli gibi .teşekkürler.

Başka bir yayınevi basarken o kitapları basmamız imkânsız. Metis bunca yıl o kitapları basmışken o kitapların haklarının bize geçmesi de çok ama çok düşük bir ihtimal. Kısacası Bilimkurgu Klasikleri'nde başka Le Guin olmayacak. Fakat çıkaracağımız başka Le Guin kitaplarımız var.

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1431 : 11 Ocak 2018, 12:20:56 »
Teşekkürler gelse iyiydi ama ordan alıcaz mecbur artık 30. Kitabı 4 gözle bekler oldum 😃

Başka bir yayınevi basarken o kitapları basmamız imkânsız. Metis bunca yıl o kitapları basmışken o kitapların haklarının bize geçmesi de çok ama çok düşük bir ihtimal. Kısacası Bilimkurgu Klasikleri'nde başka Le Guin olmayacak. Fakat çıkaracağımız başka Le Guin kitaplarımız var.
[/quote]

Çevrimdışı Doancrula

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1432 : 11 Ocak 2018, 14:54:49 »
Robot Serisi'nin devam kitapları hakkında bir gelişme var mı? Geriye dönük yaklaşık 20 sayfa okudum, forumda arama da yaptım ama bulamadım.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1433 : 11 Ocak 2018, 16:48:15 »
Robot Serisi'nin devam kitapları hakkında bir gelişme var mı? Geriye dönük yaklaşık 20 sayfa okudum, forumda arama da yaptım ama bulamadım.

Robot serisi konusunda yeni bir gelişme yok. Telif hakkı sorununun devam ettiği için bir süre daha Robot kitaplarını basamıyoruz. Biz de dört gözle bekliyoruz açıkçası.

Öte yandan yine de basabileceğimiz ve basacağımız bir sürü Asimov kitabı var. Bu seneyle beraber bol bol Asimov göreceğiz.

Çevrimdışı Ljubomir

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1434 : 13 Ocak 2018, 22:48:23 »
Merhaba.Aslında Bilimkurgu Klasikleri sekmesine yazacaktım ama burası soru hattı olduğu için buradan soruyorum.Acaba Bilimkurgu Klasikleri içinde 2001:A Space Odyssey'in devamını ya da daha önce bastığınız yine Arthur C. Clarktan Rama serisini görebilme ihtimalimiz var mı?

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1435 : 14 Ocak 2018, 15:27:56 »
Kasım Ayı başında şöyle bir mesajınız vardı.
"Güz Cumhuriyeti'nin sadece son okuması kaldı. Fakat fuar dönemi matbaa çok yoğun olduğu için fuar sonrasına bırakma kararı aldık. Kasım sonu aralık başı göreceksiniz kitabı raflarda. Herhangi bir sıkıntı yok."

Ocak ayının da yarısı bitti Güz Cumhuriyeti ile ilgili bir gelişme var mı? Güz Cumhuriyeti çıktığında peş peşe okurum diye Kızıl Sefer kitaplıkta bekliyor :(
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1436 : 14 Ocak 2018, 21:03:25 »
Bu ay bilimkurgu klasiğini ne zaman görürüz ay sonu gibi mi?

Çevrimdışı Doancrula

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1437 : 14 Ocak 2018, 23:08:18 »

Robot serisi konusunda yeni bir gelişme yok. Telif hakkı sorununun devam ettiği için bir süre daha Robot kitaplarını basamıyoruz. Biz de dört gözle bekliyoruz açıkçası.

Öte yandan yine de basabileceğimiz ve basacağımız bir sürü Asimov kitabı var. Bu seneyle beraber bol bol Asimov göreceğiz.

Cevabınız için teşekkürler. Bir de J.R.R. Tolkien'den - Noel Baba'ya mektuplar da basılacak mı acaba diğer Tolkien eserlerinin yanında?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1438 : 15 Ocak 2018, 09:33:59 »
Merhaba drizzt serisi 6. kitapta kalmıştı devamı hakkında bir gelişme varmı? ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Aralık: 21, 22, 23
Ocak: 7-8 (yetişirse 9-10)

denmişti... ocaktayız şu an . bir gelişme var mı bu konuda ?

Üzerinde çalıştığım kitaplardan.

Merhaba.Aslında Bilimkurgu Klasikleri sekmesine yazacaktım ama burası soru hattı olduğu için buradan soruyorum.Acaba Bilimkurgu Klasikleri içinde 2001:A Space Odyssey'in devamını ya da daha önce bastığınız yine Arthur C. Clarktan Rama serisini görebilme ihtimalimiz var mı?

Bilimkurgu Klasikleri'ne başka Arthur C. Clarke kitapları da dahil olacak. 2010 da bu plan dahilinde.

Kasım Ayı başında şöyle bir mesajınız vardı.
"Güz Cumhuriyeti'nin sadece son okuması kaldı. Fakat fuar dönemi matbaa çok yoğun olduğu için fuar sonrasına bırakma kararı aldık. Kasım sonu aralık başı göreceksiniz kitabı raflarda. Herhangi bir sıkıntı yok."

Ocak ayının da yarısı bitti Güz Cumhuriyeti ile ilgili bir gelişme var mı? Güz Cumhuriyeti çıktığında peş peşe okurum diye Kızıl Sefer kitaplıkta bekliyor :(

Bir aksilik çıkmazsa bu hafta matbaada, gelecek hafta kitapçılarda.

Bu ay bilimkurgu klasiğini ne zaman görürüz ay sonu gibi mi?

Ocak sonu, şubat başı diyelim.

Cevabınız için teşekkürler. Bir de J.R.R. Tolkien'den - Noel Baba'ya mektuplar da basılacak mı acaba diğer Tolkien eserlerinin yanında?

Noel Baba'ya Mektuplar'a da sıra gelecek fakat sene içerisinde beklemeyin.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1439 : 15 Ocak 2018, 13:40:18 »
Planlanan kitaplarda tam ay adı vermeseniz bile 2018i 4 çeyreğe bölüp belirli olanların çıkacağı çeyreği paylaşmanız mümkün mü?