Kayıt Ol

Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı
« Yanıtla #255 : 14 Aralık 2017, 18:49:19 »
Muhtemelen diğer kitaplar çevrilirken dili ve çevirisi daha basit olan bu eserlerini de ara sıcak olarak sunmayı ve okurları bir nebze de olsa "Sanderson bekleme" durumundan çıkarmayı hedeflemiş olabilirler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı HuJouren

• *
  • 11
  • Rom: 0
  • ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿
    • Profili Görüntüle
    • HuJouren
« Yanıtla #256 : 14 Aralık 2017, 19:11:15 »
Lejyon ve Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı... Neden öncelik bu ikisine verildi anlamadım. Patrick Rothufss'un iki kitaba da yapmış olduğu yorumlardan, ikisinin de iyi kitaplar olduğuna ve Brandon'ın elinden çıkacak her eseri sıkılmadan okuyabileceğime eminim. Yine de Brandon'ın çevrilen ve çevrilmeye devam eden 4 serisinden sonra, yazarın çevrilebilecek en önemli ve en popüler serisinin Warbreaker serisi olduğunu düşünüyorum. Sonrasında da Elantris evreninde geçen The Emperor's Soul, Mistborn'un ilk üçlemesinin ara kitapları olan The Eleventh Metal (Mistborn, #0.5), Secret History (Mistborn, #3.5) veyahut Arcanum Unbounded: The Cosmere Collection adlı antolojinin öncelik verilmesi gereken kitaplar olduğunu düşünüyorum. Sissoylu'nun 5. kitabını olaya katmadım bile zaten. Ben yukarıdaki eserlerin çok geç geleceğinden ve Mistborn'un okumayı çok istediğim ara kitaplarının hiç -özellikle de Secret History- çevrilmeyeceğinden korkuyorum.
"Neden gülümsediğimi mi soruyorsun? Eh, Lord Hükümdar kahkahayı ve mutluluğu kendisi için alıkoymuş olduğunu düşünüyor. Ben ise onun bunu yapmasına izin vermeye niyetli değilim. İşte bu çok fazla çaba gerektirmeyen bir mücadele."
-Kelsier [/b]

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #257 : 14 Aralık 2017, 23:06:59 »
Lejyon ve Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı... Neden öncelik bu ikisine verildi anlamadım. Patrick Rothufss'un iki kitaba da yapmış olduğu yorumlardan, ikisinin de iyi kitaplar olduğuna ve Brandon'ın elinden çıkacak her eseri sıkılmadan okuyabileceğime eminim. Yine de Brandon'ın çevrilen ve çevrilmeye devam eden 4 serisinden sonra, yazarın çevrilebilecek en önemli ve en popüler serisinin Warbreaker serisi olduğunu düşünüyorum. Sonrasında da Elantris evreninde geçen The Emperor's Soul, Mistborn'un ilk üçlemesinin ara kitapları olan The Eleventh Metal (Mistborn, #0.5), Secret History (Mistborn, #3.5) veyahut Arcanum Unbounded: The Cosmere Collection adlı antolojinin öncelik verilmesi gereken kitaplar olduğunu düşünüyorum. Sissoylu'nun 5. kitabını olaya katmadım bile zaten. Ben yukarıdaki eserlerin çok geç geleceğinden ve Mistborn'un okumayı çok istediğim ara kitaplarının hiç -özellikle de Secret History- çevrilmeyeceğinden korkuyorum.
Dediklerinize aynen katılıyorum. Sanderson elinden çıkan her kitabı keyifle okurum ancak önceliğin Kozmer kitaplarına verilmiş olması, Oathbringer'ın yurtdışında konuşulduğu şu günlerde daha güzel bir hareket olurdu kanımca. Dediğim gibi, bu kitapları da keyifle okuyacağım, hatta D&R sepetime ekleyeceğim şimdi, ama önceliğin Arcanum Unbounded, Warbreaker ya da Sissoylu'nun devam kitaplarına verilmesini tercih ederdim.
Aslında işin keyif kaçırıcı yanı biraz da yayınevinin iki yeni kitap geliyor diyerek beklentiyi yükseltip sonra düşürmesi, en azından benim canımı sıkan tek nokta bu, yukarıdaki şikayetlerin temelinin de bundan kaynaklandığına inanıyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 07 Ocak 2018, 09:04:01 »
Adana kitap fuarında neden yoksunuz