Kayıt Ol

Ormanın Gölgelerinde

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ormanın Gölgelerinde
« : 03 Eylül 2010, 10:37:37 »

Laika Yayınları 4 yıldır basımına ara verdiği Ruhban Serisi’nin ikinci kitabını nihayet yayınladı! Toplamda beş kitaptan oluşan serinin ikinci kitabı “Ormanın Gölgelerinde” kaos konusunda “Unutulmuş Diyarlar” serisine yakışır bir dozda!

Alıntı
    “Ulu Kütüphane’yi, kardeşlerini ve kendini kurtarmak için yeraltı mezarlarına giren Cadderly’yi zorlu bir sınav beklemektedir.”

R. A. Salvatore’un kaleminden dökülen macera, Eralp Ersoy tarafından çevrildi. Kitabın editörlüğünüyse Kayra Küpçü üstleniyor.

Künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: “Ormanın Gölgelerinde” Çıktı!
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2010, 10:42:55 »
Laika uzun süren sessizliğini bozdu. Darısı diğer serilerin kitaplarının başına :). Kitap hasretimizi dindireceklerini umut ediyorum

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2010, 13:40:22 »
Laika'nın şu saatten sonra, "Yeni kitap çıkardık, oo." şeklinde triplere girmesine zerre hak vermem. 9 aydır 2010 yılındayız, yeni olarak bastıkları tek kitap bu olsa gerek. Buradan hâlâ ölmediklerini, okuyucularını enayi yerine koymaya devam edecekleri mesajını pekâlâ çıkarabiliriz.

Bunun dışında, zaten sayelerinde soğuduğum bir "Unutulmuş Diyarlar" serisine yeniden devam edeceğimi hiç sanmıyorum. Belki sahaflardan bulduğum eski basımlarla (Arkabahçe'den) gidebileceğim en uç noktaya kadar giderim.

Neyse, bu konuda çok doluyum. Yeni kitap hayırlı olsun, arkası gelir(?) umarım.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2012, 09:56:19 »
Dikkat spoiler içeriyor. Kitabı okuyanlar ve asla okumayacakların okuması tavsiye olunur.

Spoiler: Göster
Ormanın Gölgelerinde; Carradoonlu Cadderly'nin sopası ve İvan'ın yaptığı kurmalı el yayı ile Shilmista Ormanı'nın üstüne inen kötülüğü deffetmesinin kitabıdır. İlahi büyü ile tanışan Cadderly; Danica, İvan, Pikelle kral olacak Elbereth'in halkına yardıma giderler.

Trinty Kalesi'nde gücü temsil eden Ragnor önderliğindeki ordu goblinler,oroglar,böcayılar,ogrillionlar, ogreler ve devlerden oluşmaktadır.

Düzenli orduları olmayan ve nufus bakımından çok küçük bir yer olan Shilmista Ormanı savaşta zor anlar yaşar. Nüfusunun yarısını kaybeden elfler zor duruma düşerler.Elflerin yardımına canlanan yaşlı ağaçlar yetişir. Ogrillion(yarı ork yarı ogre) Ragnor Elbereth tarafından öldürülür. Düşman ordusu dağılırken hâlâ bir insan öldürmenin katil olmanın anılarını atamayan Cadderly merhamketiyle kötü yürekli bir büyücüyü serbest bırakır.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2012, 11:57:42 »
Lütfen spoiler yapmayalım!!!! (Kitaba dün başlamış biri olarak söylüyorum yorumu ya silin yada spoiler kutucuğuna alın!)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar