Kayıt Ol

Snow White and the Huntsman 2012 (Pamuk Prenses)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Snow White and the Huntsman 2012 (Pamuk Prenses)
« : 30 Ekim 2010, 01:14:11 »

Ünlü masallardan birisi olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler beyaz perdeye uyarlanacak.
Filmde hangi oyuncuların yer alacağı ise hala dedikodular üzerinde tartışılıyor.

İlk olarak filmde Inception ve Batman Darknight Rises filminde ismi geçen Tom Hardy olacağı duyuruldu. Devamında kötü cadının Charlize Theron olacağı ve son olarak da Tom Hardy yerine Johnny Deepp'in projede isminin geçtiği fısıltıları duyulmaya başlandı.

2012 senesinde beyaz perdede sunulacak olan filmin yönetmeni ise Rupert Sanders.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Snow White and the Huntsman 2012 (Pamuk Prenses)
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2011, 00:08:21 »
Youtube de fragman vardı. İzlemek isteyen arkadaşlar için linkini veriyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=VY67V0wOlz8&feature=player_embedded

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Pamuk Prenses (2012)
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2012, 11:05:28 »
PAMUK PRENSES

Filmin orijinal ismi: Snow White and the Huntsman

Yönetmen: Rupert Sanders

Senarist: Hossein Amini, Evan Daugherty, Evan Spiliotopoulos

Filmin Kadrosu: Charlize Theron, Chris Hemsworth, Kristen Stewart

Filmin Konusu: Pamuk Prenses masalının destansı, epik ve üç boyutlu yeniden uyarlaması. Kötü Kraliçe avcıyı Pamuk Prenses'i ormana götürüp, öldürmesi için tutar fakat olaylar farklı gelişir.

Film hakkında karışık duygular içerisindeyim açıkçası. Charlize Theron rolü için neler yapabileceğini defalarca kanıtlamış başarılı bir aktirist. Huntsman rolündeki oyuncuyu da oldkça beğenirim. Bu yönetmenin ilk filmi olmasına rağmen fragmandan gördüğüm kadarıyla çekim teknikleri güzel görünüyor. Böyle klasik eserlerin değişik şekillerde yapılandırılması bazen hoş olabiliyor. Örneğin Alice in Wonderland' deki gibi. Gel gelelim zaten filmin yapımcıları Alice in Wonderland'in yapımcıları ama sormak istiyorum:

Neden oyunculuğu beş para etmez, mimiklerden yoksun, rol yapmadan yoksun, birçok kişinin antipatisini toplamış Kristen Stewart başrolde?  Filmin tek eksisi bakalım bu baştaki bütün artıları yok etmeye yetecek mi? Bakalım o muhteşem diyebileceğim yan oyuncular Kristen'in saçma sapan mimikleriyle rol yaptığı sahneleri unutturabilecekler mi? Hep birlikte göreceğiz.

Tamamen şahsi görüşüm:
Spoiler: Göster
 Kraliçe: Ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı bu dünyada?
Ayna: Var kraliçem. Ormanda yaşıyor. Siyah saçlı bir kadın. Bir gün sizden güzel olacağı rivayet ediliyor.
Kraliçe Stewart'ı görünce: Hadi ordan ayna benimle kafa mı buluyorsun bu mu benden güzel yani?!

Fragman: http://www.youtube.com/watch?v=0Moa6lGuhw4

Çevrimdışı zenix

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pamuk Prenses (2012)
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2012, 12:44:30 »
Tek kelime: Saçmalık.

Bilgilendirme için sağol.
Sevgili dost, merhameti gördün mü ?
Tamam, söyleme biliyorsan yerini.
Bari hayatta olduğunu haber ver.
 " Merhamet ölmedi değil mi? "

"Freedom Forever"

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pamuk Prenses (2012)
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2012, 18:54:24 »
Filme geçenlerde gittim.

Kristen Stewart ile başlayalım. Oyunculuğunu Twilight'dakine göre oldukça fazla geliştirmiş ama bu gelişim bile ortalama bir aktrisin altında kalmış. En ciddi savaşa giderken bir at sürüşü var sinemanın orta yerinde bana kahkaha attırdı. Etrafımdakiler de tip tip bana baktı. Biri şu kıza aptal aptal kameraya bakmamayı öğretsin lütfen.
Spoiler: Göster

Chris Hemsworth, oldukça başarılıydı. Thor'daki rolünün bir değişik versiyonunda oynadığı için daha ne kadar rol kapasitesi olduğunu bilmiyorum ama bu kas yumağı, güçlü ve savaşçı kişilikleri iyi oynadığını söyleyebilirim.

Charlize Theron, Sırf onun oyunculuğunu izlemek için bile gidilmesi gerek bu filme. Rolünü o kadar başarılı oynamış ki onun olduğu her sahneyi ağzım bir karış açık izledim. Ayakta alkışlıyorum bir kez daha.

Filmin geneline bakılacak olursa oldukça güzel ve fantastik öğelerle süslenmiş bir uyarlamaydı. Efektler ve görsel öğeler çok iyiydi. Film 3D değil. Zaten film konusuna ve yapımına güvenmeseydi 2D olarak piyasaya çıkmazdı. Bu yüzden mutlaka gidip izleyin derim.

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Snow White and the Huntsman 2012 (Pamuk Prenses)
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2012, 00:18:55 »
Pamuk prenses'in hip versiyonunu da yaptılar sonunda. Madem izlenebilir bir şey diyorsun dvdye geldiğinde bakayım.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.