Kayıt Ol

Vampir "Depp" Geliyor; Dark Shadow

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Vampir "Depp" Geliyor; Dark Shadow
« : 15 Eylül 2011, 17:00:52 »

Johnny Depp'in daha korkutucu ve gotik rollerini sevenlere güzel bir haberimiz var. Çünkü Depp, başarılı yönetmen Tim Burton ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalışmakta: Dark Shadows.

Film, 1960'ların vampirler, kurt adamlar ve cadılar hakkındaki kült dizisinin sinematik adaptasyonu olacak – ve bu canavarların başa çıkması gereken tüm duygusal yükleri de içinde barındıracak.

Warner Bros tarafından film hakkında yapılan resmi açıklama şöyle:

Alıntı
"1752 yılında, Joshua ve Naomi Collins yanlarında Barnabas ailesinin genç oğlu olduğu halde yeni bir hayat kurmak için Liverpool'dan Amerika'ya yelken açar. Fakat bir okyanus bile ailelerine musallat olan gizemli lanetten kaçmalarına yardımcı olamaz. Aradan yirmi yıl geçer ve dünya Barnabas'ın (Johnny Depp) ayaklarının altında serilidir - ya da en azından Maine'deki Collinsport kasabası… Collinwood Malikanesinin efendisi olan Barnabas zengin, güçlü ve iflah olmaz bir playboy'dur… ta ki büyük bir hata yapıp Angelique Brouchard'ın (Eva Green) kalbini kırıncaya kadar. Kelimenin her anlamıyla bir cadı olan Angelique, Barnabas'ı ölümden çok daha kötü bir kaderle lanetler: onu bir vampire çevirir, sonra da canlı canlı gömer.

İki yüz yıl sonra Barnabas bir yanlışlık sonucu mezarından serbest bırakılır ve kendini çok değişmiş olan 1972 dünyasında bulur. Collinwood Malikanesine döner ve bir zamanlar muhteşem bir yer olan evini harabeye dönmüş vaziyette bulur.

Collins ailesinin işe yaramaz kalıntıları ise biraz daha iyi duruma gelmiştir ve her birinin kendi karanlık sırları vardır. Evin reisi Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer) aile meselelerine yardımcı olması için psikiyatrist Dr. Julia Hoffman (Helena Bonham Carter)'a başvurur."

Çoğu kişi Depp ve Burton'un birlikte çalışmasından usanmış olabilir. Bununla birlikte pek çok sinema severin bu ikilinin çalışmalarına doyamadığı da bir gerçek (kanıt isteyenler ikilinin son çalışmalarının box office sonuçlarına bakabilir). Müzisyen Danny Elfman da (Edward Scissorhands, Corpse Bride, The Nightmare Before Christmas, The Simpsons) bir kez daha Depp ve Burton ile çalışacak - Elfman'ın çalışmalarının, Dark Shadows dizisinin orijinal müziğini ne kadar çok anımsattığı düşünülürse bu herşeyi daha da uygun kılıyor.

Dark Shadows'un senaryosu Burton'la ilk kez çalışacak olan Seth Grahame-Smith (Abraham Lincoln: Vampire Hunter, Pride and Prejudice ve Zombies romanlarının yazarı) tarafından kaleme alınıyor.

Önümüzdeki günlerde pek çok vampir filmi sinemalarda gösterime girecek ve bunların hemen hemen hepsi Twilight karşıtı yapımlar. Hepsi de Twilight'ın gecelerin yaratığını yansıtış şeklinden iğrenen hayranların sırtından para kazanmayı amaçlıyor. Bununla birlikte Dark Shadows gerçekten de daha fazlasını vaadeden projelerden biri gibi görünüyor.

Filmin ön görülen çıkış tarihi 11 Mart 2012.

Görseller;

Spoiler: Göster

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampir "Depp" Geliyor; Dark Shadow
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2011, 17:25:49 »
Johnny Depp,Tim Burton,Helena Bonham Carter bu üçlünün yapacağı her işi izlerim ve hiçte sıkılmam.

Johnny Depp'in bu rolle daha da büyüyüp,ekstra hayran kitlesi katacağına inanıyorum.Hatta bir iddiada da bulunursam,bu rolle unutulmayan karakterler listesine girecektir.

Tim Burton'ın harika bakış açısıyla,o klasik filmlerinde ki gibi karanlık bir havayla anlatılırsa tadından yenmeyecek bir film olacaktır.

Müziklerini de ayrıca merak ediyorum ama eğer Tim Burton'ın bazı filmlerindeki müzisyen yapıyorsa harika bir müzik şöleni bizleri bekliyor.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2011, 18:16:52 »
Uzun süre bu ikiliden haber alamayınca acaba ilişkilerini bitirdilermi diye düşünmeye başlamıştım ki haber imdada yetişti. :D :D :D
Neyse şaka bir yanada Laughing Madcap ellerine sağlık bu güzel haberi bize ulaştırdığın için.İşin içinde bu ikili varsa mutlaka karşımıza güzel bi şeyler çıkacaktır şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 23:26:23 »
Harika bir proje olacağına inanıyorum vee de sabırsızlıkla bekliyorum!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2011, 09:56:01 »
"Çoğu kişi Depp ve Burton'un birlikte çalışmasından usanmış olabilir." denmiş. Kimmiş o çoğu kişi merak ettim doğrusu. Ben her seferinde sıkıntıdan çok heyecan hissediyorum da... Güzel olacak, güzel :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2011, 10:32:10 »
Benim gözümde Johnny Depp çok iyi ve özellikli bir oyuncudur. Ama oyunculuk kariyerini, Tim Burton ile mahvetmektedir. Artık Tim Burton filmleri beni hiç heyecanlandırmıyor malesef. Çünkü giderek birbirinin kopyalarına dönüşmeye başladılar. Adam yeni bir şey deneyemiyor nedense.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2011, 18:55:33 »
Ben Tam bir Johnny Depp hastasıyımdır.Ve Johnny'min vampir olacağını öğrendiğimde düşüp bayılıyordum.Mükemmel bir film olacağını düşünüyorum.Ne de olsa Johnny Depp :)Merakla beklediğim ve geldiğinde koşarak gideceğim bir film :)

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2011, 19:20:20 »
Tim Burton ve Depp süper oluyor. Genelde ortaya uçuk kaçık şeyler çıkıyor. Depp tam rolünü bulmuş. :D Zaten Depp Burton'un çocuklarının/çocuğunun vaftiz babasıymış. Yakınlar yani. Beraber çalışmaları normal.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı elricsss

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2011, 16:43:22 »
 Bu haberi aldığımı çok sevindim. Tim Burton ve Depp ikilisi -tabiki Burton'un eşi- son olarak Alice filminde çalışmışlardı. Benim illk izlediğim filmleri ise Charlie'nin Çikolata Fabrikası filmiydi. Her bir çalışmalarından övgüyle bahsetmişimdir. Sabırsızlıkla bekliyorum, paylaşan arkadaşıma da teşekkürler.

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2011, 00:48:59 »
Sevindim bu habere.
Ama nedense görsel bende pek iyi bir hava uyandırmadı Depp'in makyajından dolayı. Bu sefer gerçekten karanlık bir şeyler bekliyorum aslında.
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2012, 15:24:27 »
Bu filmi merakla bekliyorum. Johnny'i vampir rolünde görmek hayallerimden biriydi. Gerçi film eski bir dizinin uyarlaması olduğu için karaktere  sadık kalınmış ve tarz olarak değiştirilmemiş. Her halükarda Johnny oynuyor ve görüntü ne olursa olsun oyunculukla yine büyüleyeceğine inanıyorum.
Her rolün altından başarıyla kalkan usta bir aktör ve manyak bir  yönetmen bir araya gelince izlememek olmaz  :P
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı mwezi

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
    • Facebook
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2012, 23:08:09 »
Tim Burton, Beterböcek ve Edward Makaseller gibi muhteşem filmlerinden sonra elle tutulacak hiçbir başarı gösteremedi benim fikrimce. Bu filmden de pek umutlu değilim.
Hayırlısıyla Johnny Depp fetişinden vazgeçse, 'gotik olacağım' diye bu kadar kasmasa hayat -ve filmleri- çok daha güzel olacak. Fikrimce.
Telefonik teçhizat ne zaman farfarkulular rabadapdap olursa.

Çevrimdışı Michu

• *
  • 22
  • Cuio vae!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Temmuz 2012, 13:36:27 »
Depp Karayip Korsanları 5 için ikna edilmeye çalışıyormuş.Eğer 5 çıkarsa güzel olur.Orlando'nun olmaması biraz üzücü tabi.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #13 : 01 Temmuz 2012, 15:47:23 »
Açıkçası bu film klasik Burton-Depp ortaklığı filmlerine benzemiyor fazla. Diğer filmlere oranla daha az Gotik atmosfere sahipken komedi ögesi diğer filmlerden daha önde duruyor bence. Biz salondan gülerek çıkmıştık, eğlenmiştik bayağı.

Eva Green harika, kendisine kötü karakter daha çok yakışıyor zaten. Helena Bonham Carter, zaten seviyoruz kendisini her haliyle. Johnny Depp, söz söylemek bize düşmez. (Iki yüzyıllık aradan sonra değişen dünyaya anlam vermeye çalışırkenki o şaşkın ifade paha biçilemez. :) ) Alice Cooper sahnesi de çok iyiydi, sevenlerine duyrulur. :)
Filmin geneline bakarsak da kurgu zayıf biraz sanki. (Bu kurgu olayı bende mi böyle bilmiyorum ama son zamanlarda pek sağlam hikaye çıkmıyor gibi. Belki de edebiyatla bu kadar haşır neşir olmaktandır.) Ama yine de senaristlerin hakkını vermek lazım, diyaloglar epey sağlamdı bence. Müzik konusu da çok başarılıydı, diye düşünüyorum. Sonuçta Alice Cooper var işin içinde. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...