Kayıt Ol

Athalon Diyarları Serisi // Hakan Buhurcu

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Athalon Diyarları Serisi // Hakan Buhurcu
« : 07 Şubat 2012, 14:43:31 »

Daha çok yaptığı editörlük ve çevirileriyle tanıdığımız Hakan Buhurcu yeni serisi Athalon Diyarları ile okurların karşısına çıkıyor. Serinin ilk kitabı "Denge" önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak.

Athalon Diyarları adını taşıyan serinin ilk kitabı Denge'de; Athalon üzerindeki deniz aşırı ticarette kilit noktalardan birisi olan Kirit Boğazı'nın ansızın geçişe kapatılması ticari bir kaos yaratarak büyük bir uluslararası krize neden olur. Boğazın yeniden açılması üzerine görüşmek için gönderilen bir elçiye yapılan saldırı ve bu krizin yarattığı kargaşadan çıkar sağlamak için yürütülen gizli anlaşmalar Athalon üzerindeki en büyük imparatorluklardan ikisini karşı karşıya getirir. Gerilim giderek artmakta ve tüm bir kıtayı etkisi altına alabilecek büyük bir savaşa doğru adım adım yaklaşılmaktadır.

Bu kaos ortamında her biri kendi çıkarlarının peşinde olan, fakat ortak bir amaç için birleşen kişilerden sıra dışı bir ittifak oluşur. Yaklaşan felaketi engellemeye çalışan maceracılar bir yandan aralarındaki farklılıkları unutup ortaklaşa mücadele etmek, bir yandan da gölgelerde yapılan karanlık planları önlemek zorundadırlar.

Zaman süratle daralmaktadır. Ne var ki aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve tahmin edilenin çok daha ötesinde bir tehdit harekete geçmiştir.

Baykuş Kitap'tan çıkacak Ercan Akyol'un düzeltisini yaptığı ve Koral İlhan'ın kapağını tasarladığı kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca seriye ait daha fazla bilgi, yazım süreci, harita gibi diğer ayrıntıları da merak edenler, seri adına açılan siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirler.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı H.B.

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Athalon Diyarları Serisi // Hakan Buhurcu
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2012, 16:11:41 »
Merhaba,

Kitabın Kayıp Rıhtım'daki tanıtım sayfasında kitabı bulamadığına dair yorum yapan arkadaşlar olmuş. İstenmedik gecikme için kusura bakmasınlar. Müsaadenizle bu duruma istinaden yazıyorum.

Şubat ayının ikinci yarısında ülke genelinde pek çok kitabevine dağıtım yapıldı. Fakat elimizde olmayan, dağıtımdan kaynaklı bir gecikme nedeniyle bazı büyük kitabevleri ve satış sitelerine ulaşması biraz vakit aldı. Bugün itibariyle kitabın idefix üzerinden satışı başlamış durumdadır. Herhangi bir aksilik yaşanmazsa kısa süre içinde D&R, Remzi Kitabevi vs. gibi henüz ulaşmadığı birkaç büyük kitabevinin raflarında da yerini almış olacak. Bunların dışında İmge Kitabevi ve Baykuş Kitap'ın internet sitelerinden de satışı Şubat ortasından beri yapılmakta. Kitabın bir üst mesajda belirtilmiş olan internet sitesine de internet satış noktalarının linkleri bir süre sonra dahil edilecektir.

Umarım ilgilenip okuyacak olanların beğenecekleri bir kitap ortaya çıkmıştır.

Saygılarımla,
Hakan Buhurcu

Çevrimdışı H.B.

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2012, 20:32:00 »
Tekrar merhaba,

Athalon Diyarları kitap sitesi internet üzerinden satış noktalarının linkleri eklenerek güncellenmiştir.

http://athalondiyarlari.com/indextr.asp

Çevrimdışı Gregory

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2012, 19:29:50 »
Türk yazarların okunmaması, ilgi görmemesi çok kötü gerçekten. Hakan Bey, keşke kitabınızda yayınladığınız isminizi yabancı yapsaydınız o zaman kesin ilgi görürdünüz:) hani HP'nin yazarı, kadın olduğu belli olmasın diye adını JK Rowling yazılmıştı ya onun gibi. türk olduğunuz belli olmasın diye yazar adı kısmını yabancı yazmalıydınız:)  ülkemizde genel kanı türklerin fantastik roman yazamayacağıdır bu sebeple yabancı roman-yazar hayranlığı üst düzeyde. Kimse türklere bu konuda bir şans vermek istemiyor. umarım bu durum sizin gibi yazarlarımız sayesinde düzelir. Kitabınızı edinip okumayı planlıyorum.

Çevrimdışı H.B.

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2012, 15:21:12 »
Desteğiniz için teşekkür ederim. Kitap yayımlanalı bir ayı ancak geçti, bu yüzden satış grafiğinin nasıl olacağı konusunda bir fikir yürütebilmem için henüz epey erken. Gene de aynen dediğiniz gibi, eğer fantastik edebiyatla ilgilenen, adı duyulmamış Türk bir yazarsanız maça 3-0 geriden başlamış takım gibi oluyorsunuz. Okura sadece yarattığınız dünyayı ve hikayeyi sevdirmeniz değil, yerli yazarlara karşı önyargılarını da kırmanız gerekiyor. Ama bu konuda okurları suçlamak da haksızlık olur. Çünkü onlar da haklı bir şekilde kitap almak konusunda seçici davranıyorlar ve adını sanını duymadıkları, yazım stilini bilmedikleri bir yazarın kitabını satın almak konusunda haklı bir şüpheyle yaklaşıyorlar. Sonuçta ben de bir okurum ve ben de aldığım kitaplar konusunda seçici davranmaya özen gösteriyorum.

Yine de her şeye karşın son on yılda ülkemizde fantastik edebiyat türünde eserler çıkaran yazar sayısındaki artış sevindirici. Tüm önyargılara ve basım zorluklarına karşın yılmadan romanlarını tamamlayan ve yayımlamak için çaba sarfedip bastıran bu kişilere meslek olarak yayım sektörünün içinde olduğumdan ve bu işin zorluğunu şahsen bildiğimden epey saygı duyuyorum. Aldıkları eleştiriler genelde olumlu ve bu bakımdan okurları şaşırttıkları yönünde oluyor. Umarım ki hedefledikleri başarıyı elde edebilirler. Türk fantastik roman yazarlarının sayısının artması ve yerli fantastik edebiyat eserlerindeki kalitenin yükselmesi okurların ilgisini de zamanla arttırıp önyargılarını kıracaktır diye umut ediyorum.

Çevrimdışı H.B.

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2012, 14:55:32 »
Merhaba,

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan 17. İzmir Kitap Fuarı kapsamında 19 Nisan Perşembe günü saat 12:00 itibarıyla Laika Yayıncılık standında imza gününde bulunacağım. İster imza isterse kitaba dair sohbet etmek isteyen, yolu fuar alanına düşen İzmirli okurları beklerim.

Saygılarımla.
Hakan Buhurcu

Çevrimdışı Ulubatli

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2012, 15:20:31 »
Nice kitaplara tekrar. İzmir'de değilim maalesef. Yoksa mutlaka gelirdim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2012, 01:27:28 »
Umarım bizim tayfadan gelenler olabilir. Ben de orada bulunup, kurguladığınız evren ve karakterleriniz hakkında muhabbet etmek isterdim. Darısı İstanbul Kitap Fuarı'nın başına diyelim :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2012, 15:30:23 »
İkinci kitap "Güç"ün ön okumasını kitap için hazırlanan www.athalondiyarlari.com sitede yayımlanmış. İlk kitabı okumuş olanlar için güzel bir tadımlık olacaktır :) Ön okumaya buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ilk kitabı okuyalı biraz zaman geçti. Fakat kısa sürede hakkında birkaç kelam edeceğim.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2012, 17:59:32 »
2. kitap güç hakkında bir çıkış tarihi var mı?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2012, 18:05:20 »
Bildiğim kadarıyla Hakan Abi kitabı tamamen kendi imkanlarıyla basıyor. Ama 4-5 kitabı çoktan yazıp bitirmiş galiba o yüzden bi şekilde bu kitapları yayımlayacağını düşünüyorum. Hiç olmadı netten verir yine bitirir bence...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2012, 18:08:58 »
İkinci kitap kısa sürede basılacak diye biliyorum ben de. Konusu ve sürükleyiciliği nedeniyle bir an önce gelsin, onu da okuyalım diyorum.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2012, 18:25:55 »
Sitede yazana göre seri 4 kitap olacakmış ve bu 4 kitabın 3'ünün yazımı tamamlanmış.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2012, 20:37:19 »
Sitede yazan daha doğrudur tabi ben sadece yazım aşamasıyla ilgili bir sorun olmadığını belirtmek için öyle dedim...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı H.B.

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2012, 21:08:36 »
Yeniden merhaba,

2. Kitap "GÜÇ" için çıkış tarihi olarak Sonbahar 2012 hedeflenmişti, fakat ne yazık ki ülkemizin maddi gerçekleri sebebiyle bu pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Büyük olasılıkla 2013'ün ilk çeyreğinde yayımlanacak. Athalon Diyarları serisinin ilk etabı şu an için toplamda beş kitap olacak. Kitap serisinin sitesinde sadece dört kitabın kapak çizimlerinin oluşunun nedeni 5. kitabın taslağı tamamlanıncaya ve adı belli olana dek kapak çizimi çalışması yaptırmayacak olmam. Şu an 4. kitabı yazmaktayım. Çok özel bir durum olmadıkça serinin yarım kalmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Netten yayımlamayı düşünmüyorum. Ülkemizde yerli fantastik romanlara yönelik ilgi epey az, bu bakımdan çok satması gibi gerçekçilikten uzak beklentilerim yok. Bu sebeple baskı adedini makul oranlarda tutmaya özen gösterdik. Yine de satış oranları beklenilenin daha da altında kalacak olsa bile devam bölümlerinde gerekirse baskı adedini azaltma yoluna gidebiliriz. Yani öyle ya da böyle her halükarda serinin tüm kitapları yayımlanmış olacaklar. Tamamlandığı zaman fantastik roman okurlarının hoşuna gidecek bir seri olmasını umarım.

İlginize teşekkür ederim.