Kayıt Ol

Rüyagezer'in Günlüğü

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Rüyagezer'in Günlüğü
« : 16 Nisan 2012, 15:22:06 »
Alıntı
Su, bir gece uykusu gelmeyince babaannesinden bir masal daha anlatmasını ister; ama bu masal öncekilerden çok daha farklı olacaktır. Rüyagezerler, kız kardeşler, çöpçüler ve tebeşirler arasında kalan Küçük Su rüya aleminden acaba nasıl kurtulacaktır?

Merhabalar... 2011 Haziran tarihli kısa filmim "Rüyagezer'in Günlüğü" artık YouTube'da. Aşağıda, künyeyi, filmden bazı kareleri ve YouTube linkini bulabilirsiniz.

KÜNYE
Alıntı
Yapım Yılı: 2011
Süre: 15:03 dk
Renkli, Altyazılı, 720p

Yazan-Yöneten
A. Orçun CAN

Yapımcılar
Can KOÇAK
Kemal USLU
Onur SESİGÜR
Serda Ceren SAĞBAŞ
Ülker KOÇAK
M. Melis USLU
A. Orçun CAN

Görüntü Yönetmeni
Can ATAÇ

Prodüksiyon Tasarımı
Serda Ceren SAĞBAŞ

Kurgu
Burak ’Çopur’ ÇALDIR

Oyuncular (göründükleri sırayla)
Mertcan SEMERCİ
Ece Begüm BOZKURT
E. Jülide SESİGÜR
Can KOÇAK
Yiğit ŞENER
Duygu DURSUN
Eylül ÖZATİK
Ayşegül SIRAKAYA
Ege TURHAN
Alper LİMAN
Ecem KÖSEOĞLU

Not: YouTube sayfasında "720p"yi seçerek HD izlemenizi tavsiye ediyorum. Beğenilerinize sunuyorum efendim.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rüyagezer'in Günlüğü
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 15:55:10 »
İzledim, çok tatlı bir masal olmuş. Ellerinize sağlık. :)

Spoiler: Göster
Rüyanın 3 temel ögesi 3 kız kardeş: Anahtar, His ve Renk. Bu fikir çok yaratıcı ve çok güzel.
Bir de Renk'in isyanı çok hoşuma gitti.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2012, 21:37:52 »
Henüz izlememiş olmama rağmen görseller bir hayli ilgi çekici. Her şey bir yana genç bir dostumuzun böyle güzel bir işe imza atması gerçekten çok hoş. Tebrik ederim Fiddler :). Filmi izleyip tekrar yorum yapmak isterim, ama izlemeden önce de böyle bir başarıyı tebrik etmemek çok ayıp olur.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2012, 23:35:43 »
Oldukça başarılı bir film olmuş. Sesle ilgili ufak sorunlar yaşanmış anladığım kadarıyla ama "i know that feel bro" ses amatör sinemanın en zor yanı zaten. Görüntü yönetimi ve hikaye amatör bir film için çok cesur ve kaliteli. Neredeyse hayran olmanın eşiğinden döndüğüm Ink filmini anımsattı biraz -ki ona benzer hikayeler görmeyi çok istiyordum. Bitmesin istediğim bir film olmuştu.

Çevremizde başka yaratıcı sinemacıların da olduğunu görmek umut ve cesaret veriyor :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2012, 23:58:55 »
Çok hoş bir kısa film olmuş bu yahu. Oldukça güzel bir fikir aynı güzellikte çekilmiş, oyunculuk, müzik ve kurgunun bir kısa film için çok iyi olmasının yanında görüntü gerçekten ayrı bir güzel. Anlamam böyle şeylerden ama çok hoşuma gitti gerçekten. Ellerinize sağlık ve tebrikler. :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2012, 00:26:00 »
Amras ile sohbet ederken filmi aynı anda "Ink"e benzettik, hoş bir andı. "Ink" çok sevdiğim, pek çok yapımın arasında ayrı köşeye koyduğum bir filmdir. Atmosferi biraz onu anımsattı. Oyunculuklar ses problemine rağmen gayet başarılı geldi gözüme, özellikle Renk ve His. Kurgu zaten on numara. :)

Emeğinize sağlık, tebrik ediyorum hepinizi. Arkası dilerim gelir.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2012, 00:47:17 »
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Filmin pre-prodüksiyon aşamasının erken safhalarında izlemiştim ben de "Ink"i ve çok sinirim bozulmuştu duruma. Ortada prodüksiyon tasarımı, kostümler vs. için çalışılmaya başlanmış bir film var, daha Inception da çıkmamış ben rüyalar aleminde tek dolaşıyoruz sanırken karşıma çıkınca bir sinir olmuştum yani; ama sonra geçti :D

Geçenlerde o filmi de tekrar izledim hatta. Benim de çok sevdiğim bir filmdi. Maalesef ikinci izleyişim halihazırda hikayeyi-filmi biliyor oluştan daha eleştirel oldu; ama hala benim için de yeri ayrı kaldı filmin.

Devam etmeden kısa not: Aynı yönetmenin Pentax sponsorluğunda çektiği "Uncle Jack" adlı çok  hoş bir kısa filmi var, izlemediyseniz izleyiniz. YouTube'da bulabilirsiniz.

Neyse efendim. Teşekkür ediyorum tekrar yorumlarınız için. Umarım daha pek çok kişi izleyip görüşlerini paylaşır (Fırtınakıran kendi izleyeceğini söylediği için çoktan mimlendi bile).

Son olarak Darly Opus için; bir şeyler geldi geçti. Arada üç tane klip çektim vs. ama onları paylaşma yeri olarak burası uygun değil sanırsam. Bir de bu yaz çekeceğim yeni bir kısa film var, ona da kolları sıvamış durumdayım. Ha bir de 2 Mayıs tarihinde bitecek olan "Benim Adım Harry Potter Değil" adlı bir kısa belgesel.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2012, 02:38:23 »
Sevgili Orçun!

Bu sabah itibariyle portalda haberi yayımlamadan önce izleme fırsatı buldum ve açıkça söylemek isterim ki arkadaşların güzel demesine rağmen bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. Zira ben sinemacı değilim, sinemayı sever, sinemacı olmak ister ama teknik olarak pek de bir şey anlamam. Yine de çaktırmam, aramızda kalsın! Fakat ben her haliyle oldukça kaliteli ve özgün bir yapımın ortaya çıktığı kanaatindeyim.

Renklerin uyumu, üç kızkardeş, Rüyagezer'in günlüğü ve daha nicesi ile kaleminin ne kadar sağlam olduğunu görmüş bulundum, bir kez daha. Zira Pazuzu 3. kısım için göndermiş olduğum yorumda da bunu belirtmiştim. Görmemiş olanlar için hızlıca alıntı yapayım:

Alıntı
Öncelikle unutmadan şunu söylemek istiyorum ki; gelecekte hepimizin tüylerini diken diken edecek, bizleri içten içe titretecek (iyi manada) senaryolar yazacaksın.

Demek ki geleceğin habercisi geçmişten gelivermiş bile! Açıkçası Pazuzu'yu kısa film olarak çeksen nasıl olur diye düşündüm de bir an, heyecanlandım bayağı!

Gelecek projelerinin kısa sürede malum ortamlara yüksek çözünürlükle düşmesini umut ediyorum. Torrent linkleri için tetikteyim, bekliyorum...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2012, 02:50:32 »
Açıkçası Pazuzu'yu kısa film olarak çeksen nasıl olur diye düşündüm de bir an, heyecanlandım bayağı!

Böyle bir ihtimal varsa ben de çok heyecanlandım! Bence bu mutlaka düşünülmeli, zira Pazuzu benim burada en çok beğendiğim şeylerden biri oldu. Doyamadım, bir daha bir daha okudum. Doyamam bir daha bir daha izlerim...

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2012, 19:49:37 »
Hakan çok teşekkür ederim moral verici yorumların için. İnşallah ilerideki projelerde iyi dileklerini boşa çıkarmam.

Açıkçası Pazuzu'yu kısa film olarak çeksen nasıl olur diye düşündüm de bir an, heyecanlandım bayağı!

Böyle bir ihtimal varsa ben de çok heyecanlandım! Bence bu mutlaka düşünülmeli, zira Pazuzu benim burada en çok beğendiğim şeylerden biri oldu. Doyamadım, bir daha bir daha okudum. Doyamam bir daha bir daha izlerim...

Şu an için öyle bir fikir yok maalesef. Gerçi yazarken öykünün bazı sahneleri görüntüde, metinde olduğundan daha iyi dururmuş gibi geldi; ama yukarıdaki bir mesajda dediğim gibi, böyle bir düşünceye girmeden önce bitirmem gereken bir dizi proje var. Umarım onları da beğenirsiniz.