Kayıt Ol

Orijinal mi?

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Orijinal mi?
« : 05 Haziran 2012, 10:54:29 »
Arkadaşlar bir sorum olacak.
Geçen haftaların birinde D&R'dan kitap sipariş ettim. 16 tane basılmamış sayfası mevcutu. Değişim için geri gönderdim fakat yeni gelen kitaptada silik sayfa vardı. Bir sayfa için geri göndermeye değer görmedim fakat içime bir kurt düştü. Ben şimdiye kadar hiçbir orijinal kitapta silik sayfaya rastlamıştım. Bu rastlanan bir durum mudur?
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
Ynt: Orijinal mi?
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2012, 11:59:22 »
Bende denk gelmedim ama olabildiğini duydum.Sonuçta bu sorundan yayınevi veya D&R sorumlu değil tamamen matbaa ile alakalı.Ben olsam bir sayafa demez kitabı gönderirdim.Tabi ki tercih senin ;)

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2012, 16:22:40 »
Bende denk gelmedim ama olabildiğini duydum.Sonuçta bu sorundan yayınevi veya D&R sorumlu değil tamamen matbaa ile alakalı.Ben olsam bir sayafa demez kitabı gönderirdim.Tabi ki tercih senin ;)
Aynen katılıyorum. Bu ne saygısızlıktır. Orijinal olsun diyorsun, yazarıda, yayınevide kazansın diyorsun, alıyorsun ama silik sayfalar çıkıyor. Kabul edilebilir değil
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2012, 17:37:29 »
Bir arkadaşım İş Bankası Yayınlarından İcatlar Ve Buluşlar adında kalınca bir kitap getirmişti armağan olarak yıllar önce. İçinde yaklaşık yirmi sayfa boş çıkmıştı. Hala not defterimde o sayfaların adı yazılıdır bir yerlerde bulurda fotokopi çekebilirim diye. Yani zaman zaman oluyor böyle hatalar... Yine de kuşkunuzu paylaşıyorum. Kargoyla geldiği için geri gönderilmez diye ve de ucuz diye kötü örnekler mi yollanıyor okurlara...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2012, 20:08:03 »
Sonuçta elle yazılmıyor matbaada basılıyor. Silik sayfa olağan bir durum. Orjinallik ile alakası yok.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2012, 20:42:12 »
Eksik sayfalı orijinal bir kitabım olmuştu benim de yıllar önce. Basım hatasıdır, değiştirmeleri gerekir.

Çevrimdışı Michu

• *
  • 22
  • Cuio vae!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2012, 19:28:10 »
Bugüne kadar hiç denk gelmedi bana. Eğer bana olsaydı böyle bir durum sanırım geri gönderirdim.