Kayıt Ol

ORKTER

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
ORKTER
« : 09 Haziran 2012, 15:37:59 »
ORKTER: Ork Gezegeni

~

Ben İbe: İnsan Beyni Ezen demek. İsimlerimiz böyledir ve daha önce yaptıklarımızın gururunu anlatır. Aslında isimlere gerek duymuyoruz ama siz bizi tanıyın diye böyle olacak... Kokularımız kimliğimizdir. Düşmanlarımız kokumuzu tanır ve altına eder. Aslında ortalıkta düşman da bırakmadık ya. Hepsinin kafasını ezdik, gözlerini çıkardık, kanlarını tükürdük ve kazıklara geçirip kızarttık. Bu dünya serttir: Orkter. Bu hoşunuza gitmeyecek, ork teri demek. Gezegenin vahşi doğası dışında tek düşmanımız insanlar. Sayıları onlardan söz etmeye değmezdi ama mistik güçlere sığınıp insanlıktan çıktılar. Önemsenmeyecek bir alanı kaplıyorlar ama yakında onların da soyunu kurutacağız! Esas tehlike klan savaşlarımız. Ortalıkta düşman kalmayınca eski kan davalarını yeniden uyandırdık. Tüm dünyayı ork ülkeleri kaplıyor. Burası benim dünyam! Öğrenmek istiyorsan gel. En sonunda meraklı beynini ezmek hoşuma gidecek...

1

Hava karardığında çocukluk arkadaşlarım alık Si, Nam-ı Diğer: Sümük İçen ve Gady, Nam-ı Diğer: Geberttiğim Adamları Darağacında Yumuşattım ile gizli inimizde parti veriyorduk. Artık ergenliği geride bırakıp olgunlaşıyorduk. Elbette ki çabuk olgunlaşan tipleriz ve içkiler, haplar, tütünlerle bunu selamlıyoruz. Bu gece eve gitmeyecektik, annelerimizden korkarız ama bir o kadar da annelerimiz bizden korkar. Ve ufak partimizden sonra analarımıza benzeyen bir hatun tavlamak için tavernaya yollandık.

*

Bar tezgahının diğer ucundaki hatun kaslı göğüslerini kirli bir tülle örtmüştü, zincirli bir etek giymişti ve kalçasından kanlı uzun bir kılıç sarkıyordu. Bira ve kusmuk kokuyordu ve siyah saçları pislikten kabarmıştı. Gördüğüm en iğrenç yaratıktı. Onu yatağa atamayacağımı biliyordum ama kavga edersek birkaç yerine dokunabilirdim...

Sallana sallana yanına gittim ve gözlerimi iri hatuna diktim. Anam dışında ilk defa bir kadına bu kadar yaklaşıyordum ama ilgimi belli edecek kadar enayi değildim. Bana şöyle bir bakıp kemerindeki kılıcı kınından çıkarmadan kaldırıp kasıklarımı dürttü. Kaşlarını kaldırıp indirdi. Sonra birayla dolu kupasını sol kulağıma indirdi. Derken kasıklarıma bir diz ve alnıma yediğim sert bir kafa darbesiyle yere kapaklandım. Tüm salon halime gülüp tepinmeye başladı. Neyse ki gerzek arkadaşlarım utancımı görüp ona buna saldırıp tipik bir bar kavgasını başlattı. Yoksa hayatım boyunca “Bebek” diğe çağrılır ve aklınıza gelecek en ufak şeyde bile hak iddia edemezdim...

Meydan kavgası sırasında iri hatuna birkaç kez dokunup yumruklama şansını buldum ama büyük lokma yutmuştum. Yine de olağan karışıklıkta elinden kurtulmaya başardım ve hayatımın dayağını yedikten sonra ortamdan tüymeyi başardım. Arkadaşlarımı aramayacak kadar aklımı şaşırmıştım ve sendeleyerek sürünerek nereye gittiğimi bilmeden hareket ettim. Böyle bir vaziyetteyken sokakta gaspçılar ve sapıklara karşı açık bir tehlike içindeydim. Meşaleyle aydınlatılmış sokakları geride bırakıp ormanın içine daldım.

Derken, "İmdat!" diye bir ses duydum. Kafamı çalılardan uzatıp etrafa sinsice baktım. Bu ork sesine benzemiyordu zaten biz böyle bağırmayız. Ama babalarım insanları yok ederken aynen böyle bağırtırlarmış. Ses yeniden duyuldu ve kendimi toparlayıp merakıma yenildim. Böyle bir çağrının sahibinden korkacak değildim ve aldığım hapların cesaret etkisi altındaydım. Sonunda gördüğüm sahnede yürüyen ağaçlardan biri bir insan kadınını yakalamıştı. Koşup ne ara elime geçirdiğimi bilmediğim meşaleyi ağacın ağzından içeri fırlatıverdim. "Roooahhh!" diye bağırıp çatır çutur yanmaya başladı. Gözlerinden dumanlar çıkıp en sonunda geberip kül oldu.

Bunlar olup biterken kadını kurtarmıştım. Kadını omzuma atıp gizli inimizin yolunu tuttum. Çetemi kaybetmiştim ama yeni bir şey bulmuştum. Üzerindeki tanımadığım elbiseler vardı belki de mistiklerden biri olabilirdi. Fidye istemek tehlikeli olurdu ama köle pazarında alıcı bulacağıma emindim…

-Devam edecek-

Yazan: Emre İnanç - arkakapak@hotmail.com
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: ORKTER
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2012, 10:34:01 »
Güzel bir hikaye olmuş gerçekten her zamanki gibi. Atmosfer tam olarak oturmuş. Sıradan hikayelere çevirmeyeceğine eminim devamını da bekliyorum.

Bu arada senden de ilk defa devamı olan bir öykü almanın tadı başka.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2012, 11:13:14 »
Sağolasın, evet pek devam hiyakesi yazmam. Belirsiz ortamlarda geçen sonu muğlak şeyler yazmayı seviyorum farkındaysan :) Yine de fantastik kurgu romanı yazdım ben ama hala yayıncı arıyorum. Fakat bu hikaye ne zamandır elimin altındaydı. Diğer yazılarımdan daha basit anlatımlı, kendi içinde argo barındıran ve fantastik dünyalarda hep çerez olan orklara farklı bir yönden yaklaşan bir hikaye olacak umarım.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı AirTies

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2012, 16:47:47 »
Hoşuma gitti :) Orklarla ilgili hikayeleri daha rahat betimleyebiliyorum nedense :) acaba aşk mı olucak aralarında :D ve ya bir melez ?