Kayıt Ol

Muğla'da Deprem

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
Muğla'da Deprem
« : 10 Haziran 2012, 20:16:52 »
Türkiye'de Muğla, Ölüdeniz açıklarında 6.1 şiddetinde deprem oldu. Bir dakika süren deprem (4,2 şiddetinde) Kıbrıs'ta ve diğer birçok kentte hissedildi.

İlk gelen bilgilere göre deprem saat 15:44'de ve 19, 6 km derinlikte meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE)'nden alınan bilgiye göre depremden sonra bir de artçı sarsıntı kaydedildi. Bu arada sarsıntı sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin internet sitesi de çöktü.

Dün de Köyceğiz İlçesi ve çevresi saat 17.33'te merkez üssü Balcılar Köyü olan Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğündeki bir depremle sarsılmıştı.

Spoiler: Göster
Deprem sarsıntısını hissedip de bunu nabız atışlarına bağlayan tek insan evladı benim heralde. Çünkü gerçekten de damarlarım baskı altında kaldığı için zaman zaman oturduğum yerde sarsıldığım oluyor. Facebook'taki güncellemeleri görmesem anlamayacaktım da deprem olduğunu. Durumum o kadar vahim yani anlayacağınız.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Muğla'da Deprem
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2012, 23:32:57 »
İzmir Urla'da sahil kenarında yakalandık depreme kuzenlerle otururken. Deprem anında ilk aklıma gelen "Ya 17 Ağustostaki gibi birden şiddetlenirse!" düşüncesiydi ancak beni haksız çıkararak depremin şiddeti azaldı ve kısa bir süre sonra bitti. İnsan demek ki bazı şeyleri hiç unutamıyor.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!