Kayıt Ol

Yükselen Dünya'nın Savaşları

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Yükselen Dünya'nın Savaşları
« : 05 Ağustos 2012, 00:00:39 »
   Yükselen Dünya'nın savaşları Tiran ve Genç kız serisi ile bağlantılıdır fakat o serinin baskısı durduğu için ulaşamıyorum ama yinede Yükselen Dünya'nın Savaşları serisini okumak büyük bir zevk veriyor.
     Ölümün kızı olduğu düşünülen Dubhe bir oyun esnasında iri bir oğlanı öldürür ve köyünden sürülür ve tam bu sırada amansız bir savaş başlar bir süre yolda karşılaştığı ejderha süvarisi Rin ile korunuyorken garnizon saldırıya uğrar ve oradanda bir şekilde paçayı sıyırarak kurtulan Dubhe :fight: Usta olarak gördüğü Sarnek tarafından kurtarılır.Sarnek profesyonel bir suikastçidir fakat kirli geçmişi yüzünden loncasının ''Ocak'' olarak adlandırdığı yerden kaçmış ve yaşamına bir kiralık katil olarak devam etmiştir.Yaşadığı maceraların gerilim sahnesi adrenalin dolu.

Spoiler: Göster
Dubhe'ye bu suikastçilik mesleğinin eğitimini kusursuz bir şekilde öğretmiştir ve Dubhe'de bu mesleğe müsaittir faka ruhu bu meslek için varolmamıştı.O daha bir geyiği bile öldüremiyordu ve her öldürdüğü canlı için yas tutuyordu.Zamanla bu  yas tutma alışkanlığı geçmişti fakat Sarnek onun çok derbeder olduğunu görünce  Dubhe'ye bir daha kimseyi gerekmedikçe öldürmemesi için söz verdirtmişti.Aslında Sarnek onun çok iyi bir kiralık katil olacağını düşünüyordu.Dubhe söz vermiş olmasına rağmen ustası ölene kadar eğitimine devam etti.16 yaşında olduğunda loncanın tuzağına düştü ve laneti yüzünden oranın emirlerine bir nevi bağlı kaldı.Loncaya yakalanmadan önce ve ustası öldükten sonra hayatını aldığı eğitimden yararlanarak para karşılığı hırsızlık yapıyordu :) .Oraya sızan  ve loncayı çökertmek isteyen Lonerin adında bir  Sular konseyi ajanıyla işbirliği yaparak  farklı maceralara atılır.

Sadece ikinci kitabın başına kadar okudum ve bu seri 3 kitaptan oluşuyor  diye biliyorum.
1.Seri:Tiran ve Genç Kız(Ulaşamadığım seri)
1.Kitap:Rüzgar Ülkesinden Nihal
2.Kitap:Sennar'ın Görevi
2.Seri:Yükselen Dünya'nın Savaşları(Bahsi geçen seri)
1.Kitap:Suikastçılar Mezhebi
2.Kitap:İki Savaşçı
3'nün sadece kapağından haberdarım.
1.serinin kaahramanlarının ismi 2. de bolca geçiyor.