Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı 1. Sezon Sona Erdi!

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Site! - Kasabanın Karanlığı
« Yanıtla #105 : 04 Nisan 2008, 20:04:06 »
13. Bölüm: Perdenin Arkasındaki Yabancı yüklenmiştir.

Ulaşabileceğiniz adres: http://www.kayiprihtim.org/kasaba/?page_id=22

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 04 Nisan 2008, 20:17:13 »
Tek solukta okudum.Tolga'nın ikiziyle karşılaşmasının sonuçlarını merak ediyorum.Nalan aşırı tepki vermiş gibi ama haklı o da.Ben onun da güçlerinin olduğunu zannetmiştim ilk bölümlerde =S Ayrıca finale sadece 1 bölüm kaldı :ayh Sanırım sanki bir tür açıklama gibi olmuş bu bölüm.Bir bağlantı gibi...Neyse her zaman ki gibi bravo ! ;)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 04 Nisan 2008, 21:00:39 »
yaa sanırım biraz fazla boşladım bu hikayeyi :P yeni okumaya başladım ama süper gidiyor!!  7 bölümünü bir solukta okudum ama affet beni gözlerim mahvolmuş durumda :P o yüzden gerisini ne kadar merakten ölsem de yarın okuyacağım :D

ve gerçekten çok güzel yazıyorsun :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 04 Nisan 2008, 21:26:19 »
yaa sanırım biraz fazla boşladım bu hikayeyi :P yeni okumaya başladım ama süper gidiyor!!  7 bölümünü bir solukta okudum ama affet beni gözlerim mahvolmuş durumda :P o yüzden gerisini ne kadar merakten ölsem de yarın okuyacağım :D

ve gerçekten çok güzel yazıyorsun :D

Çok teşekkür ederim =). İlk bölümlerle son bölümler arasında bazı mantıksal çelişkiler olabilir. Hikaye benim planladığımdan daha farklı bir şekilde seyretti. Gerçi bazılarını düzeltmeye çalıştım son bölümlerde. Umarım mantıklı hale gelmiştir. Yine de herhangi bir çelişki görürsen hemen söyle düzeltmek için sadece 2 bölüm kaldı =).

Tek solukta okudum.Tolga'nın ikiziyle karşılaşmasının sonuçlarını merak ediyorum.Nalan aşırı tepki vermiş gibi ama haklı o da.Ben onun da güçlerinin olduğunu zannetmiştim ilk bölümlerde =S Ayrıca finale sadece 1 bölüm kaldı :ayh Sanırım sanki bir tür açıklama gibi olmuş bu bölüm.Bir bağlantı gibi...Neyse her zaman ki gibi bravo ! ;)

Aslında bu bölümde daha çok şey açıklamak istemiştim. Ama ne yaparsam yapayım, konuyu istediğim yere getiremedim. Yine de bu bölümün hızlı ilerlediğini fark etmişsindir. Elbette bu bölümde bazı şeyleri açıkladım. Örneğin baştan beri Kerim'in bu planın tam olarak neresinde olduğuna dair belirsizlik vardı. Her şeyi biliyor mu? Hiçbir şey bilmiyor mu? Bu bölümde bunlara cevap vermeye çalıştım ve bölüm finalini yani finallerini (ki senaryo üç farklı şekilde finallendi. Kerim'in Atilla'yı bulmaya gitmesi, Mehmet'in doğruları söylemek istemesi ve Tolga'yla Özge'nin, Emir ile karşılaşması.) diğer bölümü sadece cevaplar üzerine kurgulayabilmek için tasarladım. Artık 14. bölüm ve ardından gelecek olan sezon finali umarım sizi tatmin eder. Ama tabi bu sezon bütün cevapların verilmesini beklemeyin. Bazı şeyler daha sonra açıklanacak.

Unutmadan 14. bölümün fragmanını koyayım:

14. Bölüm: Yaşamanın Bedeli

Geçmişte Yaşanan Şeylerin Hesabını Vermek

"Bunca yıl bu aptal yerde neler yaşadığımı biliyor musun?"

Asla Kolay Değildir
"Biliyorum acını dindiremem ama denerim. Yanında olmama izin ver."

Hayatta Kalmak İse Bazen En Zor Olandır
"Yaşamanın da bir bedeli var ve şimdi bunu ödeme sırası Emre!"

Macerada Sona Doğru Yaklaştıkça
"Artık bütün bunların bitmesini istiyorum. Sadece bitmesini!"

Günyüzüne Çıkan Gerçekler
"Bunu nasıl yapabildin? Bizi bu tehlikeye nasıl atabildin?"

Ortalığı Hiç Olmadığı Kadar Karıştıracak
"Onların nerede olduklarını biliyorsunuz. Söyleyin!"

Ve Artık Yalanlar Eskisi Kadar İşe Yaramayacak
"Bu doğru değil! Gözlerinden anlarım! Bana doğruyu söyle!"

Kasabanın Karanlığı: Yaşamanın Bedeli

Çok Yakında: Buralarda Bir Yerlerde

13 bölüm. Tam 13 bölüm yazdım ve sadece 2 ay oldu. Bu işi kıvıracağım galiba =)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 05 Nisan 2008, 09:10:20 »
bence kıvırdın bile :D ben senden önce başlamama ve 'hikaye kafama oturdu' desem ble bunu olmadığını çok geç anladım. şimdi, son bölümü yazarken elim ayağıma dolaşıyor, o kadar çok eksikler kaldı ki! ama hikayeni okuyunca 'fantastik böyle yazılır işte' dedim kendime ve bir sonraki hikayemi çok daha temkinli yazmaya karar verdim sayende, çoook teşekkür ederim :D

öff şöyle insanı germiyor mu bu fragmanların bayılıyorum yaa :D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 05 Nisan 2008, 20:26:57 »
Bana göre buraya koyulan hikayelerdeki tek eksiklik fantastizmin çok ön planda olması. Gerçek bir fantastik hikayede olaylar fantastik öğeler üzerine değil de normal konular üzerine kurulmalıdır. Fantastik öğeler sadece sonuca ulaşırken kullanılan bir araç olmalıdır. Hikayenin bir parçası olmalıdır. Bütünü değil. Elbette olay yepyeni bir dünya yaratmaksa bu söylediklerimin çoğu geçerliliğini kaybeder. Sen hikayende bunu başarmaya çalışmışsın. Eğer hikayeni devam ettirirsen başarırsın da. Umarım devam edersin.

Bu arada 6. bölümde geride bırakılan bebeğin ismini Emre olarak vermişim. Atilla'nın kurtarabildiğini ise Emir. Fakat son bir kaç bölümde bu tam ters hale gelmiş. Kusura bakmayın benim hatam. Bunun için 6. bölümü editledim. İsimleri ona göre düzenledim. Kızmayın sonra  :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 06 Nisan 2008, 17:48:25 »
Bu yüzden ben tırstım Emre mi EMir mi yazsam diye :D Pardon fragman yorumunu yazmıştım yollayamadan kapatmışım :S
Mehmetin yalanı ortaya çıkacak.Ya Mehmet açıklayacak ya da Emre Özgelere söylecek olanları.
Kerim yine diğerlerine bir yalan söylecek Nalan'ın tepesi atacak :P :D
Tahminlerim bu kadar :P Gelecek bölümü bekliyoruz.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 06 Nisan 2008, 23:07:22 »
Aslında fark ettim de hikaye biraz da yalanlar üzerine kurulu. Bu olayı biraz değiştirmem gerek çünkü tek olayım karakterlere yalan söyletip gizem yaratma değil ama bu çok ön plana çıkmış. Böyle olmamalıydı ama zaten olmasını planlamadığım bir çok şey oldu artık zorlamıyorum =)

Mehmet 13. bölüm finalinde zaten kaçırıldıktan sonra ne olduğuyla ilgili söylediği şeylerin doğru olmadığını söylemişti. O olayı daha fazla uzatmadan bu bölümde doğruların ortaya çıkmasını sağlayacağım.

Evet bu bölümde son bir yalan daha söylenecek ama kimin tarafından söylendiği elbette şu anlık sır. Söylenen bu yalan işe yaramayacak. Karakterler artık yalana doydu sadece doğruyu istiyorlar. Bakalım alabilecekler mi?

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 07 Nisan 2008, 23:46:01 »
14. Bölüm: Yaşamanın Bedeli yüklenmiştir.

Buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümü okumadan önce 6. bölüme şöyle bir göz atmanız tavsiye edilir.

Biraz sıkıcı ve diyalogların geri planda kaldığı bir bölüm oldu ama idare edin artık.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • Rom: 0
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 08 Nisan 2008, 01:27:11 »
Daha yeni üye oldum ve ilk okudğum fantastik deneme. İnanılmicak derecede çok şaşırdım çok yeteneklisin emre, hayal gücün gerçekten kıskanılcak derecede... hep böle bişyler yazmak istemişimdir, elime kağıt kalem alsam tüm şevk gidiyor ve tüm düşüncelerimi, kurgularmı  istediğim şekilde kağıda dökemiorum :( Galiba yeteneğim yok:( Nese bunu da böle kabul etmem gerek heralde ;) Hikayeyi gerçekten çok beyendim Şuan gece saat 1.30 ve 14. bölüm yeni bitii son bölümü yazıcaksın heralde merakla bekliorum:):) Hayran kaldım ne diyebilirim:):)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 08 Nisan 2008, 07:27:43 »
Çok teşekkür ederim. Aslında bu benim bu kadar iyi yazabildiğim ilk hikaye oldu. Kurgu olayındaysa şans hep yanımda oldu. Olaylar kendi içlerinde gelişti. Biraz hızlı bir hikaye olmasa belki daha iyi olabilirdi. Neyse artık 2. sezona.

Sezon finalini elbette yazacağım ama sezon finalinin fragmanı olmayabilir. Çünkü fragman koyduğum zaman olayları ilk tasarladığım gibi kurgulamak zorunda kalıyorum ve bu her zaman doğru olmuyor. Neyse bakacağız. Yorum için sağ ol =)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 08 Nisan 2008, 10:55:10 »
Ve 13. bölümü dün okudum yeni bölümüde koymuşsun onuda bu akşam okurum, ama şu 13. bölüm gerçektende bir solukluktu. Ne olduğunu anlayamadan bölüm bitti gibi geldi bana, mükemmel derecede güzel yazmışsın yani. Gittikçe profesyonelleşiyorsun bu konuda vallaha nediyebilirimki.. =) Şu anda en çok Tolga ve Özge'yi merak ediyorum. Emir ile karşılaştılar galiba 14'te. Çok meraklandım yaa ama ders başlıyor, neyse sonra okuyacağım ellerine sağlık tekrardan..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 08 Nisan 2008, 13:26:17 »
off bölüme baaakk yaa sen beni cidden öldürmek istiyorsun yaa süper bişeeyy bak en kısa zamanda yaz geriliyorum meraklanıyoruum :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 08 Nisan 2008, 17:53:41 »
Çok teşekkür ediyorum. Tek korkum sezon finalini iyi bitirememek hikayeyi ilk bölümden buraya kadar getirdikten sonra gerçekten etkileyici bir son yapmak istiyorum. Bölümü tasarladım. O yüzden fragman yazmamaya karar vermiş olsam da bu kararımı biraz heyecan yaratmak için bozuyorum.

Sezon Finali: Sonun Başlangıcı

Doğruları Söylemenin Vakti Gelmişti

"Atilla ölmüş, Nalan. Kardeşim ölmüş ve ben bunun acısını bile yaşayamıyorum."

İki Farklı Gerçeklikte Aynı Merak
"Artık bütün bunları daha fazla kaldıramayacağım."

Şimdi Ne Olacak?
"Sakin ol Özge. Buradan kurtulmanın bir yolunu bulacağız."

Ne Mi Olacak? Döngü Daha Yeni Başladı
"O... o daha çocuk."

Ve Evren Kendini İyileştirmeden Tamamlanmayacak
"Bunu tartışmanın anlamı yok. Eninde sonunda kaderi onu bulacaktır."

Bütün Bunlar Olurken
"Aman tanrım, oradalar!"

Karakterlerin Geçmişleriyle Hesaplaşmaları Da Bitmeyecek
"Kendimi suçlamaktan bıktım. Artık olayları akışına bıraktım."

Bazı Şeylerin Farkına Varılacak
"Benim bir görevim var ve bu er geç bunu yapmak zorunda kalacağım."

Ve Büyük Bir Gizem Çözülecek
"Atilla nasıl bu kadar kötü bir insan olabilir? Bunları o mu yaptı?"

İki Bölüm Uzunluğundaki Sezon Finali
Bölüm 15-16: Sonun Başlangıcı

Çok Yakında: Buralarda Bir Yerlerde

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • Rom: 0
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 09 Nisan 2008, 01:18:40 »
ühühühühüh daha çok merak ettim emre ne zmn bitrceksin :( ???