Kayıt Ol

Okul ve Yaz dönemi okuyacağım kitaplarda ACİL Yardım

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: Okul ve Yaz dönemi okuyacağım kitaplarda ACİL Yardım
« Yanıtla #15 : 08 Eylül 2012, 15:31:12 »
Ölüm Kapısı
Amber Yıllıkları
Yerdeniz
Yüzüklerin Efendisi

Senin listendekiler

Kara Kule
Kral Katili
Buz ve Ateşin Şarkısı
Gormenghast

Listende olmayanlar

bunları tavsiye ederim. Sırf fantastik istediğin için sadece bu tarz bir tavsiye
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Eylül 2012, 16:27:39 »
Kara Kule'nin konusuna pek ısınamadım, Kral Katili zaten var bende ama patrick amca son kitabı uzun sürede yazacağını söylediğinden onuda es geçiyorum. Buz ve Ateşin şarkısı ve Gormenghast için teşekkürler :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Eylül 2012, 17:45:19 »
Shannara Serisi hakkında aldığım kötü yorumlar yüzünden seriye hiç başlamama kararı alabilirim. :(
Seri hakkında bilgisi olan daha fazla kişi yorum yazarsa sevinirim :) . Tabi konu başlığı hale aktiftir, öneri şıkları seçip neden yazarsanız çok sevinirim :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Eylül 2012, 18:14:37 »
Shannaraya hiç başlama. Üzerinde konuşulacak bir kitap değil.

Şöyle bir baktım da Zaman Çarkı öneren olmamış. Listendeki bir iki eseri okuduktan sonra Zaman Çarkı'na bak bir bence.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Eylül 2012, 20:02:32 »
Zaman Çarkını herkes sona sakla diyor bende öyle yapacağım :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Eylül 2012, 21:30:07 »
Bu sene son sınıfa geçeceğin için okul döneminde nispeten hafif kitaplar okumanı öneririm. UD, EM, Dresden Dosyaları vs. sanırım bütün yıl çok bile olacaktır. Senin de dediğin gibi, bu sene zaten çok fazla kitap okuyamayacaksın.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Eylül 2012, 07:06:24 »
Teşekkürler kahlan amnell :) Galiba forumdaki yardım severlerin yardımıyla sorunumu çözdüm ama biraz daha düşünmekte yarar var :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Eylül 2012, 13:35:12 »
Sen zaten o kadar kitap okumuşsun son derken bence artık bir zaman çarkı na başlamalısın ben okumadım ama çok öneriliyor.Ama 11. sınıfta anladığım kadarıyla biraz yoğun olacakasın, yok yok onu okuyamazsın sen.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Eylül 2012, 14:31:36 »
Evet :(
Kara Dalamar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Eylül 2012, 16:48:00 »
Bende korkuyorum bu sene etütler , dershane falan derken kaynamasından bu kitapların ne yapalım artık şansımıza küseriz öyle olursa.