Kayıt Ol

Rüyagezer Günlükleri

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Rüyagezer Günlükleri
« Yanıtla #30 : 22 Ağustos 2012, 02:15:08 »
Cok guzel bir yayindi. Bu yayin ayrıca programı yapan arkadasımız fiddler hakkında da bize biraz ip ucu verdi. Kendisi mukemmeliyetci ve daha azinı kabul etmeyen, daha azı olması-oldugunu dusunmesi- durumunda mahcubiyetten yerin dibine giren gayet mütevazı bir kimsedir. Ve bu özellikleri sebebiyle ileride mesleğinde cok yükseleceğini düşünüyorum, önü açıktır kendisinin. Ayrıca bu guzel yayin için teşekkürler -her ne kadar kendisi tam tatmin olmuş gözükmese de yayin cok kaliteliydi.

Demeyin öyle lütfen, garip hissediyorum kendimi. Ben teşekkür ediyorum asıl dinleyen herkese. Son iki program kısa film yapmak konusunda sohbet ettiğimiz için işin kamera arkasına çok fazla girdiğimizin farkındayım; ama onu da aradan çıkarttığımızı göre artık tekrar genel planda sinemayla ilgili konuşabiliriz. Bu haftanın konusunu beğeneceğinizi umuyor, hiç vakit kaybetmeden bu haftaki yayınımızın (yarının) konusunu da bildiriyorum:

2012 YILININ FİLM TAKVİMİ!!!

Alıntı
2012 yılının 3'te 2'sini geride bırakırken pek çok film izledik, peki hangileri güzeldi? Hangileri beklediğimizi veremedi? Hangi filmler bizi şaşırttı? Hangi filmleri keşfettik? Neyi beğendik, neyi beğenmedik? Neyi mutlaka izlemeliyiz? Kalan 4 ayda bizi heyecanlandıran hangi filmler var? Bu filmler hakkında neler biliyoruz? Festivalleri sallayan "Beasts of the Southern Wild"dan, The Avengers, Spider-man ve Batman üçlüsüne, Aralık'ta gelecek olan, merakla beklediğimiz Hobbit'ten Onur Ünlü'nün son filmi "Sen Aydınlatırsın Geceyi"ye kadar pek çok film konuşacağız... film yapan insanlar olarak değil bu sefer... film izleyen insanlar olarak...

Her zamanki gibi herkesi bekliyorum.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Ağustos 2012, 02:21:59 »
Cok guzel bir yayindi. Bu yayin ayrıca programı yapan arkadasımız fiddler hakkında da bize biraz ip ucu verdi. Kendisi mukemmeliyetci ve daha azinı kabul etmeyen, daha azı olması-oldugunu dusunmesi- durumunda mahcubiyetten yerin dibine giren gayet mütevazı bir kimsedir. Ve bu özellikleri sebebiyle ileride mesleğinde cok yükseleceğini düşünüyorum, önü açıktır kendisinin. Ayrıca bu guzel yayin için teşekkürler -her ne kadar kendisi tam tatmin olmuş gözükmese de yayin cok kaliteliydi.

Demeyin öyle lütfen, garip hissediyorum kendimi. Ben teşekkür ediyorum asıl dinleyen herkese. Son iki program kısa film yapmak konusunda sohbet ettiğimiz için işin kamera arkasına çok fazla girdiğimizin farkındayım; ama onu da aradan çıkarttığımızı göre artık tekrar genel planda sinemayla ilgili konuşabiliriz. Bu haftanın konusunu beğeneceğinizi umuyor, hiç vakit kaybetmeden bu haftaki yayınımızın (yarının) konusunu da bildiriyorum:

2012 YILININ FİLM TAKVİMİ!!!

Alıntı
2012 yılının 3'te 2'sini geride bırakırken pek çok film izledik, peki hangileri güzeldi? Hangileri beklediğimizi veremedi? Hangi filmler bizi şaşırttı? Hangi filmleri keşfettik? Neyi beğendik, neyi beğenmedik? Neyi mutlaka izlemeliyiz? Kalan 4 ayda bizi heyecanlandıran hangi filmler var? Bu filmler hakkında neler biliyoruz? Festivalleri sallayan "Beasts of the Southern Wild"dan, The Avengers, Spider-man ve Batman üçlüsüne, Aralık'ta gelecek olan, merakla beklediğimiz Hobbit'ten Onur Ünlü'nün son filmi "Sen Aydınlatırsın Geceyi"ye kadar pek çok film konuşacağız... film yapan insanlar olarak değil bu sefer... film izleyen insanlar olarak...

Her zamanki gibi herkesi bekliyorum.

Orada olmaya çalışacağım efendim.

Bu arada dikkat ettim de, konuşurken hiç duraksamıyorsun, ıı falan olmuyor sende. Öyle yani. Bir şekil hissediyor insan. Dinleyiciler bile.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #32 : 22 Ağustos 2012, 20:36:01 »
Bu son dakikada değiştirme işlerinin suyunu çıkardım galiba, ve bu yüzden de özür diliyorum; ama bu haftaki yayını da iptal etmek durumundayım. Şu an son aşamalarında olduğumuz kısa film için ara veremeyeceğim bazı işler yapmam gerekiyor. Tekrar özür diliyor, kusura bakmamızını diliyorum.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #33 : 11 Eylül 2012, 23:16:57 »
Nerelerdeydim? Neler oldu programa? Neler oluyor?

Öncelikle böyle bir durumu çok çok önceden belirtmemiş olduğum için çok özür dilerim hepinizden. Pek çoğunuzun bildiği üzere buradaki yüksek lisansımın bitirme projesi olarak bir kısa film çekmiştim. Bugün bitti onun teslimiyle ilgili son şeyler ve ben yarın sabah uçağıyla Türkiye'ye dönüyorum. Temelli olarak.

Anlayacağınız son bir ayım filmi tamamlamak ve toparlanmakla geçti tamamen. Yarın Türkiye'ye döndüğümde Ayvalık-Ankara ikilisinde zaman geçireceğim, ardından İstanbul'a taşınacağım. Temelli yine. Yani yaklaşık 1 ay daha belli bir düzenim olmayacak.

Sonuç olarak, ikinci bir duyuruya kadar, (en az 1 ay) programa ara vermek durumundayım; ama dönmek için de sabırsızlanıyorum.

Özür diliyor, iyi geceler diliyorum.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 12 Eylül 2012, 01:08:24 »
İnanın, inanın; güzel günler bekliyor bizi, güneşli günler...

Geçmiş olsun, sizin için yoğun ve yorucu bir süreç olsa gerek. O "işin mutfağı" diye tabir ettiğiniz bölümleri dinlerken bile yorulmuştum; bu sürece katlanmak bile takdir edilesi...

...Bu arada;

Meşgulüm falan diyorsun ama trenlerle ilgili fevkalade şeyler yazıyorsun? Açıklama istiyoruz. (Böyle hikayeler yazacaksan hep meşgul ol.)
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #35 : 08 Ekim 2012, 00:50:05 »
Sahaf Festivali sonrasında otururken Hakan'ın söylediğine göre bazıları "Rüyagezer Günlükleri"nin temelli bittiğini düşünmüş. Ben de bir açıklama yapmayı uygun gördüm.

Belki de bayramın hemen sonrası olabilecek kadar az kaldı tekrar başlamamıza. Duyururken de belirttiğim gibi, Londra'dan Türkiye'ye taşınma, Ankara'dan İstanbul'a taşınma, iş bulma vs. dertleri arasında bir türlü düzenimi oturtabilmiş değilim; ama emin olun programı yapmayı çok seviyordum, devam ettirmeyi de çok istiyorum. Bahsi geçen düzen oturduğu anda yeni bölümlerle karşınızda olacağım.

Sabır gösteren herkese çok teşekkür ediyor, gösteremeyenlerden çok özür diliyorum.

Salıncakla kalın.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #36 : 02 Kasım 2012, 22:48:18 »
Beklenen gün geliyor!!! (İnşallah bekleyen insanlar da varsa tabii)

Rüyagezer Günlükleri'ne Kasım Ayı'nın ilk yarısında tekrar başlıyoruz. Şu an için aynı gün ve saatimizde devam edip etmeyeceğimizi bilmediğim için tam bir gün veremiyorum; ama inanın az kaldı.

Uzun aradan sonra yapacağımız ilk programın konusuna henüz karar veremedim; ama programlara daha bir neşe, daha bir enerji, benim bol bol su içip boğazımı dinlendirebilmem için biraz daha müzik ve daha nice yenilikler de gelecek.

Önümüzdeki günlerde tarih ve saat için haber bekleyiniz (dediğim gibi, hala benim programı yarıda bırakıp kaçmadığımı, ve gerçekten devam edeceğimi düşünenler için)...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Kasım 2012, 18:33:10 »
Kısa zamanlarda alınan ikinci güzel haber bu. Hem bu akşam itibari ile dönüş yapan Hazal, hem de sevgili Orçun radyolarımızı tekrar şenlendirecek gibi gözüküyor. Hadi bakalım.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Kasım 2012, 19:49:52 »
Merakla bekliyorum. Sizin yayınınızı ilk defa dinleyeceğim.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2012, 20:09:48 »
Sırf sesin için dinleyebilirim seni vallahi. Şurada konuşan adam gibi, sen de beni dinden bile çıkarabilirsin :P

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #40 : 09 Kasım 2012, 21:43:57 »
Sırf sesin için dinleyebilirim seni vallahi. Şurada konuşan adam gibi, sen de beni dinden bile çıkarabilirsin :P

Evet.. Bu biraz korkutucu; ama olsun. Teşekkür ediyorum beklentileriniz için. Hemen açıklıyorum içinde bulunduğumuz durumu. Düzen kurmak açısından hiçbir sorunum kalmadı, yayın yapmaya hazırım; ancak şu an evde ailem de var ve ev bu kadar çok kişiye tek tek özel alan bırakabilecek büyüklükte değil. Bu durum çözülür çözülmez yayına başlıyoruz.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Rüyagezer Günlükleri, Yeni Bölüm Bu Akşam saat 21:00'da!
« Yanıtla #41 : 25 Kasım 2012, 16:38:25 »
Evet, sonunda zamanı geldi. Rüyagezer Günlükleri'ne kaldığımız yerden tekrar başlıyoruz. İlk bölüm bu akşam (Pazar) saat 21:00'da başlayacak; ama sonrasında yeni günümüz/saatimiz olur mu, yoksa Çarşambaları devam mı ederiz şu an bilemiyorum. Çok geç haber verdiğimin farkındayım; ama akşam herkesi bekliyorum sohbete. Gelelim konumuza:

Alıntı
2012 FİLMLERİ

Bu sene sinema izleyicisi için çok verimli bir sene oldu. Yıllardır beklediğimiz filmler, hiç beklemediğimiz halde bizi şaşırtan filmler, güzel filmler, kötü filmler, beklentiler, beklentiler... Bu yayınımızda 2012'nin sonuna gelirken bu yıl izlediğimiz filmlerden bahsedecek, öneriler vereceğiz. Hollywood ve dünya sinemasının nereye doğru gittiğini anlamaya çalışacağız ve yılın bitmesine kalan şu 5 haftalık süreçte merakla beklediğimiz filmlerden bahsedeceğiz.

Hobbit mi dediniz? 21:00'da radyo.kayiprihtim.org adresinde görüşmek üzere!

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #42 : 25 Kasım 2012, 20:43:52 »
Yayın bitti. Dinleyen herkese teşekkürler. Teknik sorunlar için de tekrar özür dilerim.