Kayıt Ol

Hangi dizileri seyrediyorsunuz?

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi dizileri seyrediyorsunuz?
« Yanıtla #240 : 30 Eylül 2016, 18:14:51 »
Doctor Who
Birkaç yıl önce ilk 3 sezonu izleyip bırakmıştım. Tekrar başlayıp 6. sezona kadar geldim. Bu hızla gidersem kısa sürede bitecek.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 30 Eylül 2016, 18:26:40 »
Yabancı olarak Outsiders, Billions ve Cleverman izliyorum. Okul sebebiyle bölümleri anında izleyemiyorum ve bazen kaçırıyorum. Türk yapımı olarak sadece Arkadaşlar İyidir. Kendine çeken tarafları olduğu gibi klişe olan tarafları da var ama diğer yapımlara göre daha başarılı bence. Müzik seçimleri özellikle çok iyi.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 30 Eylül 2016, 18:57:53 »
Doctor Who
Birkaç yıl önce ilk 3 sezonu izleyip bırakmıştım. Tekrar başlayıp 6. sezona kadar geldim. Bu hızla gidersem kısa sürede bitecek.

Doctor Who izlemeyi düşünüyorum. İlk bölümleri çok eski olacaktır görsel zevk vermez diye çekiniyorum. Hangi sezondan başlamamı önerirsiniz ?

Birde ilk sezonundan itibaren şimdiki gibi mistik & düşünsel konular var mı ?

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 30 Eylül 2016, 19:20:22 »
Diziye başlamadan önce görsellik konusu beni de korkutmuştu. Ancak başladıktan sonra grafikleri önemsememeye başladım çünkü hikaye olarak çok iyiler. Beklediğiniz mistik ve düşünsel konulara yer veriliyor.  Sezonları atlamanız konuyu anlamamanıza neden olabilir. O yüzden ilk sezondan başlamanızı öneririm.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 30 Eylül 2016, 19:27:30 »
@Ozymandias, ters köşeler, beklenmedik sürprizler ve Doctor'un bizzat kendiyle Doctor Who beklediğinizi verecektir.

Her doctor'un kendi tarzı, kendi havası var. Şahsen tam bir sezon değerlendirmesi yapamıyorum. @Oliver_'ın belirttiği gibi ilk sezondan başlaması en uygunu olur.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 30 Eylül 2016, 20:13:32 »
Şu sıra The Night Of'u izliyorum. Devamını beklediğim diziler ise True Detective, Fargo, House of Cards, The Man in the High Caslte, Twin Peak ve Peaky Blinders. İzlediklerimden devamı gelecek başka diziler de var ama bunlar kadar beklemiyorum.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 30 Eylül 2016, 21:45:34 »
@Ozymandias, ters köşeler, beklenmedik sürprizler ve Doctor'un bizzat kendiyle Doctor Who beklediğinizi verecektir.

Her doctor'un kendi tarzı, kendi havası var. Şahsen tam bir sezon değerlendirmesi yapamıyorum. @Oliver_'ın belirttiği gibi ilk sezondan başlaması en uygunu olur.
Diziye başlamadan önce görsellik konusu beni de korkutmuştu. Ancak başladıktan sonra grafikleri önemsememeye başladım çünkü hikaye olarak çok iyiler. Beklediğiniz mistik ve düşünsel konulara yer veriliyor.  Sezonları atlamanız konuyu anlamamanıza neden olabilir. O yüzden ilk sezondan başlamanızı öneririm.

Sağolunuz dostlar. Dedikleriniz dikkate alınacaktır :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 02 Ekim 2016, 21:26:17 »
İlk sezondan kasıt 1963 ise oralardan başlamaya gerek yok bence. Yeni seriyi (2005) izlemek yeterli yeni başlayan biri için. Çok beğenirseniz eskilere de bakarsınız ama başlangıçta fazla çekmeyebilir.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 02 Ekim 2016, 21:39:05 »
Tam başladım denemez. Netflix'i denemek maksadıyla üye olur olmaz ilk bölümüne baktım:

Star Trek Deep Space Nine

İlk bölümde Kaptan Sisko, önceki kaptanlara (Kirk ve Picard) oranla daha sıradan geldi. Bunun en büyük sebebi yıllarca internette karşılaştığım saçı kazılı, suratı sakallı görünüşü ile muhatap olmamadan kaynaklanıyor :).

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 02 Ekim 2016, 23:09:21 »
Tam başladım denemez. Netflix'i denemek maksadıyla üye olur olmaz ilk bölümüne baktım:

Star Trek Deep Space Nine

İlk bölümde Kaptan Sisko, önceki kaptanlara (Kirk ve Picard) oranla daha sıradan geldi. Bunun en büyük sebebi yıllarca internette karşılaştığım saçı kazılı, suratı sakallı görünüşü ile muhatap olmamadan kaynaklanıyor :).

Hocam ilk sezon derken 2005 dekimi kastedmiştin ?

Black Mirror 1. Sezon 2. Bölümü izledik kuzen ve eşiyle dizi çok güzeldi finali bizi çok sıkıntıya boğdu. İzleyen varsa eleştri alabilir miyim ?

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 02 Ekim 2016, 23:59:11 »
Alıntı
Hocam ilk sezon derken 2005 dekimi kastedmiştin ?

Evet. @Grayswandir'ın da belirttiği gibi 2005'teki yeni seriden bahsetmiştim.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 03 Ekim 2016, 20:34:20 »
Westworld

İlk bölümün başlarında içerdiği küçük şaşırtmaca hoştu. Gene de o şaşırtmacanın karakteri hala gizemini koruyor.

Spoiler: Göster

Robotlar suratlarına gerçek söylenirken değil de, geçmiş deneyimlerin su yüzüne çıkmasıyla hata vermeleri mantıken çokta tuhaf gelmedi. Anthony Hopkins'in, "hataların yarattığı küçük mucizeler" üstüne söyledikleri bununla bağlantılı geldi.

Iskartaya çıkmış robotun içine girdiği torbanın fermuarını içeriden çekmesi hafif tırstırdı.

Senenin iddialı yapımlarından olarak bakımların gerisini nasıl getirecek.

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 24 Ekim 2016, 18:18:47 »
Magicians ve Lucifer'ı izliyorum kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 07 Aralık 2016, 23:35:03 »
Rectify

Spoiler: Göster

Özgün, kısa ve etkileyici bir dram dizisi ararken denk geldim. Şuanda 4.sezonu yayınlanıyor ve final sezon olacak. Ben ise henüz 1.sezonunu bitirdim. Açıkçası hakkında hiçbir şey okumadan izlemeye başladım ve memnun kaldım. Karakterlerini, olay örgüsünü ve kullanılan müzikleri beğendim. Dizi sezon boyunca toplamda 5 dakika gözüken bir karakterle bile bir bağ kurmanızı sağlayabiliyor ve bu oldukça etkileyici. Öte yandan yine karakterler belli tiplemeler gibi gözükürken bundan zaman zaman sıyrılıp o doğallığı yakalıyorlar. Sonraki sezonlarında neler bulurum bilmiyorum ama -niyetim The Man in the High Castle'ın 2.sezonu başlamadan güncele yetişmek- ilk sezona puanım 8/10.

Sentenced to die.
Condemned to live.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 08 Aralık 2016, 00:01:53 »
Westworld

Jonathan Nolan'ı gördüğümde dikkatimi çekti bu dizi, sonra Anthony Hopkins'i öğrendim. İnsan meraklanıyor tabi bu isimleri duyunca, ben de meraktan izledim. Gayet güzel. Oluru olmazı bilemem, çokta ilgimi çekmiyor. Benim için önemli olan içerisinde çelişmemesi ve şimdilik bunu sağlıyor. 2. sezonun 2018'de geleceğini duyduğumdan beri son bölümü izlemiyorum.

Lucifer

Biraz aklınız dağılsın istiyorsanız izlenir. Kafa karıştırıcı, yorucu bir senaryosu yok, Lucifer'ı izlemekte keyif veriyor. Yani bu da tavsiyemdir.

Once Upon a Time

Son sezonu izlemedim. Eski tadı vermiyor. Döndürüp döndürüp aynı hikayeler, karakterlerin aynı döngüde devam etmesi sıkıyor.