Kayıt Ol

Alamadığım Figürler

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Alamadığım Figürler
« : 05 Kasım 2011, 23:12:28 »
Çizgi romanla ilgilenen herkes figür işine de ucundan köşesinden olsa dahi biraz bulaşmıştır. Ahanda burada sağda solda gördüğümüz ağzımız suyunu akıtan, ama öğrenci olmak gibi mağlum sebeplerden alamadığımız figürlerin, en azından görselleriyle kendimizi avutalım istedim. Aldığımız da olur ama bendeki en pahalı figürü 50 lira olduğundan şimdilik burada paylaşmayayım. Eğer bu işle alakalı birileri çıkmazsa nede olsa kimse anlamıyormış deyip bi iki resimle havamı atarım sonra :D Neyse efenim son dönem de parasızığın gözü kör olsun dediğim iki figürle ben başlayayım...

Efsane seri TMNT'nin efsane villaini Shredder'ın direkt ilk sayılarındaki resimlemesi model alınarak yapılan bu figür derin bi ah çektirdi bana...

Birde Darth Maul'un 102 cm boyutundaki 1/2 ölçekli bu figürü gerçekten insanın ağzının suyunu akıtıyor. Zengin olmak varmış bea. Kahpe Kader...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alamadığım Figürler
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2011, 23:36:21 »
Açıkçası ben de çok muzdaribim bu dertten, fakat kısa sürede istediğim birkaç figürü (sayıları biraz fazla olduğundan) ikinci elden bir yerlerden bulup edinmeyi planlıyorum. Tabii bunun ikinci elini bulabilirsek!

Darth Maul da oldukça karizmatikmiş, onu da istiyorum!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2011, 23:47:43 »
Abi onun fiyatı çok uçuk sen bence onu loto çıkarsa falan al :D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2011, 00:05:42 »
Kadıköy'de bulunan Dreamer's Figure dükkanının vitrinini çekip buraya koyarım yakında, o zaman ağızdaki su oranını rahatça ölçebiliriz.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2011, 00:18:31 »
Açıkçası piyasayı takip etmeye çalışıyorum ve o dükkanında resimlerini görmüştüm. Bir gece Dreamer's Figure'ün soyulduğunu duyarsanız ve bende İstanbul'daysam %90 ihitmal o kişi benimdir :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2011, 00:25:49 »
Yav o değil de ben uzun süredir bir Force Fx Lightsaber almaya çalışıyorum, bir türlü kısmet olmuyor. Çok içimde kaldı acısı. :P
Almak istediğim bir sürü anime figürü de orada bir yerlerde beni bekliyor, biliyorum. :D 
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2011, 08:17:27 »
Valla o bahsi gecen dukkanda fiyatlar 300-400 arasindan basliyordu ama felaket guzellerdi. Ayrica hakan sahaf olayi figurlerde ters tepebilir. Benim 5 yil once 90 TL. Ye  aldigim spawn su an piyasada 350 civarindaymis :)

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2012, 22:22:18 »
Yav arkadaş figür üreten firmalar da çok kalleşler, insanı ihtiyaç kredisi çekmeye teşvik ediyorlar resmen ;D Şu günlerde LOTR ve Hobbit filmlerinin görsel efekt tasarımlarını da üstlenen, WETA firmasının maketlerine takıldım. Valla banka falan soyacağım bir gün o olacak... Adamlar Bag End, Barad-dur, Orthanc ve Rivendell'in çok güzel maketlerini yapmışlar. Sitedeki resimler çok büyük olduğundan linkleri veriyorum :

http://www.wetanz.com/bag-end-open-edition/
http://www.wetanz.com/rivendell/
http://www.wetanz.com/orthanc-pre-ruin/
http://www.wetanz.com/barad-dur/

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2012, 22:24:57 »
Ama çok insafsızlar ya! Şu konuya özellikle bakmayayım, bakmayayım diyorum, olmuyor. Bundan 6 sene önce güç bela aylarca para biriktirip bir ejderha figürü edinmiştim. O gün bugündür de başka figür yüzü göremedim zaten. En son 12 cm'lik Mickey figürüne 100 lira istiyorlardı. Yine WETA'nınkine değer gibi duruyor.

Ya kurban bayramında paraları birleştirip figüre mi girsek, ne yapsak.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2012, 22:28:35 »
Peki figürler kimde duracak ?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2012, 22:34:10 »

Soru mu bu? Tabii ki Rıhtım müzesinde. Yani benim evimde...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Ağustos 2012, 22:41:27 »
Barad-dur figürüne dibim düştü, ama o fiyat da ne öyle? The Eye of the Sauron App. kullanmak yerine kendi gözümü kullansam fiyat kırarlar mı acaba? :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Ağustos 2012, 22:47:25 »

Sayı azsa aylık, sayı çoksa haftalık olarak parayı bölüşen kişilerde durur. Burada ortaya çıkan kargo parası sorununu Kayıp Rıhtım'ın ucu bucağı belli olmayan kaynağı (magical) öder. Ne de olsa bu hayırlı işe Rıhtım vesile oldu.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2012, 22:51:58 »

Soru mu bu? Tabii ki Rıhtım müzesinde. Yani benim evimde...

Sanki benim ev daha uygun gibi, geçenlerde oda sıcaklığını ve nem değerlerini sabit tutan bir sistem yaptırdım daha sağlıklı olur ;D Yersen...

Barad-dur figürüne dibim düştü, ama o fiyat da ne öyle? The Eye of the Sauron App. kullanmak yerine kendi gözümü kullansam fiyat kırarlar mı acaba? :P

1000 tane üretince öyle oluyor birde maket hakkındaki bilgileri okuduysan adamlar bunları üretmek için 1500 saat stüdyo çalışması yapmış. Ha ama gözünü yollarsan mutlaka bir indirim yaparlar ;D