Kayıt Ol

King's Foil

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
King's Foil
« : 08 Ocak 2009, 22:41:37 »
Arathorn oğlu Aragorn Minas Trith kapılarındaki savaştan sonra athelas adlı bitkiyle bir çok yarayı iyileştirmişti. Kral foyası olarak anılan bu bitki başka biri tarafından kullanıldığında sadece hafifletici etkiye sahip bir bitki. Ancak Aragorn kullandığında Hanım Eowyn ve Faramir Bey'i ölümden döndürmüştü. Sizce bu etkiyi yapmasının sebebi gerçekten kral olmasından mı kaynaklanıyordu. Yoksa Numenor ırkının bahadır insanlarından herhangi biriside aynı etkiyi yaratabilir miydi?
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: King's Foil
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2009, 08:48:01 »
Diğer insanların Kral Foyası'nı kullandığında aynı etkiyi yaratacağını pek düşünmüyorum. Kitapta özellikle kralın athelas bitkisini kullanması nedeniyle Faramir ve Eowyn'in kurtulduklarını vurguluyorlardı. Ayrıca kralın soyundan (kanını taşıyan) birisinin elleri ile birleşen bu bitki yaralara etkili merhem olabiliyor. Aragorn olmasaydı Eowyn ve Faramir'in kurtulma şansı yoktu...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: King's Foil
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2009, 16:19:37 »
Ben de düşünmüyorum, zaten o bölümlerde de hep bu özelliğin bir krallık işareti, sembolü olduğunu söylüyordu. Sadece asil kişilere has bir özellik gibi.
try again fail again fail better