Kayıt Ol

Ratatouille(Ratatuy)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ratatouille(Ratatuy)
« : 06 Şubat 2008, 02:44:27 »
Ratatouille (Ratatouille)

Gösterim tarihi: 24.Ağustos.2007
Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Ian Holm, Lou Romano

Dil: Fransızca
Tür: Animasyon

Kayıp Balık Nemo, İnanılmaz Aile ve Arabalar gibi küçükler kadar büyüklerin de keyifle izlediği animasyon filmlerin yaratıcısından tam bir yaz filmi. Ratatouille büyük bir aşçı olma hayalleri kuran Remy adlı bir farenin öyküsünü anlatıyor.

Konusu
Aşçılık tutkusu nedeniyle ailesi tarafından bile dışlanan Remy, bir kaza sonucu kendisini aşıklar ve ışıklar kenti Paris’in altındaki kanalizasyonlarda bulur. Şans eseri düştüğü yer, artık yaşamayan ünlü Fransız aşçı Auguste Gusteau’nun birbirinden güzel yemekleri sayesinde ünlenmiş olan ve dünyanın en ünlü yemek eleştirmenlerinin müdavimi olduğu bir Fransız restoranının tam altıdır.

Aşçı olma tutkusuyla yanıp tutuşan küçük Remy, tam hayalindeki yere düşmüştür. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki hoşlanılmayan, hatta kesinlikle istenmeyen bir misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen aşçı olma arzusu; onun Paris’in yemek dünyasını tepe taklak eden inanılmaz bir mücadele başlatmasına yol açar.

Hayallerini gerçeğe çevirmek veya bir fare olarak tüm yaşamını geçireceği eski hayatına dönmek arasında zor bir tercih yapmak durumunda olan Remy, arkadaşlık ve aile hakkında tüm gerçekleri öğrenirken sadece kendisi olması gerektiğini de anlayacaktır…

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ratatouille(Ratatuy)
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 12:21:22 »
bnu izledim çok güzel bi film izlemeniz gereken ultura komedi filmlerden biri

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2008, 18:11:29 »
bnu izledim çok güzel bi film izlemeniz gereken ultura komedi filmlerden biri

pcde kayıtlı e senden ok aldıktan sonra muhakk ızlerım kardeşim

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2008, 19:28:17 »
Çok güzel bi film bu aslında seyretmicektim bi başladım sonu geldi kendiliginden ;D

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2008, 14:47:31 »
Stuart Little'ı dünyanın en sevimli faresi ilan ettiysem burdaki sıçanceğizi de dünyanın en şirin VE becerikli sıçanı ilan edebilirim ;D Tam da şu aralar (yemek yapma sevdasına tutulduğum aralar yani :P) izledim filmi. Çok güzeeeeel :hihi
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2008, 11:41:24 »
Ya bunu da izlemek hiç nasip olmadı bana ama çok merak ediyorum. Zaten animasyonlar son bir kaç yılda olağanüstü olmaya başladı..

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2008, 12:37:24 »
gerçekten çok güzel bir animasyon olmuş, çok beğendim...

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2008, 12:45:55 »
Ben izlemedim. :P

Ama stuart little gibi bişey sanırım. Bilmem eser izlerim belki

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2008, 14:19:39 »
Fare Şehrine 5 çeker mi ? Çeker.. Ama sadece gafik gerçekçiliğinden çeker :melk
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2009, 08:16:46 »
Uyumadım bu gece, sabah sabah televizyona indim "ne var ki" diyerekten; Ratatuoille adında bir animasyon vardı - ilk sahneden "vay be" şeklinde bağladı. Ne zaman yerime oturdum ne zaman izlemeye başladım ve ne vakit bitti tam bilmiyorum ancak izlediğim en iyi animasyon filmiydi ve bunun içine tüm animeleri de katıyorum / tres-bien! şahane!