Kayıt Ol

Don McLean

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
Don McLean
« : 15 Ekim 2012, 23:17:25 »

2 Ekim 1945 doğumlu şarkıcı ve söz yazarı. 1971'de yayınlanan "American Pie" albümü, sanatçının en ünlü albümüdür. American Pie ve Vincent şarkıları en ünlü şarkılarıdır.

Ülkemizde pek ünlü olmayan sanatçının, Vikipedi sayfasının bile olmaması beni şaşırttı. Forum üyelerine önerebileceğim şarkıları şunlardır;

Waters of Babylon ; Mad Men izlemiş olanların, anımsayacağı bir müzik. Bir zamanlar reklamlarında çalıyordu.

Vincent (Starry Starry Night)

American Pie

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Don McLean
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2012, 23:28:34 »
Zamanında televizyonda rastgele bir film görmüştüm. Van Gogh bir çeşit büyü yoluyla günümüz dünyasına gözlerini açıyordu ve zamanında hor görülen eserlerine, günümüzde asla tahmin edemeyeceği bir biçimde değer verildiğini görüyordu. Oldukça ilginç, az bütçeli ve bütçesiyle ters orantılı güzel bir filmdi. İşte o filmde Starry Starry Night çalmıştı. O andan itibaren o şarkı asla aklımdan çıkmadı fakat üşengeçliğimden hiç de aramadım. Şimdi senin sayende Acmert, hem bu şarkıyı, hem de bu unutulmaz şarkının sahibini öğrendim. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mutlu son.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2012, 19:36:19 »
Dini ve mistik öğeler içerdiğinden midir nedir, Waters of Babylon beni acayip ürkütüyor.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2012, 19:57:21 »
Dini ve mistik ifadeler içerdiğinden midir nedir, Waters of Babylon beni acayip ürkütüyor.

Beni de. Yahudi ilahisi gibi bir şey deniyordu onun için. Ne kadar doğru bilmiyorum tabi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2012, 20:51:39 »
Dinlenesi, dinlendikçe güzelleştirici sesine hayran olunası isimlerdendir. Acmert'in önerdiği üç parçayı ben de öneririm. Farklı olarak "The Grave" ile "Crossroads" parçaları da şahanedir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2012, 21:43:26 »
Tam tersine Waters of Babylon daima benim favorim olmuştur bu üçlü arasında :)