Kayıt Ol

Yedi Krallık Muhafızları

Çevrimdışı Denaro Forbin

  • *****
  • 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Yedi Krallık Muhafızları
« : 29 Eylül 2012, 21:22:14 »
Batı Muhafızları

Batı Muhafızları, 7 Krallık'ın Batı Topraklarını korumak, kollamak ve adalet sağlamak için çalışmalar yapmaktadırlar. Fetih Savaşı'ndan bu yana bu ünvan daima Lannister Hanesine aitti. Westeros'un en büyük 3. şehri olan Lannis Limanı, Batı Toprakları'nın içerisinde yer almaktadır.

Batı Muhafızları'nın kuruluşu, demirdoğumlu korsanların bölgeyi yağmalamasına dayanmaktadır.


Bilinen Batı Muhafızları

Casterly Kayası Lordu Tytos Lannister
Casterly Kayası Lordu Tywin Lannister
Lord Daven Lannister


Güney Muhafızları

Güney Muhafızları, Menzil bölgesini koruyan, kollayan ve adalet getirmesi üzerine kurulan bir ünvandır. Westeros'un en yaşlı ve en çok gelişmiş 2. şehri olan Eski Şehir bu bölgede yer almaktadır.


Bilinen Güney Muhafızları

Yüksek Bahçe Lordu Luthor Tyrell
Yüksek Bahçe Lordu ve Kral Eli Mace Tyrell


Kuzey Muhafızları

Kuzey Muhafızları, geleneksel olarak Stark Hanesi'nden çıkmaktadır ve bunlar aynı zamanda Kışyarı Lordlarıdır. Westeros'un en kuzey noktası olan ve Kuzey olarak adlandılan bölge Kuzey Muhafızlarının sorumluluğundadır. Kuzey Muhafızlığı Stark Hanesi ünvanı olsada, son yaşanan olaylardan sonra Bolton Hanesine geçmiştir. Westeros'un en büyük 5. kenti olan Beyaz Liman, Kuzey toprakları içerisinde yer almaktadır.

Kuzey Muhafızları'nın en büyük görevi Sur'un ötesinden gelen yabanılları engellemektir, fakat başka tehtidlerde vardır, korsanlar ve yağmacılar gibi.

Eddard Stark'ın Kral Eli olup Kral Toprakları'na gitmesi ve orada başı kesilerek idam edilmesinden sonra, Kuzey bağımsızlığını ilan etti ve Demir Taht'tan ayrılıp savaş açtı. Kral Robb Stark'ın Kızıl Düğün olaylarında katledilmesi sonucu ünvan Kral 1. Tommen tarafından Roose Bolton'a yani Boltan Hanesine geçmiş oldu.


Bilinen Kuzey Muhafızları
Kışyarı Lordu Rickard Stark
Kışyarı Lordu Eddard Stark

Dehşet Kalesi Lordu Roose Bolton


Doğu Muhafızları

Doğu Muhafızı, 7 Krallık'ın Doğu kıyılarını savunması ve adalet sağlaması için sorumlu olan kişilere verilen ünvandır. Geleneksel olarak Muhafızlar genelde Arryn Hanesi'nden çıkar ve bunlar aynı zamanda Eyrie Lordlarıdır. Westeros'un en büyük 4. olan Martı Kasabası bu bölgenin muhafızının sorumluluğunda olacaktır.

Doğu Muhafızları'nın oluşumunun temeli, Essos'tan gelen korsanlara ve ayaklanmaları önlemek üzerinedir.


Bilinen Doğu Muhafızları
Lord Jasper Arryn
Lord Jon Arryn

Sör Jaime Lannister

Lord Robert Arryn


Güney Hudutları Muhafızları

Güney Hudutları Muhafızlığı, Kuzey Kralı Robb Stark tarafından oluşturulan ünvandır. Kral Robb Stark, Nehirova Lordu Edmure Tully adını yapılacak olan düğün için İkizler'e daha sonrada Kuzey'e Moat Cailin'e dönmek istemekteydi Güney Hudutlarının boş bırakılmaması için büyükbabasının kardeşi olan ve savaşlarda ona çok yardım eden keskin zekasına güvendiği Sör Brynden Tully'e bu ünvanı layık gördü.

Bilinen Güney Hudutları Muhafızları
Sör Brynden Tully