Kayıt Ol

Zaman Çarkı - Sohbet

Çevrimdışı nyks

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı - Sohbet
« Yanıtla #60 : 23 Eylül 2013, 13:32:28 »
Ejderha Mızrağı "Zaman Çarkı" gibi bir seriden sonra basit gelir bence. Tabi benim düşüncem.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Eylül 2013, 14:02:39 »
Ejderha Mızrağı "Zaman Çarkı" gibi bir seriden sonra basit gelir bence. Tabi benim düşüncem.

herkes aynı şeyi söylüyor , gediksavaşları efsanesi ile devam etmek daha mantıklı sanırım. ejderhamızrağı ile zaman çarkı arasında biraz zaman sokmak iyi olacak gibi :)

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 23 Eylül 2013, 14:14:03 »
Kral katili güncesine başla
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #63 : 23 Eylül 2013, 15:53:53 »
herkes aynı şeyi söylüyor , gediksavaşları efsanesi ile devam etmek daha mantıklı sanırım. ejderhamızrağı ile zaman çarkı arasında biraz zaman sokmak iyi olacak gibi :)

Gediksavaşları da Zaman Çarkı'ndan sonra çok basit gelecektir. Kralkatili Güncesi önerilir.

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Eylül 2013, 21:09:23 »

Belgariad Serisini okumadıysan şiddetle tavsiye ederim.
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 24 Eylül 2013, 09:59:58 »
kral katili güncesi okuma listemde ekli fakat 3. kitap çıkınca alıp okurum diye düşünüyordum, zaman çarkı sayesinde kitap beklemenin nasıl bir şey olduğunu tecrübe ettiğim için yoğurdu üfleyerek yemek istiyordum ama sanırım en mantıklısı alıp okumak olacak :)

Çevrimdışı marchriuz

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 21 Ekim 2013, 20:59:23 »
David Eddings'in kitaplarını tavsiye ediyorum sana Belgariad Serisiyle başla Ellenium ve Tamuli ile devam et ve bunların dışında en azından seri bitmiş halde.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #67 : 21 Ekim 2013, 21:01:39 »
David Eddings'in kitaplarını tavsiye ediyorum sana Belgariad Serisiyle başla Ellenium ve Tamuli ile devam et ve bunların dışında en azından seri bitmiş halde.

Yanlış bir bilgi vermemek adına ufak bir not ekleyeyim: Belgariad'dan sonra Malloryon'a devam etmek daha doğru bir karar olacaktır. En azından ben böyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltilsin tekrar.

Çevrimdışı marchriuz

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 21 Ekim 2013, 21:34:38 »
Malloryon serisi pek okunmaya değer bir seri değildi benim gözümde o nedenle arkadaşa boşuna beş kitap okutmayayım dedim.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 22 Ekim 2013, 11:21:52 »
Sanırım Denaro Forbin'in söylemek istediği, Belgariad ile Elenium ve Tamuli serilerinin bağlantılı olmadığı. Malloryon ise Belgariad'ın devamı niteliğinde. Bence de Belgariad kadar iyi değildi ama "okumaya değer olmadığı" konusuna çok katılmıyorum. Keyifliydi =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı thevoice

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 22 Ekim 2013, 12:55:38 »
Sanırım Denaro Forbin'in söylemek istediği, Belgariad ile Elenium ve Tamuli serilerinin bağlantılı olmadığı. Malloryon ise Belgariad'ın devamı niteliğinde. Bence de Belgariad kadar iyi değildi ama "okumaya değer olmadığı" konusuna çok katılmıyorum. Keyifliydi =)

Kesinlikle katılıyorum. Belgariad Serisinden sonra karakterlere bir özlem duyuyor insan. O özlemi de Mallaryon kesinlikle gideriyor :)
Ve Zaman çarkının 14 kitabı da mevcut elimde ama Fantastik Edebiyatın dibini gördüğümde , kısacası okunacak bir şeyin kalmadığına kendimi ikna ettiğimde Zaman Çarkını çıkaracağım halının altından. Umarım doğru bir karardır :)
Kendini hapiste bulan bir insan kalkıp evine gitmek istedi diye onu nasıl küçümseyebiliriz? Kaçamıyorsa bile duvarlar ve gardiyanlar dışında birşeylerden sözetmesi suç mu? Mahkum onu göremese de dışarıdaki dünya hâlâ gerçektir. Kaçış ihtimali en çok kimi telaşlandırır? Elbette gardiyanları!

J.R.R. Tolkien

Çevrimdışı marchriuz

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Ekim 2013, 20:01:06 »

Kesinlikle katılıyorum. Belgariad Serisinden sonra karakterlere bir özlem duyuyor insan. O özlemi de Mallaryon kesinlikle gideriyor :)
Ve Zaman çarkının 14 kitabı da mevcut elimde ama Fantastik Edebiyatın dibini gördüğümde , kısacası okunacak bir şeyin kalmadığına kendimi ikna ettiğimde Zaman Çarkını çıkaracağım halının altından. Umarım doğru bir karardır :)

Evet malloryon serisinin Belgariad'ın devamı olduğunu biliyorum ama benim kişisel görüşüm o yöndeydi. malloryon da karakterleri tekrar görmek güzeldi ve emanetin kim olduğunu( ya da olacağını) bulmak da ama konusu bana zorlama gibi geldi. Elenium ile Tamuli arasında çok  daha iyi bir ilişki kurmuş ve konu bana daha sağlam temellere oturmuş geldi   

Çevrimdışı nyks

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 27 Ekim 2013, 20:12:52 »
Son kitabı bitirdikten sonra seriye tekrar başlamaya karar verdim. Ama bu sefer İngilizce orjinal dilinde okumayı planlıyorum. İleri düzeyde bir ingilizcem yok ama bir tekrardan okunma olacağı için çok zorluk çekmem diye umuyorum. Şimdi seriyi ingilizce okuyanlara bir sorum var. Amazonda serinin orbit ve tor olarak iki farklı yayınevinden çıkmış versiyonları var hangisini tavsiye edersiniz. Gönül ister hardcover almak hepsini koleksiyon için ama aşırı tuzluya gelir o yüzden sanırım alamayacağım.

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 28 Ekim 2013, 00:21:07 »
İki yayınevi arasındaki fark birinin İngiliz diğerinin Amerikan olması, çeviri gibi bir faktör olmadığı için çokta fark edeceğini düşünmüyorum. Hem neden paperback veya hardcover alıyorsunuz? E-book olarak gayet uygun bir fiyata tüm seriye amazon, b&n, kobo vs. bir çok yerden sahip olabilirsiniz.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 28 Ekim 2013, 09:21:48 »
Ebook olarak almak cok daha verimli olur saniyorum. Bu arada tor zaman carkinin esas yayinevidir. Brandon Sanderson onlarin yazaridir.