Kayıt Ol

Laura

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Laura
« : 19 Ocak 2008, 16:25:12 »
Laura: Aventerra'nın Sırrı
Laura Leander, yaşıtlarından pek de farklı olmayan bir genç kızdır. Onüçüncü yaşgününde, kendisine son derece özel bir sorumluluk verildiğini keşfeder: İyi ile Kötü'nün ezeli mücadelesinde Laura'ya önemli bir rol biçilmiştir.

Karanlığın Güçleri tarafından Aventerra gezegeninde çalınan İlham Kasesi'nin peşinde tehlikeli bir yolculuğa çıkar Aventerra, zamanın başlangıcından beri var olan, bizim dünyamıza paralel bir dünyadır. Bu dünya, insanlığın bütün efsanelerinin, peri masalları ve fantezilerinin yuvasıdır. Bütün bu masalsı yaratıklar Işık ile Karanlık'ın sonsuz mücadelesinin içine hapsolup kalmıştır. Laura İlham Kasesi'ni bulup Aventerra'ya götürebilecek tek kişidir. Eğer bu görvi başarıyla sonuçlandırırsa, Işığın Koruyucusu Elysion'un ölmesini engelleyebilecek ve böylece Kara Prens Borboron'un önderliğindeki Karanlık Güçler'ın Işık ve İyilik üzerinde egemenlik kurmasını önleyebilecektir. Profesör Morgenstern, Mary Morgair ve Percy Vaiant'ın yardımıyla Laura, zihin okuma, telekinesis ve rüyada yolculuk etme gibi olağanüstü becerelir kazanır. Başarı artık Laura'nın korkularının üstesinden gelmesine bağlıdır. Ancak o zaman kendisine biçilen büyük ve tehlikeli görevi yerine getirebilecektir. Cüce devlerin sonuncusu Attila Morduk, Portak, kurt kadın Silva, ve sadık refakatçi, fısıldayan sis Rauenhauch bu tehlikeli serüvende Laura'ya yardım ederler. Kötücül güçler de boş durmamaktadır. Gece elfi Albin Ellerking, şimşir ağacının korkunç köpekleri Dragan ile Dragur ve Zalim Taş Şövalye Karanlık Güçler'in Işık'a karşı zaferini sağlamak için hiçbir kötülükten kaçınmazlar.

Laura :Yedi Ay'ın Mührü
Laura, on üç yaşında, çok cesur ve fantastik yeteneklere sahip bir genç kızdır. Babası, acımasız Kara Prens Borboron'un elinde tutsaktır. Laura, yetenekleri sayesinde babasını Karanlık Güçler'in elinden kurtarmaya çalışır. Ancak yatılı okulun sevimli müdürü Profesör Morgenstern'in bile Laura'nın, babasını kurtarabileceğini dair ümidi yoktur. Zaten Profesör Morgenstern'in de başı derttedir; manastırın gizli arşivindeki kütüphaneciyi öldürmekle suçlanmaktadır. Laura, Beyaz Şövalye ve Paravain'in yamağı Alarik sayesinde Aventerra'daki Karanlık Kale'ye ulaşır ama kısa bir süre sonra Borboron tarafından yakalanır. Laura, çok geçmeden hayatının en önemli kararını vermek zorunda kalır: Ya iyiliğin yanında İyilik adına savaşacak ve babasının ölümüne razı olacak ya da Kötülüğün yanında yer alıp babasını kurtaracaktır. Laura'ya yardım edebilecek tek bir güç vardır: Evrendeki en güçlü şey olan Yedi Ay'ın Mührü. Ama bu da Dünya'nın en büyük gizemlerinden biridir ve hiç kimse Laura'nın bu sırrı çözebileceğinden emin değildir.

Laura :Gümüş Sfenks'in Kehaneti
Laura, arkadaşlarının yardımıyla Kara Prens'e, babasını tutsak alan Borboron'a karşı alışılmadık bir savaşa tutuşuyor. Cesur kız babasını kurtarabilmek için büyülü kılıç Aykesen'i bulmak ve kuş uçmaz kervan geçmez Fatum Dağları'na yolculuk yapmak zorundadır. Ne var ki, bu dağın eteklerinde dev Gümüş Sfenks beklemektedir Laura'yı. Dev yaratık, can alıcı kehanetini bilemeyene geçit vermemektedir. Yanlış bir yanıt, ölüm demektir. Laura atı Fırtına'yla birlikte balta girmemiş sihirli ormanda yol alırken Gümüş Sfenks karşısına çıkar... Laura'nın, babasını kurtarmak için atıldığı maceradan başarılı çıkabilmesi bu zorlu sınavdan geçmesine bağlıdır.

Laura "4" Ejder Krallarının Laneti
Laura Leander’in on üçüncü yaşına basmasıyla başlayan gizemli olaylar "Ejder Krallarının Laneti"yle devam ediyor.

Laura, Kara Prens’in elinde tutsak olan babasını kurtarabilmek için Işığın Kılıcı Aykesen’in kırılmış parçalarını birleştirmek zorundadır; çünkü ancak bu kılıcın sahip olduğu güç sayesinde Kara Prens Borboron’a meydan okuyabilecektir. Bu yüzden fantastik dünya Aventerra’ya geri dönerek ejderlerin hakimiyetindeki ejder ülkesine gitmeli ve çok değerli bir maden olan Yıldız Demiri’ni bulmalıdır. Bu madeni ele geçirebilmesi için ise öncelikle ejder krallarını ikna etmesi gerekecektir. Ne var ki, çok eski zamanlarda gerçekleşmiş bir olay ejderlerin insanlara lanet okumasıyla sonuçlanmıştır ve Laura bu laneti ortadan kaldırmalıdır. Laura bir yandan bu lanetin nedenini çözmeye çalışırken, bir yandan da ailesinin geçmişine dair birtakım gerçekleri keşfetmeye başlar. Laura’nın Aventerra’daki mücadelesinde başta Işığın Savaşçıları olmak üzere birçok yardımcısı vardır, ama dünyada bıraktığı kardeşi Lukas ve arkadaşları da onu bu macerasında yalnız bırakmaz. Ejder krallarının lanetini çözerken Lukas da kendi güçlerini keşfetmeye başlayacak ve ailesinin karanlık geçmişine uzanacaktır. Işık ve Karanlık arasındaki ezeli mücadelede Karanlık Güçlere karşı savaşan Laura ve Lukas’ı bu kez de zor ve tehlikeli bir görev bekliyor.

Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı LuthienAda

• **
  • 145
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Laura
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2008, 13:49:24 »
bu kitabı okudum beğendim ama son kitabı hariç onu hala okucam yahhh ;D
Yanlızlık
                    Hayatın
                                      Bir
                                              Parçasıdır......

Çevrimdışı scorpion325

• *
  • 48
  • Ronnie O'Sullivan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2008, 22:23:09 »
Mükemmel ötesi bir kitap. En az Harry Potter kadar etkiledi beni. Herkese tavsiye ederim. :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2008, 18:22:44 »

İthaki'den yeni bir kitap, Laura 5    

Laura Leander’in on üçüncü yaşına basmasıyla başlayan gizemli olaylar
“Ateş Yılanı’nın Yüzüğü”yle devam ediyor.

Laura, yıllar önce yaşanan sırlarla dolu bir araba kazasının ardından, annesinin öldüğüne kanaat getirmiştir –ta ki Ejder Oburgulius, annesi Anna Leander'in hala hayatta olabileceği ümidini kalbinde yeşertene dek. Sihirli güçlere sahip olan Laura, annesinin yaşadığına dair kanıt bulabilmek umuduyla, geçmişe dönebilmek için tehlikelerle dolu bir rüya yolculuğuna çıkmayı göze alır. Tüm işaretler, annesi Anna'nın karanlık Gölgeler Ülkesine sürgün edildiğini göstermektedir. Fakat oraya ancak Ateş Yılanı'nın efsanevi yüzüğünün yardımıyla girilebilmektedir. Laura, sonunda bu yüzüğü ele geçirir ve Gölgeler Ülkesine girmeye hazırlanır. Hayatının en tehlikeli macerasına atılmak üzere olduğunun farkında bile değildir!...
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2008, 19:32:03 »
İlgimi çekmeye başladı.. Boş bir zamanımda almalıyım.. :D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2008, 10:47:17 »
Hımmm bu serinin 1. kitabını abimin arkadaşı bana verdide bakalım ne zaman okuyucam ;D

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2010, 14:19:38 »
Şu an 6. kitabın ortalarındayım. Seriyi gayet başarılı buldum fakat biraz aksiyon eksik gibi.. Bir de kitapların sonunun kolay tahmin ediliyor olması biraz kötü.. Benim en çok takıldığım konu bu Avennterra'ya tabanca falan sokamıyorlarmı?? yani kitapta internet bile var bi tek silahlar yok. Kaçıncı kitapta hatırlamıyorum ama dünyada bile karanlık güçler ile ışık yanlıları atların üstünde kılıçlarlarla karşılaştılar. Bu söylediklerimin dışında bir kusur bulamıyorum. İyi vakit geçirmek isterseniz alıp okuyun derim ben...

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2010, 12:48:09 »
Sonunda seriyi bitirdim en güzeli 6. sı diyebilirm çünkü daha önce söylediğimde sonu tahmin ediliyordu ama bu sefer sonu fazla tahmin edilemiyor, bazı kısımları  hariç.. Tüm seriyi okumanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2010, 20:34:23 »
Ben serinin henüz ilk kitabını okudum.Ve oldukça başarılı buldum.Eğlenceliydi.Heyecan verici ve aynı zamanda kendini okutturan bir kitaptı.
Kitabın en başları beni biraz sarmamıştı ama sonlara doğru gerçekten harika bir hal aldı.Ve eminim ki diğer kitapları ilk kitabından daha güzeldir.Onları en kısa zamanda okumak istiyorum.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2013, 20:51:26 »
Seri uzun zamandır yorum almamış acaba nasıl bir seridir? Aldığınıza değmiş midir? Yanıtlarsanız sevinirim :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı aynalasya

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın.
« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2013, 21:33:09 »
Yaklaşık 3 yıl önce okumuştum bu seriyi, güzeldi eğlenceliydi yani. Son kitabı yoktu sadece o yüzden sonunu okuyamamıştım. Ha şimdi sorsanız bu kitap neyi anlatıyor neler oluyor diye, anlatamam. Ama güzeldi zamanım olsa alır tekrar okurum :D
Team Supernatural
Doctor Who.. :H

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/gZ9NVS, seninki kaç santim ?