Kayıt Ol

Odd ve Ayaz Devleri

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
Odd ve Ayaz Devleri
« : 10 Ocak 2013, 16:48:39 »

"2009 yılında Mezarlık Kitabı’yla Newbery Medal alan Neil Gaiman’dan zekice kurgulanmış eğlenceli bir roman…

Konusunu geleneksel Nors mitolojisinden alan Odd ve Ayaz Devleri, okuru devlerin ve Tanrıların ülkesinde vahşi ve büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Vikingler döneminde, Norveç’te bir kasabada Odd isimli bir çocuk yaşar. Odd hep çok şanssız bir çocuk olmuştur. Küçük yaşta babasını kaybeder, ağaç keserken bir ayağını sakatlar… Üstelik bir türlü bitmeyen kış Odd’un kasabasında yaşayan herkesin aksileşmesine neden olur.

Odd kasabadan ormana gittiği bir gün ayı, tilki ve kartalla karşılaşır. Bu üç sıradışı hayvanın Odd’a anlatacakları bir hikâyeleri vardır.

Odd, bu üç hayvanla karşılaştıktan sonra kendini hayal edebileceğinden çok daha tuhaf bir maceranın içinde bulur: Şimdi Odd, Tanrılar şehri Asgard’ı Ayaz Devleri’nden ve kendi kasabasını bitmek bilmeyen kıştan kurtarmak zorunda…"

Çevirmenliğini Emine Ayhan'ın üstlendiği İthaki Yayınları'nın bu kitabına 17.01.2013'te önsiparişle sahip olabileceğiz.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Odd ve Ayaz Devleri
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2013, 18:19:42 »
Konusu harika görünüyor :D Kapak tasarımı da çok çekici :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2013, 21:15:46 »
Hoş
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2013, 22:47:00 »
Kapağı çok güzel. Konusu da ilgi çekici. Alacağım galiba bu kitabı.^^
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Londoner

• *
  • 2
  • Rom: 0
  • Safir Tozu / Edebiyat ve Aşk Dergisi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2013, 19:36:52 »
Neil Gaiman söz konusu olunca, kitap çıkar çıkmaz alınıyor.. yine öyle yaptım büyük bir heyecanla aldım okudum... minicik bir kitap zaten... ama bu sefer umduğum gibi değildi
sürükleyici, tetikleyici hiç bir şey bulamadım. yine de fav author..

Çevrimdışı consciousness

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2013, 12:46:34 »
Neil Gaiman ne yazarsa okurum diyenlerdenim ben de, henüz bu kitabını almadım ama daha önce okuduklarımdan sanki biraz daha farklı bir çizgide gibi gözüküyor, belki de ben devamlı Sandman gibi hikayeler bekliyorum ondan :) Yine de gayet ilgi çekici ve en kısa zamanda okunulası.
Humanity's children are returning home...today.