Kayıt Ol

Drizzt Efsanesi Seçme Öyküler

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Drizzt Efsanesi Seçme Öyküler
« : 03 Şubat 2013, 21:49:59 »
İngilizcesi "The Collected Stories: The Legend of Drizzt" olan RA Salvatore'un yazdığı kitap yurt dışında şubat 2011'de piyasaya çıkmış. Drizzt Efsanesi ile ilgili romanlarda anlatılmamış fakat Dragon Magazine'de(D&D'nin dergisi) yayımlanmış kısa hikayeler bu kitapta toplanmıştır.

Bu kitabı özgün dilinde okumuş bir arkadaşımdan öğrendiklerim kadarıyla bu kitapta; Guenhwyvar'ın geçmişini ve nasıl oniks heykelcikle bütünleştiğini, Irluadoonu -Mielliki'nin Salon'un Yoldaşları için hazırladığı özel cennet- Artemis Entreri'nin Damara'da yaşadığı ve Kışgörmez serisini de etkileyecek olan bir anısını, Bruenor Battlehammer'ın daha sakalsız bir cüceyken yaşadığı yurdu Mitril Salonu'nun gri cücelerin(duergar) eline geçmesi ve Ejderha Shimmergloom'un-Gümüş Damarlar kitabında geçen ejderha- Mitril Salonu'na yerleşmesi gibi bir çok, kitaba konulmamış öykü yer alıyor. Kitap on iki öyküden ve üç yüz yetmiş sayfadan oluşmaktadır.-Arkadaştan sadece bu dört öykünün içeriğini öğrenebildim.-

Türkçe'ye çevrileceğini düşünmesem de insan gene hevesleniyor böyle kitapları görünce.

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Entreri

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt Efsanesi Seçme Öyküler
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2013, 21:57:38 »
Gayet merakedilip alınacak güzel hikayeler var ben şahsen alırım çevirirlerse

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2013, 22:23:53 »
Laika büyük bir ihtimalle bunu da dilimize kazandırır. Drizzt kitaplarının baskısını sürdürmeyi düşündüklerini son iki kitapla gösterdiler zaten. Ama ne zaman olur, orası belli olmaz tabii.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2013, 22:43:28 »
Evet Laika çabalıyor ve bu çabasınından mutlu oluyorum. Bu Drizzt ve UD kitaplarında düşük kar marjı olsa da gönül verip uğraşıyorlar. Kışgörmez'in 3. kitabının çıkacağını öğrendik. Ben Egemen Abi ile konuştuğumda Tymora'nın Taşı serisinin ilk kitabı çevrilmiş öbür kitapları da çevrilince tek cilt diye çıkaracakları müjdesini de aldım. Ruhban Serisi beşinci kitabı sorduğumda çevirmenle anlaşamadıklarını söylemişti.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar