Kayıt Ol

Odd ve Ayaz Devleri // Neil Gaiman

Çevrimdışı Black Helen

  • ***
  • 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Odd ve Ayaz Devleri // Neil Gaiman
« : 20 Ocak 2013, 19:44:49 »

Yazar Neil Gaiman'dan zekice kurgulanmış "Odd ve Ayaz Devleri" İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Konusunu geleneksel Nors mitolojisinden alan "Odd ve Ayaz Devleri", okuru devlerin ve Tanrıların ülkesinde vahşi ve büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Vikingler döneminde, Norveç'te bir kasabada Odd isimli bir çocuk yaşar. Odd hep çok şanssız bir çocuk olmuştur. Küçük yaşta babasını kaybeder, ağaç keserken bir ayağını sakatlar... Üstelik bir türlü bitmeyen kış Odd'un kasabasında yaşayan herkesin aksileşmesine neden olur.

Odd kasabadan ormana gittiği bir gün ayı, tilki ve kartalla karşılaşır. Bu üç sıradışı hayvanın Odd'a anlatacakları bir hikâyeleri vardır.

Odd, bu üç hayvanla karşılaştıktan sonra kendini hayal edebileceğinden çok daha tuhaf bir maceranın içinde bulur: Şimdi Odd, Tanrılar şehri Asgard'ı Ayaz Devleri'nden ve kendi kasabasını bitmek bilmeyen kıştan kurtarmak zorunda...

İllüstrasyonlarını Brett Helquist'in üstlendiği kitabın çevirisini Emine Ayhan, yayına hazırlığını ise Şeyda İşler ve Nurcan Başer yapıyor. Kitap perşembe günü itibarıyla raflardaki yerini almaya başlayacak. Şimdilik online kitap alışveriş sitelerinden ön sipariş verebilirsiniz.

Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı uveybaba

  • **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Odd ve Ayaz Devleri // Neil Gaiman
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2015, 21:51:48 »
İtiraf ediyorum ben çocuk kitaplarına bayılıyorum :D Yeğenim için almıştım ama şöyle bakayım diye elime aldım bir baktım kitap bitmiş. Herhangi bir mesaj kaygısı taşıyor mu emin değilim. Taşıyorsa bile ben anlamadım ama kitabı bitirdiğim zaman yüzümde gayet geniş bir gülümseme ile bıraktı benim.
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Ynt: Odd ve Ayaz Devleri // Neil Gaiman
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2015, 21:51:48 »