Kayıt Ol

Favori Karakteriniz?

Çevrimdışı edwardidem

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori Karakteriniz?
« Yanıtla #30 : 15 Eylül 2009, 15:15:31 »
dirizzt mükkemmel ötesi bişi :D

tororu

« Yanıtla #31 : 05 Aralık 2009, 19:10:11 »
Bruenor ve Zaknafein diyorum.Bruenor kitaba kişiliğiyle renk katıyor  :D.Zak ise tüm drowlardan farklı benim için.Müthiş bir karakter.Drizzt fazla mükemmel olmuş pek sevemedim ama avcı tarafı hoşuma gidiyor   >:D

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 14 Aralık 2009, 17:21:15 »
Zak & Drizzt
Divine Bronze

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Aralık 2009, 15:22:09 »
Unutulmuş Diyalralr'da, Drow'lardan Jarlaxle ve Pharaun; Şarkılar ve Kılıçlar'dan Danilo en sevdiğim karakterler. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Aralık 2009, 21:30:19 »
Forgotten Realms'a Arsen Lüpen tarzı bir karakter lazım yahu. Görmek istiyorum öyle bir hırsız
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Aralık 2009, 21:34:10 »
Herr Mannelig,

Şarkılar ve Kılıçlar'dan 'Danilo', hırsız olmasa da kişilik bakımından Arsene Lupin'i andırıyor. Bir 'ozan' olur kendileri. Seri de güzel bence. Okumadıysanız daha önce, hoşunuza gidebilir. :)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 20 Aralık 2009, 21:39:44 »
Okudum aziz dostum, Arilyn'e çok odaklandığımdan gözümden mi kaçtı yoksa tam olarak aradığım değil miydi bilmiyorum ama farkına varmamışım. Elaine Cunningham'ı Salvatore'dan daha başarılı buluyorum zati
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Aralık 2009, 21:42:08 »
Her Mannelig,

Çok mümkün Arilyn'e takılmış olmanız. :)

Bir yandan da eminim ki bazı karakterleri ben kendi kafamda başka hallere sokuyorum. :D muhtemelen Danilo da öyle bir karakter.

Okuduğunuza sevindim. :)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Aralık 2009, 22:50:29 »
Aslında en sevmediğiniz karakter başlığı olsaydı, oraya döktürseydim. Çünkü ilginçtir Forgotten Realms kurgu bakımından Dragonlance ya da Lotr'a göre daha hafif kalmasına rağmen karakterler genelde iyidir. Belki fazla derin değiller, fazla karizmatik değiller ama genelde sevilen karakterlerle dolu FR. Sevilmeyen bir kaç karakter var elbette, Regis ya da asıl eleman olmasına rağmen Drizzt gibi.

Ha illahi bir favori olacaksa, Bruenor Battlehammer - Zaknafein Do'urden- Gromph Baenre - Jarlaxle - Artemis Entreri den birisi olur herhalde.

Büdüt: FR hafif diyerek Salvatore dışındaki yazarları zan altında bırakmayayım. Salvatore'un savaş betimlemeleri çok güzel evet ama kurgusu biraz hafif kaçıyor. Salvatore dışında bir yazarın kitabını okumadığım için, onun kitaplarını baz alarak yazıyorum. Biline.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #39 : 31 Aralık 2009, 11:44:08 »
Bu kadar mı güzel özetlenir? :) Gerçekten de Salvatore karakter yaratmada çok başarılı iken kurgu yönünden de bir o kadar zayıf. Drizzt için yazdığı ilk kitabı, Anayurt'u bu genellemenin dışında tutuyorum elbette. O kitabı ilk okuduğumda hem Salvatore'a hem de Drizzt'e hayran kalmıştım gerçekten de. Sonra Drizzt menapoza girdi, serinin gidişatı değişti. Hiç de iyi olmadı maalesef...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #40 : 13 Ocak 2010, 19:51:34 »
Ben de sadece Anayurt ve Sürgün kitaplarını okudum ve en çok hoşuma giden karakter Zaknafein oldu.Bruenor da eğlenceli bir karakter olmuş :D
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı drizzt_dourden

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2010, 22:51:47 »
THİBBLEDORF PWENT ADAM-CÜCE-MANYAK YAAAA

Çevrimdışı haradrim

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 22 Haziran 2010, 08:30:03 »
bir türlü ölmek bilmeyen süper katil :d:D artemis entreri:D

Çevrimdışı dwayde

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Temmuz 2010, 09:45:02 »
Benim favorim Drizzt'in hikayelerinden biri değil. Şarkılar ve Kılıçlar serisinden Danilo.

Çevrimdışı EverDrunk

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 13 Eylül 2010, 17:30:15 »
İlk başta aklıma Zaknafein, Entreri falan geldi Drizzt dışında ancak yorumları okudukça gözden kaçan bi kaç karakteri hatırlayanlar da var Belwar Dissengulp ve Montolio Debrouchee gibi :)
Eleştirilerin çoğu haklı eleştiriler ancak bu serinin yazılma sebebi zaten Drizzt'in ölümsüz gibi herşeyi yapması hiç kaybetmemesi ve kurgunun çok da ayrtıntılı olmadan düz bir şekilde daha çok savaşlarla ve aksionla ilerlemesi. Aksiyondan çok kurgu isteyen Ejderha Mızrağı okur yada Ravenloft. Ben okuyorum ve hepsininin kendince güzelliği var. Ve evet bi yerde Salvatore diğerlerine göre biraz daha geride kalır sıralamada :)
Yani herşeye rağmen Drizzt'tir favori karakterim. Sempatik olanlar var, Dinin gibi sinir bozanlar, Jarlaxle gibi saygı uyandıran ancak hiç beğenilmeyenler veya Entreri gibi "hırsını bi kenara bıraksa lokum gibi karakter olucak" denenler.tabi benim görüşlerim bunlar