Kayıt Ol

Arada kaldım fikirlerinize ihtiyacım var :)

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
Arada kaldım fikirlerinize ihtiyacım var :)
« : 03 Mart 2013, 18:10:39 »
  Arkadaşlar bir konu hakkında çelişkide kaldım ve sizinde fikirlerinizi almaya karar verdim :) Ejderha Mızrağı Destan'ını, Yüzüklerin Efendisi'ni , Harry Potter'ı bitirmiş bulunmaktayım. Yakın bir arkadaşım da Unutulmuş Diyarlar Serisini'nin ilk 2 kitabını gördüm. İlgimi çekti geldim buraya inceledim, kitaplarına baktım ve sizler tarafından oldukça beğenildiğini gördüm. Arkadaşıma sorduğumdaysa bana tavsiye etmedi çabucak sıkıldığını kitabın yavaş ilerlediğini söyledi. Seriye başlasam mı başlamasam mı arada kaldım çünkü arkadaşım beğenmediğini söylüyor fakat burda ki çoğu üyede beğendiğini fantastik sevenlerin okuması gerektiğini söylüyor :) Sizin de düşünceleriniz nelerdir arkadaşımın yorumunu es geçip sizce seriye başlamalı mıyım ?
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Arada kaldım fikirlerinize ihtiyacım var :)
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2013, 18:28:04 »
İlk kitabı oku, beğenip beğenmediğine bak, kendi kararını kendin vermiş olursun. İkinci kitabı okumak zorunda değilsin, ilkini okuyup bırakabilirsin.

Ben öyle yapmıştım.
May the force, be with you.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2013, 18:41:37 »
Unutulmuş Diyarlar eğer Salvatore'un kitapları ise, çok uzun bir seri ve bir süre sonra basmakalıp bir yapıya bürünüyor. Bol dövüşlü kitaplar okumayı seviyorsan başlayabilirsin. Ama kesinlikle yavaş ilerlemiyorlar.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2013, 19:07:11 »
Sıkıldıklarını söylemelerinin nedeni Anayurt'ta (1. kitap) kitap resmen 50. sayfada başlıyor. Ana karakterle o zaman tanışıyoruz. O zamana kadar Salvatore kafamızın içinde adeta bir tablo oluşturuyor. Ayrıca böyle dedim diye sakın o aralar tamamen betimleme sanma. O aralarda olaylar oluyor ama olaylar tek bir karakter üzerinde durmadığından acemiler için zor olabiliyor. Sana tavsiyem al başla :D

Not: Ejderha Mızrağının tüm kitaplarını oku!!! :D 54 ü aşkın kitap korkutucu gelmesin. Hepsi harika :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2013, 19:55:15 »
Hepinize çok teşekkür ederim :)

@Ryld Argith: Ejderha Mızrağının tüm kitaplarını okudum zaten gerçekten mükemmeldi :D Yorumunu dikkate alacağım teşekkürler :)

@Wanderer: Sanırsam en mantıklısı o. İlk kitabı alıp okuyacağım eğer sararsa devam etmeyi düşünüyorum :)

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2013, 21:28:03 »
İlk kitabı al. Beğenmezsen devamını okumazsın. Bende daha sadece ilk kitabı okudum :D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2013, 21:55:05 »
"Drizzt palalarını dans ettirdi" cümlesini 986876785 defa okumak istiyorsan başlayabilirsin. Böyle alay ettiğime bakma güzel, akıcı seri, "bir yerden sonra sıkıyor" diyorlar ama ben şimdilik sıkılmadım(ilk yazdığım cümle hariç :))
Çok sözler edildi onlara dair ve onlar için,
"zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur" dendi.

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2013, 21:55:36 »
Ya sadece ilk kitabı okuyup bıraktığınıza göre pek sarmadı sanırsam :D ?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2013, 23:09:42 »
Ben hepsini okudum gayet eğlendim. İlk kitabı bir oku, başladığın zaman gerisi gelir zaten.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2013, 23:23:54 »
ilk kitabı oku, sonra al bütün seriyi oku :)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2013, 15:11:03 »
Elbette ilk kitabını alıp Unutulmuş Diyarlar'a hemen başlamalısın. UD'de verimli vakit geçirmek için harika. Gidip lol, metin 2 veyahut bilmem ne oynaacağına oyun gibi bir diyar olan UD kitaplarını oku hem göz sağlığın hem okuma alışkanlığın hem de hayal gücün için yeterince iyidir. Fakat söylemeliyim ki bu kitapların edebi değerleri çok az ve RA Salvatore fabrika gibi her sene yeni ürünler çıkartıyor. Edebiyat veya sanat kaygısı için okuyacaksan hiç başlama, dünya klasiklerini oku. Ama oyun oynamaktan daha yararlı ve aynı zevki veren -ki bence daha fazla zevk veriyor- bir uğraş arıyorsan bu kitapları oku.

Bir alemdeki kitap sayılarına takılma. 4 sene evvel ben Anayurt'u elime aldığımda 22 RA Salvatore kitabını ben hayatta okuyamam, bunu okusam bile yeter diyordum.-o zamanlar hiç kitap okumayan biriydim. Sen belli ki kitap okumayı seven birisisin.- Şimdi ise bırak RA Salvatore'u, öbür yazarların bile kitaplarını bitirmeye yaklaştım ve hala doymadım. Keşke daha fazla daha fazla çevirseler diyorum.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2013, 16:31:54 »
Ben 7.kitaba kadar okudum, ardından aralara başka kitaplar girince orada kaldım. Fakat şu anda okuduğum seri biter bitmez kaldığım yerden devam edeceğim. Benim tavsiyem okuyup kendin karar vermen. En azından yukarıda ki arkadaşların dediği 1.kitabı okuyup bi' sonuca ulaşırsın. Ayrıca Salvatore'un seri içerisinde ki aksiyon sahnelerini betimlemesini seviyorum, kafanda güzel bi' şekilde hayal edip canladıra biliyorsun.

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2013, 22:02:31 »
Hepinizin yorumları birbirinden değerli :) Düşüncelerinizi paylaştığını için teşekkür ederim... En mantıklısı 1. kitabı alıp okuyayım :) Beğenirsem devam ederim, teşekkürler tekrardan :)