Kayıt Ol

En Acı Pokemon Go Anları

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
En Acı Pokemon Go Anları
« : 02 Ağustos 2016, 09:36:48 »
Malumunuz, birçok kişi Pokemon Go oynuyor ve bu sırada başına ilginç şeyler geliyor. Ama düşene gülerler ya, biz de bu oyunu oynayanların en acı anlarını merak ediyoruz :).

Bu defaki Okur Olarak En Büyük Korkunuz projesinin yanında çok daha hafif, çok daha eğlence amaçlı bir ortak çalışma. Ama aynı onun gibi portala taşıyacağımız bir başka proje.

Yine adet yerini bulsun, konuyu ilk açan kişi olarak ben başlayayım.

Servisle eve dönerken oyunu açmış haritayı gözlüyordum. Derken karşıma ilk kez bir Pikachu çıktı. Üstelik etrafında kıpkırmızı bir halka vardı. Elimde 1 böğürtlen, bir de poketopu mevcuttu. Hazırlandım. Ter döktüm. Böğürtlenle yemlemek ve tek topumu atmak için çanta simgesine basıyordum ki... Elim kaydı -_-. Heyecandan çantaya basıyorum diye topa bastım ve top olduğu yerde düştü.

Bu da böyle bir anımdır -_-.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Acı Pokemon Go Anları - Projeyi Birlikte Yapıyoruz 2!
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2016, 20:54:32 »
594lük Eevee'yi evolve edecem diye yanlışlıkla transfere tıklamamı mı yoksa 2kere gelen 830 ve 832lik Jynx'i topsuzluktan alamayıp sonra 21liğini yakalamayı mı desem? Yoksa gece 14 tane gymi elegeçirip öğleye kadar 9unun bende kalmasına rağmen shopa gidip coin alınacağını bilmediğimi mi desem? Ha birde 20den fazla topu tek pokemona harcayıp sonunda duman olup kaçması var!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2016, 21:22:29 »
Ben oynamıyorum ama benim de bir anım var :) Geçenlerde eski iş arkadaşlarımla çıktığımız akşam yemeğinde muhabbet döndü dolaştı Pokemon Go'ya geldi. Ben tam en kibar deyişle "yersiz" bir yorum yapmak üzereyken eski müdürüm "Ben de oynuyorum!" deyip cep telefonunu çıkarınca ve önümüzde oynamaya başlayınca yaşadığım şaşkınlığı ve ağzıma tıkanan lafları gerisin geri yutuşumu unutamam :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı stupefypatronus

• *
  • 18
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2016, 23:42:02 »
yakınlarda pikaçu bulduk ama internet yok evlat acısı...
''sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben, hiç bir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim''

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2016, 07:58:28 »
 Benim başımdan çok kötü olaylar geçti. Evolve edeceğim pokemonları mı transfer etmedim, on iki poketopu ve altı üzüm harcadığım pokemon elimden mi kaçmadı, şarjım biterken yanlışlıkla incence de basmadım değil ama en acısını geçen hafta yaşadım.
 Elimde evolve edilmeyi bekleyen beş pokemonla gittiğim parkta sağıma ve soluma basmış olduğum modüller üzerine incence ve lucky egg atmıştım bu da yetmezmiş gibi bir de on kilometrelik yumurtamın son yüz metresi kalmıştı. Kim bilir ne kadar exp alacaktım lakin ben daha bir şey yapamadan server çöktü. Yarım saat bekledim belki geri gelir diye ama sanırım o zaman diliminde evrenin çok ötesinde olacağım ki ne dualar, ne yakarışlar hiçbiri fayda etmemişti.  :üü
Spoiler: Göster

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2016, 13:08:12 »
Oyun ilk çıkış yaptığında Intel işlemcileri desteklemiyordu. Ben de bir Asus Zenfone kullanıcısı olarak o heyecan trenine katılamamıştım. Gece 03:00 sularında internette gezerken Intel desteğinin geldiğini öğrendim. Direkt olarak .apk dosyasını yükleyerek oyuna başladım, yakın olan Pokestop'ları taradım vs.

Baktım ki evimize yakın 20 dk yürüme mesafesinde 5 tane Pokestop var dip dibe. Keşif etmeliyim. O kadar süre beklemişim, internette üzerime atılan tonlarca paylaşımdan nasibimi almalıyım. Ben de bu tutkunun bir parçası olmalıyım diyerek hem Pokemon avlamaya hem Pokestop keşfi için kendimi yollara vurdum.

Önce kız arkadaşımdan trip yedim. Benim için olsa çıkmazsın diye. Sonra annemden gelen telefona açıklama yapmak zorunda kaldım. Pokemon nedir ? Nerelerde bulunur ? Darbe gününün ertesi gecesi benim sokakta ne işim var ? Evde yok mu bu Pokemon ? Hayır anne Ratata var sadece, dandik o. Neyse ki sonradan ablamı arayarak yaptığım işin kanı bozuk bir tabanı olmadığını anladı. Uyuşturucu filan satıyorum diye düşünüyordu herhalde kadın.
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2016, 20:14:27 »
666 CP'li Gengar'ı 15 kadar great ball atıp elimden kaçırmam. Zaten hayalet türünde olduğu yetmiyormuş gibi pis pis sırıtıyor. 666 olunca bu işin içinde illüminati olmuş da olabilir. Sevinsem mi üzülsem mi bilmiyorum :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2016, 13:56:51 »
Hazır Okur Korkuları projemizi hep beraber, taze taze bitirmişken bu projemizi sahipsiz bırakmayalım :D.

Benzer formatta düşünüyorum, ama belli de olmaz.

Yok mu artıran!

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2016, 20:42:45 »
En acı anım ne biliyor musunuz? Heyecanla, oyunun başlangıç ekranında ilk pokemonuma karar vermek için koca bir 5 dakika düşündükten sonra, aslında ilk pokemonumun hiç de bir öneminin olmadığını öğrenmem. O anda zaten elimde bulunan oyunun gerçek bir pokemon oyunundan uzak olduğunu anlamıştım. Elbette benim de hatam var beklentimi yüksek tutmamda ancak pokemon blue, pokemon green oynayarak büyümüş biri olarak heyecanla beklediğim oyunun fos çıkmasıdır en acı anım.

Not: İlk taşı pokemonu olmayan atsın.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2016, 20:51:06 »
Offf, bunu ben de yaşadım :). O ilk pokemon seçiminin bir şey ifade etmediğini görünce ciddi anlamda moralim bozulmuştu. Kendimi gördüm şu mesajda :D.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2016, 12:16:02 »
İlk pokemona pikacu alcam diye 20dk bekleyip yürüdüm ve gele gele 11lik pikacu geldi. Onun üzerine 50 tane pikacu yakaladım:)

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2016, 20:05:00 »
880 küsür cplik at pokemonu vardı ondan buldum, sonra dönüştürdüm ve cpsi 1100 oldu. Oyunu bırakıyordum :).
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

• **
  • 82
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2016, 12:44:12 »
Ben kendim oynamıyorum ama bu oyun yüzünden başıma enteresan bir iş geldi. Bir arkadaşım internet kafe işletiyor, ben de onunla sohbet ediyordum. "Abi iki sokak ötede bilmem ne çıktı, ben iki dakka onu yakalayıp geleyim, sen burayı idare ediver." dedi. Tabi olur, dedim oturdum anamakinaya. Adam gitti 2 dakka geçmedi polisler geldi. Rutin kontrol yapıyorlardı herhalde. "Nerede buranın sahibi ya da işletme sorumlusu?" dediler. Hadi gel de polise anlat pokemon yakalamaya gittiğini! "Abi bir yere kadar gitti, birazdan gelicek, ben idareten bakıyorum." dedim. Normalde yasak, ya sahibi duracak kafenin başında ya da evraka kayıtlı "işletme sorumlusu". Adamlar işkillendi haliyle. Bizimki de gitti gelmez! Ceza yesek kafenin sahibi abimiz ikimizi de paralar. Ben elimden geldiğince oyaladım polis abileri, bizimki de bir müddet sonra geldi Allah'tan ama ecel terleri döktüm yeminle :D Ne pokemonmuş be arkadaş!
"Demire şeklini veren demircinin iradesidir, çekicin darbesi değil." - Turram oğlu Kopram, Hakon'un demircisi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Acı Pokemon Go Anları
« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2016, 15:33:16 »
Bu projeyi hayata geçirmekten vazgeçtik arkadaşlar :). Onun yerine Eğlence&Mizah bölümümüzde bir konu olarak yaşamını sürdürecek.

Çevrimdışı Sthrad

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Acı Pokemon Go Anları
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2016, 19:23:18 »
Hayatında pokemon izlememiş adam kalkıp pokemon anlatmaya başladı...yani düşündüğüm kadar acı verici olmasa da kesinlikle rahatsız ediciydi.
Işıksız bir gün, bilirsin işte, gecedir.