Kayıt Ol

Guild Wars

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
Guild Wars
« : 25 Ekim 2008, 12:27:40 »

Bir zamanlar bugüne kadar oynadığım en iyi oyundu. Müzikler, atmosfer, oynanabilirlik, senaryo herşeyi en iyiydi.
Sonradan çıkan ek paketler eski orjinalliğini bozdu ama hala güzel.

Guild Wars MMORPG oyunudur ama bunu sadece şehir bölgelerinde hissedersiniz. Aksiyon bölgelerinde ortalama 8 kişi gibi gruplar halinde oynanır. Fantastik oyunlar arasında, bulabileceğiniz en iyi PvP sistemine sahiptir. Mesela arenalarda herkes eşya, yetenek bakımından eşittir. Ama en iyi kombinasyonu yapan, iyi oynayan taraf kazanır.
PvE kısmında ise en iyi eşyalar hemen herkeste vardır. Ama en güzelleri yoktur:D Yani en son özelliklere ulaşmak çok kolaydır ordan sonrası oyuncuların yeteneğine kalır.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Guild Wars
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2008, 12:26:10 »
Özellikle büyü efektlerine bayıldığım ve bu konuda rakibinin olmadığını düşündüğüm oyundur. Ama ilk oyununda level 20 sınırı mı ne varmış, o kısım pek hoşma gitmedi. Tabii sonraki ek paketlerinde ne oldu bilmiyorum.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2008, 20:16:35 »
Özellikle büyü efektlerine bayıldığım ve bu konuda rakibinin olmadığını düşündüğüm oyundur. Ama ilk oyununda level 20 sınırı mı ne varmış, o kısım pek hoşma gitmedi. Tabii sonraki ek paketlerinde ne oldu bilmiyorum.

Ona sınır demiyelim, oyunun campaignini oynadıkça 20 ye doğru yükseliyorsun. Normal oyuncu seviyesi 20 dir ve oyunun amacı sürekli level kasmak değildir...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2008, 23:02:29 »
Ona sınır demiyelim, oyunun campaignini oynadıkça 20 ye doğru yükseliyorsun. Normal oyuncu seviyesi 20 dir ve oyunun amacı level kasıp vakit öldürmek değildir

Ama sırf "amaç level kasıp vakit öldürmek olmasın" diye de level sınırı koymaya gerek yok bence. Yani sonuçta bir insan o dünyada güzel vakit geçirirken de xp kazanırsın, sonra bir bakmışsın level atlamışsın falan. Yani nasıl diyeyim? Ben bu eleştiriyi zaten "of ya level nasıl kasılacak" mantığıyla yapmadım, sadece bana göre gereksiz bir sınırlama olmuş. Ben sınır 20 de olsa 100 de olsa level kasmak için oynamam, oynayan varsa o beni ilgilendirmez, sırf oynayanlar var diye de sınır koymuşlarsa büyük haksızlık yapmışlar. Ben normal oyunuma bakarım, level atlarsam atlarım atlamazsam atlamam. Demek istediğim sadece şu: Gereksiz bir sınırlama olmuş, tabii mantıklı bir açıklaması varsa fikrim değişebilir.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2008, 01:20:55 »
çoğu uzak doğu online oyunu ve özellikle ragnarok online o lvl sınırı evrensel kavramını yok sayıyor zaten  ;D
level cap yok 1244 lvl adam bile görmek mümkün!Ama level sınırının olmaması prodüktörlere ve oyun tasarımcılarına büyük bir zorluk yaşatıyor, şöyle ki her ay yeni bir harita-arazi-savaş alanı-şehir update etmek zorunda kalıyorlar. Bunun guildwars gibi yada warcraft gibi ragnarok online a kıyas ile çok daha fazla işlem gücü gerektiren serverlı oyunlarda yapmak maintance(bakım)sayısını arttıracak ve para kaybına sebep olacaktır. Son seviyeye gelmek için oynamanın mantığı "noob" azarını işitmemek gereksiz aşağılanmaya müsaade etmemek bence sadece. Yoksa zaten tüm oyun haritasını ister istemez görevleri yaparken geziyorsun(internetten questlerin yerlerine ve nasıl yapılacaklarına bakmayan birisinin başına gelecek olan bu olur daha doğrusu)..ne var ki hiç bir şey yapımcıların planladığı gibi olmuyor. Kısacası Kore/Japonya/Çin yapımı basit grafikli ama korkunç geniş oyunlar "eğlenmek için oynamaya" fazla müsait senin için. Guildwars level kasmanın oyunu  :bonus

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2008, 19:00:35 »
Hayır hayır, demek istediğim şey "Level sınırı olmasın," değildi.  :D Öyle çok amaçsız olur, ve üstteki arkadaşın dediği gibi "level kasmak için" gibi bir şey olur. Şikayet ettiğim nokta level sınırının 20 olması, örneğin 60 olabilirdi 80 olabilirdi. Ne bileyim, level 20 az gibi geldi bana. Eğer oyun level 20 den sonra çok çok çok şey vaat ediyorsa o zaman bir şey diyemem, tabii ne vaat ettiğine de bağlı. En fazla bir sürü zindan, bir sürü ölümcül yaratık, bir sürü eşya skill sınıf falan vaat eder ki bunlar zaten sınırı 70 80 olan oyunlarda da var. Ha yeni, orjinal bir şey vaat ediyorsa o zaman söyleyin.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2008, 22:15:32 »
oyunun sonlarına doğru 20 oluyorsun, 1 2 saatte 20 olunmuyor yani :D