Kayıt Ol

Call of Duty: World at War

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« : 07 Temmuz 2008, 14:36:21 »

2. Dünya Savaşı'na geri dönüyoruz!
Çok değil, daha geçtiğimiz sene şu zamanlar E3 fuarında Call of Duty 4'e ait ilk oynanış demosu gösterilmiş ve Infinity Ward'tan Jason West, oyun hakkında bilgiler vermişti. Tam da oyun yeni bir konu bütünlüğüne bürünmüşken Treyarch'tan gelen 2. Dünya Savaşı (WW2) yönündeki bazı belirtiler, Call of Duty'nin aslında bu sayfayı kapatmadığını belgeler nitelikteydi ve nitekim öyle de oldu...

Sürekli kullanılmış bir konu olan "İkinci Dünya Savaşı" teması, belki de oyuncuların canını sıkabilecek tek unsur şuan için. Oyun dinamiğinde birçok yenileme ve geliştirmeye giden yapımcılar, oyuncuları memnun etmek için Pasifik�in sığ bitki örtüsünden, Berlin'in soğuk taş duvarlarına kadar uzanan bir coğrafyada yaşıyorlar. Call of Duty: World at War, Treyarch tarafından hazırlanmakta olan yeni "Göreve Çağrı" üyesi. Aslında oyunun Treyarch tarafından hazırlanıyor olması, korkuyla karşılanmıyor değil. Artı olarak Call of Duty 3 ile PC cephesi es
geçildiği için PC kullanıcıları tarafından pek sevilen bir firma değil. Bunlara karşın Treyarch sorumluları, World at War için iyi bir WW2 oyunu benzetmesinden kaçınıyorlar. Mark Lamir, "Bu oyun, Call of Duty serisinin en karanlık yönünü yansıtacak olmasının yanı sıra ayrıca tüm zamanların en iyi WW2 Shooter�ı olacak" diyor. Bunu yapacak bilgi ve deneyime sahip olduklarını belirten Treyarch yetkilileri, bunu başarmak için önlerinde hiç bir engel bulunmadığını da ekliyor. Buna en büyük etken olabilecek unsur ise, World at War'ın daha uzun süredir geliştiriliyor olması gerçeği. Call of Duty 3, 8 ay gibi bir sürede hazırlanarak piyasaya sürülmüştü. World at War ise, daha uzun süredir geliştiriliyor.

Deniz ötesi

Görevin adı "Maken Raid". Bir Amerikan askeri, Japonlar elinde esir düşmüş ve yoğun işkence gördükten sonra bir katana darbesi ile infaz edilecektir. Ardından sıra, bu olayları görmekte olan diğer askere gelecektir ki, tam zamanında yardım gelecek ve esir bir diğer asker kurtarılabilecektir.

Bu kez ana tema Pasifik. 11 Oscar adayı Thin Red Line'dan hatırlayacağımız "Tepe Baskını" veya Clind Eastwood eseri Flags of our Fathers'da muhteşem görsel efektlerle süslenmiş "Iwo Jima Çıkarması", Pasifik cephesinde meydana gelen en önemli ve oyunda muhtemelen göreceğimiz heyecan dolu operasyonlardan bir kaçı. Yıllar önce hazırlanan Medal of Honor: Pasific Assault, Pearl Harbor baskınını temel alan ve Pasifik cephesini anlatan bir diğer oyundu, ama Call of Duty'nin bu noktadaki en büyük farkı; Pasifik cephesini öncelik seviyesinde tutmasına rağmen, Ruslar tarafından Almanlara karşı gerçekleştirilecek operasyonların olması ve bu seride de çok ulusluluk özelliğini koruyor olması olacak.

İlk olarak yeni coğrafyayı ve düşmanlarımızı tanımakta fayda var. Sıcak ve sığ bir bitki örtüsüne sahip Pasifik cephesinde tehlike bizi her yerde takip edecek. İmparatorluk askerleri, çevreyi çok iyi bildiklerinden saldırı stratejilerini de ona göre belirleyecekler. Genellikle grup halinde hareket edecek Japon askerleri, ayrıca bitkilerin arkasında hatta ağaçlarda kamufle bir şekilde saklanarak saldırı için uygun anı bekleyecekler.
bu yazı: Mahmut Saral tarafından yazılmıştır
hiç resim bulunamadı
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Call of Duty: World at War
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2008, 11:02:09 »
Başladım oynamaya ama delireceğim sanırım bu gidişte. Çünkü bu oyunun önerilen sistem ihtiyacı bile benim bilgisayarımdan düşük ama çözünürlüğü 640*480 de oynayabiliyorum. Anti-Ailasing ve gölge efektini açınca da kasıyor, neyseki doku kalitesi ve diğer efektleri fulleyince bir şey olmuyor ama tüm bu ayarlar kapalıyken bile sadece çözünürlüğü bi 800 yapayım iş bitiyor. Ben böyle saçma bir şey görmedim. Bi baktım bilgisayar ramin ancak dörtte birini, cpunun ise çok daha azını kullanıyormuş. Valla kimseye vistayı asla tavsiye etmiyorum.

Neyse, oyun güzel, ama yine ikinci dünya savaşına dönmüşler ki bu beni artık sıktı. Bu sefer Amerika'nın Japonya ile olan savaşındasın, bıktım ulan artık. Modern Warfare ne güzeldi, serbest bir hikayesi vardı, ne gerek vardı şimdi bu geri dönüşe. Neyse...

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2008, 19:02:21 »
bitirdim oyunu 1 hafta önce :D sonunu söylemiyicem :D ama çok güzel bi sonu var insanın keske orda olsaydım dedirtiyor.
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Han Solo

• **
  • 99
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2009, 21:19:17 »
Modern Warfare ile World at War'un yapımcıları farklı. Call of Duty 3 ve 5(World at War) Infinity Ward tarafından yapılmadı. Bu yüzden teması farklı. Yapımcı Firmalar ise Treyarch ve Certain Affinity. Call of Duty 1, 2 ve 4'ün yapımcısı orijinal firma olan Infinity Ward'dur. Bu firma ayrıca Medal of Honor: Allied Assault ve Spearhead Ek pakedinin yapımcılarıdır aynı zamanda. Medal of Honor'un 2. ek pakedi olan Breakthrough'nun yapımcı firması şimdiki Infinity Ward'un çalışanları değildir. Bu yüzden bu ek pakette, Call of Duty 3'te ve 5'te Medal of Honor Allied Assault, Spearhead, Call of Duty 1-2-4'te aldığımız tadı alamayız.

Infinity Ward'un parmağı olmadığı için bu oyunu satın almak istemiyordum ama sırf Sovyetler için alabilirim bu oyunu.  :=)

Çevrimdışı Han Solo

• **
  • 99
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2009, 19:05:21 »
Oyunu geçen gün oynadım. Gerçekçilik, görsellik ve ses efektleri adına muhteşem bir oyun; fakat senaryo bu kadar mı özenti olur Allah'ım! Klişe bir senaryo ve abartılmış bazı özellikler (7.62'lik merminin kol ya da bacak koparması) oyundan soğutuyor adamı. Amerikan karşıtı ya da Sovyet taraftarı değilim ama bu oyunu oyun yapan yine de Sovyet bölümleri olmuş. Medal of Honor: Pacific Assault'un senaryosu bu oyundaki Pasifik senaryosunun yanına bile yaklaşamaz, emin olun. Treyarch yine batırdı her şeyi.

IMDB oyları:
Call of Duty 4: 9.7
Call of Duty 5: 8.8

Güle güle Treyarch'cık. Yine Ifinity Ward'un yanına yaklaşamadın!  8)