Kayıt Ol

Sally Lockhart’ın Maceraları Başlıyor

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Sally Lockhart’ın Maceraları Başlıyor
« : 13 Ağustos 2013, 13:05:02 »

Karanlık Cevher serisinin ödüllü yazarından, Viktorya dönemi İngiltere’sinin derinliklerinden nefes kesici bir gizem: “Sisteki Yakut

Sally Lockhart on altı yaşında bir öksüzdür ve her ne kadar bir silahı ve muhtemelen onu kullanacak cesareti olsa da, bir adamı silahsız öldürmüştür. Sally, Bay Higgs’i yalnızca üç kelime ile öldürür: Yedi Kutsal İşaret.

Ne yazık ki, bunların ne anlama geldiği ve neden boğulmuş olan babasının iş ortağının bu kelimeleri duyduğunda korkudan öldüğü hakkında hâlâ hiçbir fikri yoktur. Tek bildiği şey, gerçeği ortaya çıkaracak bir şeyler yapması, bir şeyler söylemesi, bir şeyler olması gerektiğidir…

Tuhaf mektuplar, farelerin cirit attığı sokaklar ve ölümcül afyon dumanı ile dolu dehşetengiz bir sır ve tüm bunların merkezinde kana bulanmış bir mücevher…

Philip Pullman’ın televizyona da uyarlanan ve BBC’nin en popüler filmlerinden birine dönüşen Sally Lockhart maceralarının ilk kitabı, bizi sisteki yakutun gizemine davet ediyor.

“Philip Pullman. Tüm zamanların en iyi hikâye anlatıcısı mı?”
-Observer-

Kitabın ilk bölümünü içeren ÖN OKUMAsına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alacak olan kitabın çevirisini Nesli Türk, yayına hazırlığını Nilüfer Akalın ve kapak görselini ise Şükrü Karakoç üstlendi. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.