Kayıt Ol

Kralların Merhameti - Ken Liu

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Kralların Merhameti - Ken Liu
« : 25 Şubat 2016, 19:02:36 »

Silkpunk Türünün Öncüsü “Kralların Merhameti” Türkçede!

Ken Liu’nun dünyaca ünlü epik fantastik serisi Kralların Merhameti, İthaki Yayınları tarafından dilimize kazandırılıyor!

Bizler her ne kadar kendisini sadece Üç Cisim Problemi’ni İngilizceye çeviren kişi olarak tanısak da yurtdışında kaleme aldığı kısa hikâyeleriyle oldukça bilindik bir yazar Ken Liu. İsminden de anlayacağını gibi kendisi Çin asıllı bir Amerikalı ve 2013 yılında “Mono no aware” adlı kısa öyküsüyle Hugo Ödülü’nü kucaklamış, “The Man Who Ended History: A Documentary” adlı kısa romanıyla da yine Hugo’ya aday olmuştu.

Karahindiba Hanedanlığı üçlemesinin birinci cildi olan Kralların Merhameti kendisinin ilk uzun soluklu çalışması. Buna rağmen çıktığı ilk andan itibaren Çin kültürünü epik fantastik edebiyatla birleştirmesi, gerçekçi karakterleri ve zengin dünyasıyla adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Dahası, “silkpunk” adında yepyeni bir türün de  ortaya çıkmasını sağladı.

Peki nedir silkpunk? Steampunk’ın ipekli hâli elbette! Örneğin ipek dökümlü hava gemileri, üzerine binip uçabileceğiniz ipekten uçurtmalar ve daha nicesi.

Son olarak kitabın bu yılki Nebula Ödülleri’ne en iyi roman dalında aday olduğunu da hatırlatalım. Beklemedeyiz!

Kitabın arka kapak yazısına ve tanıtım bültenine buradan, ÖN OKUMASINA ise buradan ulaşabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Merhameti - Ken Liu
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2016, 14:33:34 »
Nedendir bilmem ama ben bu kitap için acayip heyecan yaptım, çıktığı gibi alacağım. Ön okuması da ilgi çekiciydi.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2016, 15:58:26 »
Aslında bir yönden çok ilgimi çekti benim de. Diğer yandan biraz Buz ve Ateşin Şarkısı havası varmış gibi geldi ama çıkınca alıp okumayı planlıyorum. Çünkü ön okumadan çok bir şey anlayamadım, ama ilgimi çekmedi desem yalan olur şimdi.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı tabibitosan

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2016, 17:03:46 »
Bu kitap benim de ilgimi çekti ama isimler çok karışabilir diye korkuyorum. :D

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2016, 20:12:49 »
Bu kitap benim de ilgimi çekti ama isimler çok karışabilir diye korkuyorum. :D

Ben kitabı okumaya başladım. İsimler için de bir güzellik yapmışlar. Önemli karakterlerin isimleri kitabın başında mevcut.
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2016, 02:18:43 »
Kitap güzel mi peki? Yani ön okuması hiç fena değildi, hatta bazı açılardan bayağı ilginçti ama vaadettiklerini sunuyor mu?

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2016, 14:50:02 »
Daha ilk bölümü, ön okumada verilen bölümü okuyabildim tekrardan ancak. Biraz ilerleyeyim, o zaman daha iyi bilgi verebilirim. Ama harita kesinlikle lazımmış kitaba, çok fazla yer ismi geçiyor.
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2016, 18:14:32 »
Fuardan aldım(Cnr) en kısa zamanda okumaya başlayacağım fakat aksilik Üç Cisim Problemi'nide aldım ve okuma sırasına koymam gerekecek.:)
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2016, 00:03:13 »
Kitabı okuyanlar biraz bilgi verebilir mi? Okumayı düşünüyorum ama şuan ağır bir şeyler okumak istemiyorum. Tabii ağır derken dil olarak falan değil içerik olarak. Olaysız geçen bir kitap mı yoksa heyecanlı bir kitap mı?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2016, 01:24:33 »
Başlığı görmüşken yazmak istedim.
Kitabı okudum ve çok da beğenmedim.
Yani bilemiyorum, fazla politik bir kitap olmasının yanısıra olaylar bir yerden sonra kendini tekrar etmeye başlıyor, anlatım fazla hızlı, takip etmek bazı kısımlarda zorlaşıyor. Söyleyecek çok fazla bir şey yok benim açımdan, güzel olabilecekken bir yerden sonra tekleyen bir maceraydı benim için.