Kayıt Ol

Tavsiye

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Tavsiye
« : 20 Ocak 2014, 22:19:23 »
Merhabalar.Biliyorum başlığı görünce gına geldi herkes aynı şeyi soruyor diye.Ama diğerlerinde cevabımı bulamadım çünkü tavsiye edilenler arasında her çeşit kitap vardı vede çoğunu okumuştum.Ben aradığım tarzda kitabı detaylı bir şekilde anlatayım:
1)Öncelikle hızlı kitap okurum ve 200-300 sayfalık kitaplar beni tatmin etmiyor.Dolayısıyla uzun veya seri halindeki kitapları tavsiye ederseniz sevinirim.
2)Yetişkinlere hitap eden kitaplar arıyorum.Genelde epik fantastik okurum ama farklı kitaplarda önerebilirsiniz.
3)Akıcı bir kitap olursa iyi olur.
En sevdiğim kitaplar:Buz ve Ateşin Şarkısı,Gediksavaşları,İblis Döngüsü,Kralkatili Güncesi
Okuduklarım:Zaman Çarkı,Unutulmuş Diyarların ilk 10 kitabı,Ölüm Kapısı ilk 4 kitap,Miras serisi,Açlık oyunları,Yüzüklerin efendisi,Yukarıda yazdıklarım.
Okuduklarımın önemli olanlarını yazdım.Şunu da mutlaka okumalısın yada okusan iyi olur diyebileceğiniz bir kitap varsa önerilerinizi bekliyorum

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tavsiye
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2014, 22:50:50 »
Stephen King: Mahşer (Sansürsüz basıkısı)
Stephen King: 22/11/63 http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/221163-2/
Jean Marie Auel: Mağara Ayısı Klanı http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/magara-ayisi-klani/

Aklıma gelenler şimdilik bunlar oldu, istediğin gibi kalın kitaplar. Stephen King okudun mu, sever misin bilmem; ama tam anlamıyla tuğla gibi kitaplar yazar, Kara Kule serisini okuyabilirsin mesela...

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2014, 01:03:22 »
Ben de Denara Forbin gibi Farseer'i önereyim. Şiddetle.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2014, 12:31:03 »
Dune ve Vakıf okunabilir, Denaro'nun da söylediği gibi.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2014, 23:31:17 »
Çok teşekkür ederim