Kayıt Ol

Star Wars VII: The Force Awakens

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Star Wars VII: The Force Awakens
« Yanıtla #45 : 11 Ocak 2016, 20:15:17 »
@yafeshan ben de senin görüşüne katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Fakat görüş ayrılığını yeterince iyi izah edemediğimi düşünüyorum. Şöyle açıklayayım: Sen Force Awakens'ı bazı saçmalıklarına rağmen güzel bir film olarak görüyorsun. Bense sandığının aksine Force Awakens'ı çok fazla saçmalık yüzünden kötü bir film olarak görmüyorum. Ben Force Awakens'ın bizzat saçmalığın vücut bulmuş hali olduğunu düşünüyorum. :D

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Ocak 2016, 20:49:31 »
Star Wars filmlerini beğenme çıtasını ne yazık ki yine Star Wars düşürdü. Olabildiğince derin olan bu hikayeyi yine olabildiğince yüzeysel işleyen ilk 6 filmdi. Ne yazık ki 7. filmde toparlayamadı ve klişe üstüne klişelerle konu işlenmeye çalışıldı.

Ben beğendim mi? Evet ama diğer 6 filme göre değerlendirerek beğendim diyebiliyorum.

Saçmalıkları görmezden gelmeye çalışın daha zevkli olur diyeceğim ama gözümüze gözümüze soktukları için zor oluyor tabi.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Ocak 2016, 10:24:36 »
Filmdeki sacmaliklarin, kliselerin farkindayim. Mesela imparatorluk kalintisi olan grubun o capta projeler yapabilmesi garip, insa ettikleri dev silahin calisma yontemi tamamen ucuk ve mantiksiz, isyancilardan hala isyanci olarak bahsetmek sacma, daha bir suru sey var.

Ama nedense bayildim filme. Mantiksizliklari ayrintiyla dusununce bile etkilenmiyorum. Belki hikayenin ozu guzeldi, gizemli olmasi, bir suru soru ortaya cikarmasi, merak ettirmesi falan. Tam olarak adini koyamiyorum ama guzeldi iste. Belki merdemin dedigi gibi diger filmleri cita aldigimiz icin guzeldi belki nostaljik duygular yasattigi icin vb.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ocak 2016, 10:49:11 »
Eski filmlerde de saçmalıklar yok muydu sanki, biz bu 7. filmi eleştirirken ilk 6 filminin dibine kadar klişelerle dolu olduğunu unutmayalım. Star Wars tüm bunlara rağmen seviliyor. o yüzden Jar Jar izleyeceğime Poe'nun uçuşunu görmek daha iyi geldi.

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 13 Ocak 2016, 11:26:32 »
Bilmiyorum çok olumsuz yorum gördüm ama filme bayıldım ben! İleride açıklarlar sanırım bu tarz projeleri nasıl yaptıklarını, bu kadar az bir güruhun.Ve malum şahsın ölmesi ben de şok etkisi yarattı yanımdaki arkadaşıma dirsek atıp durdum! "Öldü mü o! Söyle bana öldü mü!" Aksiyon da bana göre yerli yerindeydi beni heyecanlandırmaya yetti.
Star Wars'un -bana göre- her bir filminde çok saçmalık vardı. Ve sanırım bu seriyi özel kılan şey de bu.
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 09 Mart 2016, 19:04:43 »
Aslında filmin geçtiği dönem tam olarak Darth Maul'ün dönüşüne uygun bir dönem. Üşenmeyip filme Darth Maul koysalar süper olurdu. Bildiğiniz gibi Clone Wars serisinde Maul en son Sidius tarafından esir alınmıştı. Muhtemelen yine sadık bir Sith gibi eğitilmiştir. Tabii aradan galiba 60 yıl falan geçmiş oluyor ama ben yaşlı da olsa bir Darth Maul'e hayır demezdim.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #51 : 10 Mart 2016, 10:04:32 »
Darth Maul demişken... şu hayran filmini kesin izleyin, efsane olmuş

https://youtu.be/Djo_91jN3Pk
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 25 Aralık 2016, 17:04:34 »
Lucas imzalı yeni jenerasyon SW filmleri kötü filmlerdi ama en azından iyi anlara sahip Sw atmosferi ve ruhu taşıyan özellikle Episode 1 ve Episode 3 ile sağlam düello sahneleri olan, Gravious hariç oldukça etkileyici kötü adamlara sahip filmlerdi. Özelllikle Episode 3 finalindeki iki ayrı kapışma ile efsanenin en azından o anlamda hakkını verebilmişti film genel olarak yetersiz bir film olsa da. Bu film ise, bu ucubeye ne denir ki. Her şeyden önce SW isim haklarını Disney gibi yaptığı filmleri sulandırmak gibi bir hastalığı olan bir firmaya gitmesi zaten başlı başına bir kabustu benim için. Bunun üzerine bir de Abrams gibi yetenekli ama klişenin dibine vuran bknz. Star Trek Into The Darkness, bir yönetmen de gelince projenin başına az olan umudum hepten bitmişti zaten. Zaten Star Trek ve Star Wars filmlerini aynı isme vermek nasıl bir iştir. Yönetmen mi kalmadı! Filmdeki SW ruhuna zerre kadar uymayan adeta seriyi sırtından bıçaklayan saçmalıklarına girmek dahi sitemiyorum. Ama şunu gerçekten merak ediyorum ki ses, efekt teknolojisinin inanılmaz noktalara geldiği günümüz sinema dünyasında yüzlerce milyon dolar bütçe ile halen  böylesine hayal gücünden ve yaratıcılıktan, heyecandan uzak filmler nasıl yapabiliyor bu yapımcılar. Filmin finaline doğru Kylo Ren düllodan mağlup ayrıldıktan sonra toprağın yarılıp da bunları birbirinden uzaklaştırması nedir ya, nedir bu!!!! 80 lerin 3. sınıf tv filmlerinde zaten izledik böyle ucuz sahneleri, o zaman heyecan vericiydi o tip sahneler ama bundan neredeyse 40 yıl önce. Bu mu sizin hayal gücünüz, bu  mu yaratıcılığınız! Klasik üçleme kadar olmasa da 2000 lerdeki seriyi de arada açar seyrederim, özellikle ilk film ve son filmdeki düello sahnelerini. Oralardaki sinematik sunum, masalsılık müthiştir çünkü. Ama bu filmde açıp da tekrar bakayım dediğim tek bir sahne bile yok. Hiç bir özelliği olmayan sırtını efsaneye yaslamış, seriye hiç bir şekilde katkıda bulunmayan son derece zayıf bir hikaye ve atmsofere sahip kötü bir film. Sadece kötü bir SW filmi değil aynı zamanda kötü bir film de. Bu filmden çok daha iyi senaryoya sahip 4-5 tane SW oyunu var sadece benim bildiğim. Neydi bilmiyorum ama SW filmi değildi bu film.