Kayıt Ol

Günlük Okuma Saati

Çevrimdışı Koyanagi

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • Metin Recep Korkmaz...
    • Profili Görüntüle
Günlük Okuma Saati
« : 03 Eylül 2014, 18:13:55 »
Yine kitap okumayla alakalı bir sorum olacak. Bu hafta bilgisayarı hafiften bırakmayı ve boş zamanlarımı kitap okuyarak geçirmeyi planlıyorum. Şu an bir kitap okuyorum 241. sayfadayım. Onunla beraber başka bir kitap okusam olur mu? Çünkü sürekli evdeyim, bilgisayarı bırakırsam inanılmaz bir aylaklık vakti kalacak bana. Televizyonda izleyemem. Yani öyle boş boş bakarım duvarlara.

O yüzden iki kitap birden okumayı düşünüyorum. Acaba böyle bir şeyin zararı olur mu? Ya da iki kitap birden okurken nelere dikkat etmeliyim?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Günlük Okuma Saati
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2014, 21:34:10 »
Daha önce 1-2 kez yaptığım bir şeydi ama çok uzun süredir kalkışmadım. Pek karışmıyor aslında, ama iki kitabın birbirine ne kadar benzediği de önemlidir muhtemelen burada. Fakat merakımdan soruyorum, niçin sırayla okumak yerine böyle bir şey yapmayı düşünüyorsunuz?
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2014, 12:48:24 »
Merhaba:
Neden olmasın diyorum. Bir kitap roman tarzı olur bir başkası araştırma veya tarih kitabı gibi konulu kitap olabilir. Örneğin ben vaktimin bir kısmı minibüste geçtiği için yollarda okuduğum -Halikarnas Balıkçısının hikaye kitabı- veya okumaya çalıştığım bir kitap var, sürekli yanımda gezer. Bir başka kitapsa evde okurum -Şevket Süreyya'nın İkinci Adam'ı. Bence deneyebilirsin...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Koyanagi

• *
  • 5
  • Metin Recep Korkmaz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2014, 14:56:21 »
Birbirinden farklı iki kitap okumak istiyorum. O yüzden sordum. Zaten ben her gün, Fanatik gazetesi okurum, spor merakım vardır biraz. Akşamları okumak için de şöyle bi korku, polisiye tarzı roman alacağım. Cevaplarınız için sağolun.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2014, 21:42:32 »
Kendi fikrimi sunmam gerekirse, sizin kapasitenize bağlı bir durum bu. Eğer potansiyelinize ve merakınıza tek bir kitap o anda yetmiyorsa diğer eserlere de yer verebilirsiniz. İsterseniz beş eser birden okuyabilirsiniz, bu kişiden kişiye değişir.

Potansiyel veya kapasiteden kastım ise kitaplara karşı olan hakimiyetiniz, tecrübeniz ve odaklanabilme kabiliyetiniz, bu size bağlı bir durum. Anlayabiliyorsanız ne mutlu size, kısaca ''Limit Sizsiniz''. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı zeynikey

• *
  • 30
  • efsaneler prensesi lady khan
    • Profili Görüntüle
    • fantastik efsaneler
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2014, 11:34:23 »
''Limit Sizsiniz''. :)
kesinlikle!
kitap yorana kadar okumaya devam ediyorum bazen sabah ayrı akşam ayrı kitap okuyorum eskiden birini alıp bitirirdim ama şimdi iş yerinde bir kitap evde bir kitap var hangisi boş zamanıma denk gelirse onu okuyorum
bütün ciddiyetimle yemin ederim ki hayırlı birşey düşünmüyorum