Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sissoylu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #240 : 29 Şubat 2016, 22:26:07 »
Çevirmen değişmiş. Can Sevinç yerine Utku Tönel var bu kitapta.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı azalea

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 01 Mart 2016, 00:01:49 »

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #242 : 01 Mart 2016, 01:30:42 »
Yalnız kitap Yurdu biraz daha ucuz, Arkadaş'ın kendi sitesinde bulamayınca en cazip orası gözüktü gözüme. Ben de siparişimi verdim, hadi bakalım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 01 Mart 2016, 01:54:42 »
Kitapyurdunda 26 liraydı, az önce 23'e indi. Kargo da bedava olunca en hesaplısı Kitapyurdu oluyor.
Yalnız ben kitabın fiyatı 50 lira falan olur demiştim neyse ki çok yüksek tutmamışlar.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Sissoylu 3 “Çağların Kahramanı” Ön Siparişte!
« Yanıtla #244 : 01 Mart 2016, 11:13:51 »

Sissoylu Serisi’nin üçüncü cildi Çağların Kahramanı raflardaki yerini bu hafta alıyor!

Akılçelen Kitaplar sözünü tuttu ve Brandon Sanderson’ın sevilen epik fantastik serisi Sissoylu’nun merakla beklenen üçüncü kitabını çok bekletmeden bizlere ulaştırdı! Çağların Kahramanı adlı üçüncü cilt bugünden itibaren tüm dijital kitap satış mağazalarında ön siparişe açılmış durumda. Okurlarla buluşma tarihiyse 3 Mart!

Kitabın arka kapak yazısı ve tanıtım metni şu şekilde:

Alıntı
Son İmparatorluk’u yıkmak için Lord Hükümdar’ı öldürmek gerekliydi… Acaba bu bir hata mıydı?

Dört bir yanı saran ölümcül sislerin, giderek artan kesif kül yağışlarının ve asla olmadığı kadar şiddetli bir şekilde yaşanan depremlerin yeniden ortaya çıkmasının ardından, Vin ve Elend Lord Hükümdar’ı öldürmenin iyi bir fikir olduğundan artık o kadar da emin değiller.

Çok uzun zaman önce, dünyayı yaratan iki ana varlıktan biri olan Harap’a her şeyi yok etmesini mümkün kılacak nihai bir güç vadedilmişti. Oyuna gelen Vin Harap’ın Miraç Kuyusu’ndan kurtulmasına neden olmuştu ve şimdi, Harap bu gücü kullanmaya niyetli.

Sissoylu Üçlemesi’nin son kitabı, ilk iki cildin muştuladığı her şey sunuyor okuyucusuna. Kökleri dizinin önceki kitaplarında bulunan bağlantılar netleşiyor, sık sık rastladığımız gizemler birer birer aydınlığa kavuşuyor ve taşlar âdeta tek tek oturuyor yerlerine. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Çağların Kahramanı nefes kesici sürprizlere gebe.

Çağların Kahramanı, bugüne kadar benzerini okumadığınız özgünlükte ve cesurca kaleme alınmış bir final kitabı.

Çevirisini Utku Tönel’in, redaksiyonunu Koray Sel’in, son okumasınıysa Serdar Tosun’un üstlendiği 592 sayfalık Çağların Kahramanı’nı şimdiden sipariş edebilirsiniz. Keyifli okumalar!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 01 Mart 2016, 18:08:02 »
Arkadaş'ın kendi sitesinde Kitapyurdu'ndaki fiyattan daha pahalı: http://www.arkadas.com.tr/kitap/sissoylu-3-caglarin-kahramani/9786055069452

Çevrimdışı miladras

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 02 Mart 2016, 01:58:53 »
Şuan 6 kitaptan 3 tanesi Türkçe'de çıktı sanırsam ?

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #247 : 03 Mart 2016, 21:14:07 »
Siparişimi verdim, heyecanla beklemedeyim. Bu arada bu kitap final kitabı mı? Sanırım 6. Kitabı da çıkmıştı orjinal dilinde. Bu konuda biri aydınlatabilir mi beni?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 03 Mart 2016, 21:32:05 »
Siparişimi verdim, heyecanla beklemedeyim. Bu arada bu kitap final kitabı mı? Sanırım 6. Kitabı da çıkmıştı orjinal dilinde. Bu konuda biri aydınlatabilir mi beni?

İki farklı seri var. Sipariş ettiğin kitap ilk üçlemenin son kitabı. Diğer seri ise orijinal üçlemeden yaklaşık 300 yıl sonra geçen olayları konu ediniyor.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #249 : 03 Mart 2016, 21:47:05 »
Ben de vermiştim ama sanırım yarın falan kargolayacaklar, bugün çıkıyordu çünkü. Çok heyecanlıyım, hadi bakalım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 03 Mart 2016, 23:08:46 »
İlk çıktığında ben de sipariş vermiştim. Ön siparişin mantığı çıkmadan kitabı satın alıp çıktığı gün kargolanması değil mi? Bugün sorduğumda 2 gün içinde kargoya vereceğiz dediler.
Üçüncü kitabı ve sonraki üçlemeyi okuyanlara bir sorum var: Üçüncü kitapta her şey açıklanıyor mu? Diğer üçlemede cevaplanacak soru işaretleri bırakılıyor mu? Umarım bütün sorular cevaplanır çünkü diğer üçlemeyi anca 3-4 yılda çevirirler.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 03 Mart 2016, 23:32:39 »
İlk çıktığında ben de sipariş vermiştim. Ön siparişin mantığı çıkmadan kitabı satın alıp çıktığı gün kargolanması değil mi? Bugün sorduğumda 2 gün içinde kargoya vereceğiz dediler.
Üçüncü kitabı ve sonraki üçlemeyi okuyanlara bir sorum var: Üçüncü kitapta her şey açıklanıyor mu? Diğer üçlemede cevaplanacak soru işaretleri bırakılıyor mu? Umarım bütün sorular cevaplanır çünkü diğer üçlemeyi anca 3-4 yılda çevirirler.

Sanderson ince eleyip sık dokuyan birisi. Boşluk kalmasına izin vermez, verse de bir amaçla yapar. Son kitabın herkesi tatmin edeceğine eminim ben, hele bir de üçüncü kitabı okuduktan sonra Mistborn: The Secret History okunursa tadından yenmez.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 04 Mart 2016, 07:15:40 »
Mistborn the secret history cok kisa bir kitap. baski olarak bile cikmadi sadece ebook olark satildi. Turkceye cevrilmesini beklemiyorum bile.

Ama sunu soylemek lazim simdiye kadar cikan 6 Sissoylu kitabindan daha eglenceli. Okumak icin oyle super ingilizceye ihtiyac da yok, ayrica seri bitince zaten asina oluyosunuz bir cok seye.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #253 : 05 Mart 2016, 15:41:18 »
Şu an 27. sayfadayım. Şu ana kadar imla ve noktalama hataları çok fazlaydı. Kitabın bu kadar hızlı çıkmasına şaşırmadım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 05 Mart 2016, 20:46:19 »
Yosun abladan editörlüğü alarak hiç de iyi yapmadılar.