Kayıt Ol

Ölüm Yadigarları Kitap Hataları(Bunları da başka yerde bulamazsınız)

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
aynen öle diyorum. voldemort asaya hükmetmediği için sahibine işlemeyecekti. büyünün sekmesinin  expelliarmus la alakası yok
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
ewt daha güzel bi düello yapılabilirdi ama sonuçta expelliarmus yapmasaydı asasını çağıramıyacaktı Harry, sonuçta asası başkasının elinde olduğu için onun sözünü dinleyecekti, ama sahibine çağırılınca gitti.
Sen burda şöle demiş oluorsun; birinin asası düello ettiği kişide ise kendisine karşı işe yaramaz, ama böle bişey yoq
arkadaşlar burada mürver asadan bahsediyoruz sıradan bir asa değil o kırık bir asayı bile tamir edebildi Ollivander bile bunun mümkün olmadığını söylemişti... ;)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
pkl asayı Harry'yi öldürmek için ormanda doğrulttuğunda nie hiçbişey olmadı, sonuçta gene efendisi deildi ve gerçek efendisine büyü yapılıordu???????
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
pkl asayı Harry'yi öldürmek için ormanda doğrulttuğunda nie hiçbişey olmadı, sonuçta gene efendisi deildi ve gerçek efendisine büyü yapılıordu???????
onda Harry ölüme kendi ayağıyla gitmişti voldy'e karşı çıkmadı belki çıksaydı yine aynı şeyler olabilirdi...

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
onda Harry ölüme kendi ayağıyla gitmişti voldy'e karşı çıkmadı belki çıksaydı yine aynı şeyler olabilirdi...
e size göre asa efendisi olmadığı için Voldemort'a itaat etmior, diosunuz ki expelliarmus olmasaydı baska bi büyü oslaydı gene dönecekti. Belki öle ama kesin deil, ki expelliarmus ile asa gercek efendisine gitmek üzere yola cıktıgından kendi ucnundan cıkan büyüyü gercek efendisine yöneltmis oluor.
neyse konu kaydı biz burda kitap hatalarından bahsediorduk.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Helal, İyi tespit :shrlock

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
tşkler :)

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
ben ölüm yadigarlarını dün bitirdim ve bir şey dikkatimi çekti gözden bir şey kaçırdıysam söyleyin

kreacher sirius un kardeşiyle olan anılarını anlattıktan sonra harry cine efendisinin hortkuluğu aldıktan sonra yerine koyduğu sahte madolyonu verdi bunu sen hakediyorsun gibi bir şeyler dedi hediye etti ama harry cinin efendisiydi ve ona hediye vererek özgür bırakmış olmadı mı?ama öyle bir şey geçmedi kreacher hizmet etmeye devam etti
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Valla bildiğim kadarıyla sahip olduğun cine senin olan bir şeyler vermen gerekiyor yoksa o sahte madalyon harry nin değildi bildiğim kadarıyla regulus'un du yanılıyormuyum ???
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
Valla bildiğim kadarıyla sahip olduğun cine senin olan bir şeyler vermen gerekiyor yoksa o sahte madalyon harry nin değildi bildiğim kadarıyla regulus'un du yanılıyormuyum ???

ama dobbye de harry kendi çorabını koyup vermişti ve cin özgür oldu değil mi?
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Evet, kendi malın olması lazım hediyenin. Mesela Lucius'un çorapları Dobby'i serbest bırakmıştı. Ama madolyon Regulus'undu. Bu durumda Kreacher serbest kalamıyor. Ancak şöyle bir durum var. Sirius, Harry'nin vaftiz babasıysa, Regulus'da bir çeşit amcası oluyor. Ailenin bütün malları da Harry'e kaldığına göre... Bu kısmı Rowling anlatırken biraz daha aydınlatsa iyi olur imiş. Ben de pek hatırlamıyorum doğrusu.

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
Evet, kendi malın olması lazım hediyenin. Mesela Lucius'un çorapları Dobby'i serbest bırakmıştı. Ama madolyon Regulus'undu. Bu durumda Kreacher serbest kalamıyor. Ancak şöyle bir durum var. Sirius, Harry'nin vaftiz babasıysa, Regulus'da bir çeşit amcası oluyor. Ailenin bütün malları da Harry'e kaldığına göre... Bu kısmı Rowling anlatırken biraz daha aydınlatsa iyi olur imiş. Ben de pek hatırlamıyorum doğrusu.

ben mi yanlış hatırlıyorum harry kendi çorabını güncenin içine koyup malfoya verip oda dobby e vermişti harry hatta filmde pantolonunu kadırdı gösterdi çorabı olmadığını
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Malfoy kendi elleriyle(güncenin içinde çorap olduğunu bilmeden) verdiği için yine Malfoy vermiş sayılıyor. Yani aynı durum değil. Bu durumda madalyonu da Regulus vermeliydi. Yani en son veren hep gerçek sahip olmalı. :)

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
Malfoy kendi elleriyle(güncenin içinde çorap olduğunu bilmeden) verdiği için yine Malfoy vermiş sayılıyor. Yani aynı durum değil. Bu durumda madalyonu da Regulus vermeliydi. Yani en son veren hep gerçek sahip olmalı. :)

bilmiyordum bunu teşekürler:)
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
fena şekilde yanılıyor olabilirim ama giysi gerekmio muydu özgürlük için