Kayıt Ol

Tolkien Kitapları Sıralaması?

Çevrimdışı erkantuzcu

  • *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tolkien Kitapları Sıralaması?
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2015, 22:53:43 »
İkisi arasında metin olarak fark yok.

Tek cilt olan şekil olarak çok daha güzel, okumak ve taşımak zor olabilir. Sayfa boyutu standart kitap boyutundan büyük olduğu için sayfa sayısı az. Kitabın sert kapağının iç yüzünde renkli Orta Dünya haritaları basılı. Ayrıca kitabın üstü çok hoş kırmızı kumaş gibi bir malzemeyle kaplanmış, "Red Book of Westmarch" gibi duruyor. Çok seviyorum bu versiyonu şahsen.

Tek tek satılan kitaplar taşıma ve okuma kolaylığı sağlıyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 2. kitabın yanında büyük poster tarzında Orta Dünya haritası vardı. Başka bir özellikleri yok, standart kitaplar yani.


Öncelikle cevap için teşekkür ediyorum. Benim kafama takılan da metin olarak içerikde farklılıklar olup olmamasıydı. Ciltli kitabı DR'de gördüm. Ben de "Lordmuti" bu cevabınızdan sonra hiç düşünmeden ciltli olanı alacağım.

Yüzüklerin efendisi üçlemesi için piyasada iki tip kitap var. Birincisi ciltli olup 3ü bir arada olan, diğeri normal karton kapaklı 3 ayrı kitap şeklinde olan. Bu setler arasında bir fark var mıdır? Okuma açısından hangisini alırdınız? Tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ediyorum..

ikiside metisten çıkma . Ciltli olan versiyon 3 ayrı kitap şeklinde olanın birarada toplanmış hali . Yani aynı içerik . Ben 3 kitabı ayrı ayrı alıp okumuştum . 2.kitabın içinden ortadünya haritası çıkmasıda ekstra bir artı . Ayrıca kitapların kapak resimlerinide beğeniyorum ve yan yana koyunca kitaplıkta ciltli halinden daha güzel gözükmekte bence . Zaman çarkında tüm kitaplarım ciltli ama  Yüzüklerin efendisinde bence 3 kitabı karton kapaklı olarak alın . Ev dışındaki ortamlarda kitap okuyan biriyseniz yanınızda gezdirmenizde daha rahat olur . Yalnız karton kapaklı baskıların puntosu  ciltli olandan daha küçük o yüzden böyle bir sıkıntınız varsa ciltli olanı tercih edebilirsiniz.

Cevap için teşekkür ediyorum. Ancak böyle güzel bir seri ciltli olarak alınmalı diye düşünüyorum.

Arka arkaya çok kısa süre arayla mesaj atmayın, düzenle butonunu kullanarak önceki mesajınızı düzenleyin lütfen.
-Editör