Kayıt Ol

Wattpad

Çevrimdışı Ferhat

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wattpad
« Yanıtla #75 : 04 Eylül 2017, 19:13:40 »
Bir ara üye olmuştum ve bir hikaye yayımlamıştım. Kaç ay geçti bir yorum dahi olmadı ve sildim. Sonra en popüler hikayelere bakayım dedim...
Bakmaz olaydım. Bana göre, saçma sapan aşk hikayeleriydi. Büyük ihtimalle zaten okuyucuları da ergen kitlesiydi genelde. Sonuç olarak beğenmedim ve önermiyorum.

Çevrimdışı SMK47

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 12 Eylül 2017, 11:13:10 »
2015 yılında merak edip üye olmuştum siteye. Birkaç gün boyunca elle tutulur güzel bir hikaye arayıp durmuştum ama pek şansım olmadı. Arada güzel hikayeler çıkıyordu fakat o kadar "kanser" hikayelerin arasından arayıp bulmak cidden sıkıcı olduğu için bırakmıştım. Şimdi yazdığım hikayeleri paylaşmak için geri döndüm siteye ama ne okuyan var ne de yorum atan. Saçma sapağan romantik bir hikaye, bol küfürlü bir komedi hikayesi veya "texting" adında sadece yazışma dolu bir kitap oluşturmazsanız ilgi görmüyorsunuz.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 12 Eylül 2017, 13:15:19 »
Wattpad'ın yerli edebiyatımızdaki etkisi pek olumlu değil. Peki sistemin diğer ülkelerdeki ayağında durum nasıl acaba? Sistem nasıl karşılanıyor? Getirisi götürüsü oralarda nasıldır?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #78 : 12 Eylül 2017, 13:42:53 »
2 sene içerisinde biraz gelişme kaydedeceğini düşünürsünüz hâlbuki. Yazık valla...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #79 : 12 Eylül 2017, 14:21:08 »
Sizce soru hattındaki yayınevlerinin buradan kitap çıkarmışlığı var mıdır?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 12 Eylül 2017, 15:35:01 »
2 sene içerisinde biraz gelişme kaydedeceğini düşünürsünüz hâlbuki. Yazık valla...

Hal ve gidişat sıfır yani :D?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 12 Eylül 2017, 16:06:53 »

Soru hattındakiler değil de yan kuruluşları çıkarıyor. Müptela Yayınları aslında İthaki'nin bir yan kolu mesela. Daha doğrusu Penguen Kaset & Kitap'ın alt kollarından (İthaki, Yabancı, Ganj, Müptela) biri.

Hal ve gidişat sıfır yani :D?

Öyle görünüyor :)
Try to hide if you dare.

« Yanıtla #82 : 13 Eylül 2017, 21:59:20 »

Epsilon'un çıkardığı Sadece 5 Saniye isimli kitap Wattpad çıkışlı. 2.baskısı çıkmış.
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 14 Eylül 2017, 13:51:58 »
Acip bakmisligim yok o yuzden sorayim. Whatpad kaynakli olup da gercekten iyi olan ve basilan kitap var mi.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 14 Eylül 2017, 16:29:32 »
Basılıp çok satanların sayısı fazla. Bayağı bayağı iyi satıyor.

Gerçekten iyi olup olmadıkları kişiye göre değişir. Yasak aşk, ergenlik dramı vs gibi konular işleniyor genelde. Sevenleri için birebir.

Fahrettin Levent daha uzman bu konuda, belki paylaşır bizimle bir şeyler :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kzmakca

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Eylül 2017, 10:34:29 »
geekyapardan bir arkadaşın oyun oynarken okuduğu kitaplar var o kadar yaratıcı ki izleyin gülmekten ölme riski var tavsiye ederim. girip kendim okumadım ama o şekilde oyun oynarken okuması çok eğlenceli geldi :)

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 05 Aralık 2017, 19:32:37 »
https://www.youtube.com/watch?v=j3UPuvoNwPc  Wattpad ve Ergenlerin Seks Dünyası, videonun başlığı bence yeterli olmuş :)
Spoiler: Göster

Çevrimdışı réalta

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 25 Aralık 2017, 23:55:20 »
Yıllardır üzerinde çalıştığım bilim kurgu- fantastik romanımı bir hevesle yayınlayayım dedim ama üstünden bir ay geçti ve açıkçası çok pişmanım. Kaliteli yazan insanlar elbette var fakat çoğunluk o kadar kötü ki... Kalemimden ve hikayemden son derece emin olmama rağmen ( tabii ki de eksikliklerim olduğunu biliyorum fakat Wattpad'de yazılanları görünce özgüvenim arttı) okunması çok düşük ve insanlar bölümleri çok uzun koyuyorsun diye eleştiriyor :D Okumak için var olduğun bir sitede yayımlanmış bir hikayeye bölümler çok uzun diye eleştirmek nedir? Meğerse sonradan öğrendim ki bölümler ortalama 2000 kelime olmalıymış falanmış filanmış... Yani bir ay sonraki çıkarımlarım, burada güzel yazan insanlardan, ilginç konusu bulunan hikayelerden çok, klişe aşk hikayelerinin rağbet gördüğü. Sanırım benim için fazla kıymetli olan romanımın ilk bölümlerini yakında kaldırıp şansımı yayınevlerinde arayacağım.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 26 Aralık 2017, 01:07:57 »
Wattpad doğal biçimde kendi öykü habitatını oluşturmuş galiba. Başka öykü formlarının yaşamasına pek müsaade etmiyor anlaşılan. Platform hakkında öğrendiğim her şey buna işaret ediyor.

Çevrimdışı Berweuli

• **
  • 79
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 26 Aralık 2017, 10:31:41 »
İki yıldır wattpad içerisinde yazılarımı paylaşıyorum. Bu süre içerisinde belli bir kitleye sahip oldum ancak bu wattpad üzerinden yayınevlerine ulaşıp kitap olarak bastırabileceğim sayıya ulaşmadı. Zaten amacım da bu değildi. Yazdıklarımı oradan çekebilirdim ama yapmadım. Oranın bana bir yararı olmadığının farkındayım ama meydanı onlara bırakmamak da inat ettim :D  Bir kaç kişiyi kazandığımı düşünüyorum.
Ha şu var belli kalıplarda yazmadığınız sürece de wattpadde okuyucu bulmanız çok zor. Ne kadar iyi bir dil kullandığınız ya da Türkçe'yi ne kadar katlettiğiniz hiç önemli değil. Ya da fantastik veya aksiyon yazın yeter ki kahramanlarınız güzel kızlar kaslı erkekler olsun ve bol aşk, her türlü okunursunuz.