Kayıt Ol

The Last of Us

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Last of Us
« Yanıtla #15 : 04 Aralık 2016, 19:20:04 »
The Last Of Us=Overrated. Kafama balta yemeden hemen uzaklaşıyorum.

Şaka maka yavaş uzaklaş, çıngıraklı dayılara dikkat, aman diyeyim.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2016, 13:12:44 »
Ben ilk oyunu oynamadım. Bu trailer için neden bu kadar vagon vagon hype treni kaldırıldığını da anlamadım. Şarkı çalan kız var işte dümdüz. Belki ilk oyunu oynamak gerekiyordur bilmiyorum. Zombili falan bir survival oyunu olarak kafamda yer etmiş, konusu gerçekten böyle mi bunu da bilmiyorum :D

Biraz anlatsanıza, çok överseniz gaza gelebilirim belki. Genç kız - yaşlı adam dinamiği hikaye anlatıcılığı açısından güzel bir şey çünkü. Başarılı örnekleri de var Leon, Witcher, Dishonored 2 gibi. Merak da ediyorum bu nedenle.
Oldukça farklı noktalardan girilebilir fakat en iyisi oyunu oynaman ve o finali görmen. Keza o finalle derin ve etkileyici söylevini tamamlıyor oyun.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2016, 14:35:54 »
Ben ilk oyunu oynamadım. Bu trailer için neden bu kadar vagon vagon hype treni kaldırıldığını da anlamadım. Şarkı çalan kız var işte dümdüz. Belki ilk oyunu oynamak gerekiyordur bilmiyorum. Zombili falan bir survival oyunu olarak kafamda yer etmiş, konusu gerçekten böyle mi bunu da bilmiyorum :D

Biraz anlatsanıza, çok överseniz gaza gelebilirim belki. Genç kız - yaşlı adam dinamiği hikaye anlatıcılığı açısından güzel bir şey çünkü. Başarılı örnekleri de var Leon, Witcher, Dishonored 2 gibi. Merak da ediyorum bu nedenle.

Bir filmde ince detaylar gördüğümüzde o filmi daha çok sevmez miyiz? Kaptan Amerika'daki "Bütün gün dövüşebilirim." ayrıntısı mesela. Bu ayrıntılardan bir oyunda bir kaç tane olduğunu düşün. Gitar sahnesi de o ayrıntılardan. Sana bir gitarla bütün o ilişkiyi özetleyebilecek bir hikaye sunuyorlar ilk oyunda. Bunu yaparken sıkılmanın aksine heyecan duyarak, gerilerek, üzülerek, korkarak ve eh, çoğu zaman sessizce sıvışarak seni hikayeye dahil ediyorlar.

Naughty Dog'un asıl özelliği hikaye olsa da, bunu sinemasal bir dille anlatmayı da çok iyi beceriyorlar. TLoU'da bu yine bir noktadaydı. Son sahneleri hatırlayanlar bilirler. Bunu Uncharted 4 ile ne kadar ilerlettiklerini de gösterdiler ve TLoU Part 2'ye bu kadar hype yapılmasının da bir nedeni.

Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran ve bize daha en başında "Ne oluyor birader?" dedirttiği sahnesi var ki... Ne kadar anlatsak boş, açıp oynaman veya hiç yoktan izlemen gerekiyor.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #18 : 06 Aralık 2016, 00:00:13 »
Bayağı övgü dolu yorumlardan sonra ben de oynamaya karar verdim. Şimdi bir sorum olacak oynayan arkadaşlara. Oyun saat olarak toplam ne kadar sürüyor acaba, sinematik hiçbir kısmı falan geçmezsem? Ona göre uygun vakit ayırmayı düşünüyorum. Pc'de pro (Yes!), Ps3'te orta düzey bir oyuncuyum, bunu da belirteyim.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Aralık 2016, 00:05:10 »
Bayağı övgü dolu yorumlardan sonra ben de oynamaya karar verdim. Şimdi bir sorum olacak oynayan arkadaşlara. Oyun saat olarak toplam ne kadar sürüyor acaba, sinematik hiçbir kısmı falan geçmezsem? Ona göre uygun vakit ayırmayı düşünüyorum. Pc'de pro (Yes!), Ps3'te orta düzey bir oyuncuyum, bunu da belirteyim.

Playstation'ınız olup oynamamış olmanız ilginç, insanlar sadece bu oyunu oynayabilmek için PS3'ün son dönemlerinde PS3 almıştı. Normal zorlukta 10-14 saat sürüyor.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #20 : 06 Aralık 2016, 01:16:10 »
JCDenton, ahah yok yok mevzu ilginç. Bir arkadaşım playstation'ını kutulu ve kutusuz tüm oyunlarıyla birlikte bana verdi ve her zaman oynamak istediğim Last of Us'da içerisinde mevcut.

Bilgi için çok sağ ol. Tam umduğum uzunluktaymış. Tadını çıkara çıkara her gün 2 saat oynarsam bir haftada bitiririm artık.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Aralık 2016, 19:15:06 »
JCDenton, ahah yok yok mevzu ilginç. Bir arkadaşım playstation'ını kutulu ve kutusuz tüm oyunlarıyla birlikte bana verdi ve her zaman oynamak istediğim Last of Us'da içerisinde mevcut.

Ne güzel arkadaşlar var :) Sinematikleri geçmek gibi bir şey zaten mümkünse de böyle bir oyunda çok yanlış olur. Sağda solda oyalanarak, keşif yaparak ne kadar zaman harcadığınıza ve becerinize bağlı olarak 10 saat de sürebilir, rahatlıkla 20'nin üstüne de çıkabilir. Acele etmeden ve çok da takılmadan oynanırsa ortalama 14-15 saat sürecektir bence.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #22 : 07 Aralık 2016, 00:26:13 »
Grayswandir, şimdi de Ps4 sahibi bir arkadaş bulmaya çalışıyorum haha. O değil makine elime birden geçtiğinden görgüsüz gibi Call of Duty, God of War, Gta5 falan filan ne bulursam ona sardığımdan bir türlü esas oyuna başlayamadım.

Oyunu da seversem uzun sürede bitiririm herhalde. Okuduğum kadarıyla bayağı duygusal bir bağ kuruluyormuş oyunla. En son Canavarın Çağrısı için forumda güzel yorumlara denk geldiğimden okudum ama o duygusallıktan hiç etkilenmedim, hatta kitabı pek sevmedim desem doğru olur. Umarım bu oyunu ölümcül seviyede severim. Old school death metalci adamı duygusal şeyler kolay kolay çarpmıyor sonuçta :)