Kayıt Ol

Hearthstone

Çevrimdışı Brsykt

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearthstone
« Yanıtla #120 : 01 Temmuz 2015, 02:01:56 »
Geçen sene başladım ancak sürekli oynamadığım için profesyonel değilim o kadar. Mage'in basic deck'i kullanıyorum oyun başından beri 16-17'e kadar çıktım bu desteyle ancak daha ilerisi olmuyor. Ben yapamadım. şu aralar geri döndüm oyuna. Açtığım deckler oldu fakat yenileyecek birikimim yok henüz.
Nickim: Diablous eklerseniz yol yordam da öğretirsiniz filan hoş olur.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 01 Temmuz 2015, 14:00:34 »
Yalnız Face Hunter oynanmasın lütfen bir turnuva olacaksa. Ayıp çünkü.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 01 Temmuz 2015, 14:10:09 »
Face Hunter yoksa ben de yokum.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #123 : 01 Temmuz 2015, 14:17:03 »
Face Hunter'ı bende sevmiyorum ama oynanamasına karşı değilim. İnceden seviyorum bile denilebilir :)
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 01 Temmuz 2015, 18:30:53 »
Önceden söylendiği gibi basic kartlarla oynamak gibi bir durum varsa face hunter'ı counterlamak imkansız neredeyse. GvG, Blackrock falan metayı değiştirdi tabi ama bunlar olmadan Face Hunter=zafer gibi bir şey(bunlar olacaksa da zaten turnuva "kim daha uzun süre oynadı/daha çok para verdi"ye dönüşür ki o daha kötü). Keyfini kaçırıyor biraz oyunun bence. Ayrıca oynamaktan da hiç zevk almıyorum, sıfır strateji resmen. Ama zevk kişiye göre değişir tabi, ona bir şey diyemem. Yine de gereksiz şekilde OP olduğu bir gerçek.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 01 Temmuz 2015, 18:34:53 »
Face Hunter op ise Mech Mage de op, Grim Patron da op, Oil Rogue da op, Handlock da op. Birilerine op demenin sınırı yok :D

Tek olayı ucuz olarak oluşturabileceğiniz güçlü bir deste olması. Ayrıca düşünülenin aksine ne zaman board clear yapacağını, ne zaman düşmanın suratına vuracağını planlamak gerekiyor oynarken yoksa belli bir rank üstünde başarı çok zor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 01 Temmuz 2015, 18:56:50 »
Yapmayın ya, Handlock, Oil Rogue falan çok keyifli desteler. :D OP'liğini bilemem, güzel kullanılırlarsa çok güçlüler tabi ama bu çok fazla deste için geçerli. Sıfır strateji değil Hunter, abartıyorum elbette ama öğrenmesi ve oynaması saydıklarınıza göre kolay bence. Doğal olarak üst ranklerde  insanlar bir şekilde counterlıyor bu kadar popüler bir desteyi, orası doğru. Zaten yavaş yavaş gücünü kaybediyor gibi. Ama bizim turnuvanın pek yeni metayla işi olmayacağı için, çok adil olmayabilir diye düşünüyorum.

Turnuva konusundan bağımsız olarak, illa ki aggro oynanacaksa ve amaç kazanmaksa şu anki metada oynanması gereken şey bariz şekilde Zoolock. Hunter oynanacaksa da Hybrid epey iyi gibi, Hunter'ı pek bilmiyorum gerçi ama.

Edit: Biraz düşününce sadece basic kartlarla ne kadar efektif bir Face Hunter yapılabilir pek bilemedim yalnız. :D

#hayır

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #127 : 01 Temmuz 2015, 19:29:38 »
Şöyle bir şey yapalım. Ben bir anket açacağım. İlk turnuva "sadece basic" kartlarla mı olsun, yoksa herkesin elinde ne varsa kullanabilsin mi diye?

Zira ikiye bölünmüş durumdayız. Normalde sadece basic kartlarla oynanan bir turnuva formatı yok; ama aramızda çoğu kişinin de yeni başladığını ve yeterince kart toplayamamaktan şikayetçi olduğunu biliyorum.

Bu arada benim görüşüm değişmiyor. Bence en dengeli oyunlardan biri ve basit destelerle, en çılgın desteleri yenen oyuncular da gördüm, gördük. İş "o kadar da" kartlara bakmıyor. Ama tekrar söylüyorum, neden böyle bir şey istenebileceğini anlıyorum.

Anket sonuçlansın, turnuva kurallarını da ona göre oluşturacağım. Sonra da çıldıracağız.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #128 : 02 Temmuz 2015, 12:17:34 »
Heyecanla bekliyorum.
Altın Parlaktır, Elfler Kaypaktır...

birazyazalim.blogspot.com
geocachingmaceralari.blogspot.com

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #129 : 23 Temmuz 2015, 14:37:28 »
Hadi bakalım hayırlısı.

Yeni genişleme paketi "The Grand Tournament" duyuruldu.

http://eu.battle.net/hearthstone/en/blog/19819218/

Blizzard canına yandığım.
Altın Parlaktır, Elfler Kaypaktır...

birazyazalim.blogspot.com
geocachingmaceralari.blogspot.com

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 24 Temmuz 2015, 15:57:51 »
"Arena Reward Update

Beginning with the launch of The Grand Tournament, the Arena will no longer award players only Goblins vs Gnomes card packs. Instead, players will have a chance to receive a Grand Tournament card pack, Goblins vs Gnomes card pack, or a Classic card pack whenever a pack is awarded."

Hele şükür ..

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 29 Aralık 2015, 18:17:53 »
Aylardır bir şey yazılmamış buraya. Blizzard'ın paragözlüğüne sinirlendiğimden dolayı uzun süredir oynamıyordum ben de, fakat birkaç haftadır Tavern Brawl oynamaya başladım ve müthiş keyif alıyorum. En güzel yanı adaletsizliği büyük oranda ortadan kaldırması. Random deck vermeyen Brawl'lar bile genelde bir şekilde sahip olduğunuz kartları nispeten önemsiz hale getiriyor(bkz. 2 hafta önceki Gift Exchange). Bazıları keyifsiz olsa da genel itibariyle çok hoşuma gitti. Çoğunlukla Arena oynayıp arenaya gold toplamak için play mode'a giren benim gibi biri için şahane bir yenilik bu. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca Arena oynayan herkes için aynı zamanda deck tracker da olan şu programı şiddetle öneriyorum. Draft yaparken sağda solda listeler karıştırmamak için kesinlikle elzem. Çok faydalı.

#hayır

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 29 Aralık 2015, 19:30:04 »
Aylarca oynamadıktan sonra birkaç ay önce "gireyim hele özledim" diyerek tekrar yükledim.

"Oooo aylardır yoksun ortada, neden gittin ki, bak oyun aslında ne kadar şahane, geleni geçeni yeniyorsun ya işte, neden gittin ki..." der gibi karşıladı beni oyun. Uzun zamandır hileli olduğunu düşünmemi resmen pekiştirdi diyebilirim. Şöyle ki, ilk gün 45 oyunda 2 mağlubiyet ile ilerledim. Brawl ile ilk defa karşılaşmıştım ki o haftaki brawl rastgele deste veriyordu ve her tur kartların mana costları rastgele değişiyordu. Ve bana ilk elden 8-9 manalık kartları 1 mana yapıyordu. (Şaka veya abartı değildir) Duruma o kadar alıştım ki elimde 8-9 manalık kartları bırakıyordum oyuna girerken. Verdiği legendlerin de haddi hesabı yoktu. 15 de 15 çektim. Son günüydü bu brawlın ve namağlup, mücadelesiz bir oyun da sıktığı için devam etmedim.

Ranked ise 30 oyunda 2 oyun kaybettim. Gelen elleri anlatamam. 30 el yani, bu kadar mı şans olur? Ki oyuna ilk başladığım zaman karşılaştığım durumun diğer tarafı ben oldum. Şöyle ki "yahu daha elimde kart yok karşıma 10 tane legend olan adam koyuyor, oha yaa" dediğim zamanlar vardı oyuna ilk başladığım zamanlar. Bu 30 elin 5-10 arası kadar karşılaştığım rakipler işte benim ilk oyuna girdiğim halim gibiydi. Kartlarından çok rahat anlaşılıyordu oyuna yeni başladıkları.

Tabi bu durum uzun sürmedi. Sonraki 2 gün tam istediğim gibiydi aslında. Eş değer rakipler ve gerçek mücadele. Öyle 2-3 turda canınızı yarıya düşürmeler yok, boardı kaybettiğinizde sonraki tur kazanıp sonra yine kaybedip sonra yine kazandığınız mücadeleler, elinizi kilitlemeyen ve strateji yapmanıza olanak sağlayan RNG ile çekilen kartlar, ve aynı şekilde rakip sağlam eli olan rakipler... 2 oyun al, 1 kaybet, 1 kazan, 2 kaybet şeklinde, olması gerektiği gibi ilerliyordu oyun.

Ama bu da uzun sürmedi ve sonraki 2 gün eski formuna döndü. "Yine mi sen! Hala para yatırmadın mı? Hala beleşe mi oynuyorsun!!! Tamam, sen de dur, sonuçta kalabalık olmaya itiyacımız var ama çok da yenme, yenil bolca ki kart alma ihtiyacı duy pis beleşçi!!!" der gibiydi. "İşte hatırladığım Hearthstone" dedim. Aynı desteyle oynama rağmen 20-25 oyunda 2-3 oyun kazanabildim. "E bazen iyi olur bazen olmaz şans bu" diyenler vardır elbet. Yok arkadaşım şans bu kadar saçmalamaz. Güne göre şans mı olur yahu. O günden sonra da tamamen sildim ve bir daha yüklememe kararı aldım. Zevk için oynadığımız oyunda sinir stres sahibi olacaktık yoksa :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 29 Aralık 2015, 19:57:25 »
Ben gözlemlemedim böyle bir şey. En azından Brawl'da. Pek sanmıyorum bu kadar olduğunu, biraz kuruntu yapıyorsunuz bence. :D

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 30 Aralık 2015, 14:19:12 »
blizzard hacking confirmed 2016 by M.K.Immortal