Kayıt Ol

Hearthstone

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearthstone
« Yanıtla #135 : 20 Nisan 2016, 19:23:50 »
Oyunu oynadığım bunca zamandan, açtığım onlarca packten sonra sonunda doğru düzgün bir legendary çıkarabildim. Justicar Trueheart, hem de golden! Hemen disenchant edip Dr. Balanced craftladım gerçi, ama olsun. Toplamda çıkan 2. legendary bu, ilk çıkan ve hiçbir halta yaramayan Nozdormu'dan sonra ilaç gibi geldi gerçekten. Sonraki hedeflerim Sylvanas, Thaurissan ve Tirion, bu sırayla olmayabilir tabi. Yavaş yavaş olacak umarım.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 21 Nisan 2016, 00:46:50 »
Bende iki aydır oynamıyorum lakin oyuna yeni bir güncelleme gelecekti ve Naxxramas ile Goblin&Gnomes kartları meta dışı edilecekti. Dr. Boom'u yaparak hata etmişsin bence. Dust biriktirip yeni gelecek olan Whisper of the Old Gods'tan kartlar craftlamalısın bence ama Classic, TGT, Blackrock ve LoE hala geçerliliğini koruyacağı için oralardan da yoluna devam edebilirsin. Burada tüm güncellemeyi anlatmak istemiyorum -zaten çok lüzumsuz olurdu- ama şuraya bir video koyacağım eğer bilgin yoksa sana yardımcı olacaktır.
https://www.youtube.com/watch?v=qL03NwTZA0g
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 21 Nisan 2016, 17:09:02 »
Pek sanmıyorum. Evet standart formatta kullanılamayacak, ama Wild format zaten şu an bildiğimiz Hearthstone'un aynısı olacak. Dr. Boom da bu formatta her dönem iş görür.

Zaten f2p oyuncuların Standard formatta çok başarılı olmasını beklemediğimi söyleyeyim. Yeni çıkan kartları ne kadar hızlı elde edebilirseniz o kadar güçlü deckler yapacaksınız. Bunca zamandır kart biriktiren bizler doğal olarak meta dışında kalacağız Standard formatta. Elbette hiçbir expansionı kullanmadan da güçlü deckler yapmak mümkün ama ciddi bir dezavantaj olacak bu bizim için. O yüzden oyuna para vermediğiniz sürece Standard'ı düşünerek oyun şeklinizi değiştirmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Çıkan expansionlara yetişmek çok zor zira. Kendim muhtemelen çok masraflı olmayan aggro deckler yapıp oynamaya çalışacağım, bunun gibi mesela.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 21 Nisan 2016, 17:35:29 »
Yazdıklarınıza katılıyorum yalnız turnuvalar standart mod üzerinden olacak (Blizzard'ın yaptıkları), o yüzden wild mod şimdiki casual muamelesi görecek bence. Yani pro oyuncular, onlara karşı oynamak isteyenler yada blizzard puanı biriktirecekler, oyunu daha rekabetçi oynamak isteyenler standartta oynayacak.
Ben de zamanında varımı yoğumu verip bir sürü G&G kartı yaptım ama wild mod o kadar sınırsız olacak ki ön görülemez sinerjilerin kol gezeceği açık, zaten o yüzden böyle bir yeniliğe gidildi.
Blizzard'ın para kazanma politikası cidden çok sinsi ve aşağılık. F2P oyun kesinlikle ama benim iki yılda yaptığım kartları arkadaşım iyi bir parayla üç ayda yapıyorsa bunun ne anlama gelmesi gerekir bilmiyorum. Zaten yaptıkları açıklamada oyuna yeni başlayanların bir yerden sonra 5 expension ve adv ile karşılaşmamaları için bunun sayısını sınırlı tutacağız, bu sayede yeni başlayanlar aşırı bir zaman ayırmadan -üç yıl yerine, iki yıl demek istediler sanırım :) - oyuna adapte olabilecekler, dendi.
Ben iki yıl oldu başlayalı ve oyunun rekabetçi tarafından hoşlanan biriyim, eğer turnuvalar ve pro oyuncular puan kasmak için standart oynayacaksa ben kendim için söylüyorum, wild neden var diye düşünürüm. Bu arada kartların çoğunu elde edince benim gibi oyundan soğuma da yaşıyorsun, belki oyuna tekrar bakmamı sağlar bu yeni olaylar.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 21 Nisan 2016, 17:50:30 »
Pro oyunculara karşı oynayacak bir seviyede olmadığım ve uzun süre de olmam mümkün görünmediği için çok fark etmiyor gibi. Turnuvaya falan da katılmayacağım aynı şekilde. O duruma ulaşırsam ciddi ciddi Standard oynamaya başlayabilirim, ama 1-2 legendary kartın yarattığı fark pek önemli değil burda. Biraz uğraşan biri istediği herhangi bir kartı 1-2 haftada craftlayabilir (hiç bu kadar uğraşmasam da), ama nereye kadar? Yıllar sürüyor işte böyle böyle. Bir de üstüne bu uzun uzun uğraşıp edindiğiniz kartlar düzenli olarak oyundan çıkarılacak, iyice tüy diktiler yani. O seviyede bir rekabetçi oyun için para vermek şart oldu neredeyse artık. 100 dust'ın hesabını yaparken 2-3 ay sonra kullanamayacağım bir kartı nasıl yapayım ben? Blizzard'ın paragözlüğünden uzun zamandır tiksiniyorum, yeni bir şey değil. Uzun zamandır Arena ve Brawl oynuyorum ağırlıklı olarak zaten. Bakalım expansion başka neler getirecek.

#hayır

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 22 Nisan 2016, 10:54:59 »
Üst üste yazmış olacağım ama önemli bir durum var. Nerfler duyuruldu.

Leper Gnome, Arcane Golem(charge'ı kaldırmışlar ya hahahahaha) ve Keeper of the Grove'a veda edebilirsiniz. RIP in peace. Force of Nature da 9/10luk bir karttan olsa olsa 5-6/10luk bir karta dönüşmüş. Druid'i harcadılar matmazel.

Blade Flurry nerf'ü de Rogue decklerinin yarısını çöpe dönüştürdü, geçmiş olsun.

Blizzard'ın nerften anladığı ayarlama yapmak değil o kartların bir daha hiç oynanmamasını sağlamak olduğu için çok şaşırtmadı diyebilirim. Ayrıca göründüğü kadarıyla silence'tan nefret ediyorlar.

Kripp'in değerlendirmesini buradan izleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:  Nerf geldikten sonra elinizde bu kartların ne kadar kopyası varsa, TAMAMINI disenchant edin. Full refund alacaksınız, yani kartı yapmanız için gereken dust miktarını aynen geri alıyorsunuz. Eğer bu kartları hala oynamak istediğinize karar verirseniz de tekrar yapabilirsiniz. Hiçbir kaybınız yok.

#hayır

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 22 Nisan 2016, 11:45:11 »
Leper Gnome ve Knife Juggler harici diğer hepsi nerf değil bildiğin deste bitirmek için yapılmış. Old Gods eklentisini zorla sattırmak amaç herhalde. Silence bitirilmiş, kilit remove kartlar bitmiş, Druid ve Hunter zaten ölmüş. Face karakterleri bitirmişler yahu kısacası. Amaçları büyük kartları Druid dışındaki tüm destelerde oynatmak herhalde. Yani son eklentiyle gelecek kartları satma politikası için yapıldığından ve hala aynı saçma RNG mantığının var olduğunu düşündüğümden dolayı tekrar oynamayı hiç istemediğim oyun.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 22 Nisan 2016, 12:56:25 »
Nerf diyince aklıma WoW geliyor. Ne çekti be bu druid :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 22 Nisan 2016, 16:37:53 »
Leper Gnome da oynanmaz bu saatten sonra. 1 mana 1/1 çok anlamsız, trade falan yapamayacak. Vuracağı 2 face damage için değmez bir kartın yerini harcamaya bile. Juggler, Hunter's Mark, BGH ve Molten Giant haricindekiler tamamen bitirilmiş. Force of Nature da arenada falan alınabilir artık ancak. Force + Savage Roar kombosu bu kadar önemli bir kartı yok etmeden de güçsüzleştirilebilirdi, ki halihazırda da OP falan değildi zaten. Adam gibi win condition'ı olmayan bir classtan bunu da alarak iyice tüy dikmişler.

Yalnız en büyük darbeyi Rogue yedi bence class olarak. Oil Rogue tamamen bitti şu güncellemeyle. Yeni gelecek kartlar durumu değiştirir mi bilmiyorum ama bu haliyle ölü.

#hayır

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 23 Nisan 2016, 02:01:57 »
Sürekli üst üste yazmış oluyorum ama yine epey önemli. Bunu kaçırmanızı istemem.

Yeni expansionla birlikte toplamda 13 adet ücretsiz pack alabileceksiniz.

Çıkış haftasında oyuna giriş yaptığınız takdirde 3 pack, C'thun ve 2 adet de C'thun kartı alacaksınız.

Standard modunda kazandığınız ilk 2 oyun sonrasında 5 pack alacaksınız.

İlk ikisinden sonra kazandığınız 7 oyun için 5 pack daha alacaksınız.

Yeni expansion kartlarını toplamaya başlamak ve Standard'a biraz girebilmek adına güzel bir olay. Zaten Standard'ı daha çok insan oynasın diye yapıyorlar belli ki. Elbette 50 pack pre order yapmış insanlara karşı falan oynayacaksınız, bu durumu eşitleyecek sanmayın ama yine de biraz oynamaya değer hale geldi. Blizzard'ın hiç adeti değildir böyle jestler, o yüzden kaçırmayın derim.

#hayır

Çevrimdışı Darknesses

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 30 Nisan 2016, 21:28:05 »
Old Gods aşırı güçlü kartlara sahip olarak geldi. Eski desteler bayağı işlevsiz kaldı gibi. Verdikleri 13 packten de pek bir şey çıkmadı bana.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 01 Mayıs 2016, 16:58:56 »
İlk 8 pack gayet sıradan geçse de son 5 pack'te 2 legendary açarak kendimi bile hayrete düşürdüm. Ne yazık ki şimdilik kullandığım legendaryler değil ve ikisi de class kartları, fakat yine de mutlu oldum. :D

Şu aralar bu deck'le fena bir performans sergilemiyorum. Yaktığım kartlardan kalan dustla bu decke bir de Twin Emperor Vek'lor eklemesi yaptım. C'Thun deck'iyle oynuyorsanız bu kartı kesinlikle yapın derim, çıkan en iyi legendarylerden biri. League of Explorers açmadığım için Brann Bronzebeard'ım yok fakat eğer onu da ekleyebilirsem çok daha güzel olacak.

Yeni expansion'la en çok güçlenen class ise muhtemelen Shaman. Evolve kartları inanılmaz güçlü. 1 manalık Evolve'a kesinlikle bir nerf bekliyorum, fakat gelse bile kullanılmaya devam edecektir muhtemelen. Bunlar dışında da çok iyi kartlar geldi Shaman'a.

#hayır

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 07 Mayıs 2016, 16:41:38 »
Oynamam dememe rağmen yeni metayı merak edip tekrar kurduğum oyundur... Açıkçası Grim Patron Warrior'lar, Face Hunter'lar, Mech Mage'ler olmadan, her karakterin eşit olduğu bir meta olmuş... Elbette hala ufak kartlar ile hızlı oyun çıkaran desteler var ama önceki kadar etkili değiller.

Nerflenen kartlarımın tamamını yakıp 2000 dust yapınca hangi kartı çıkarayım diye düşündüm. Eksik Paladin kartları, C'Thun kartları yanında hangi Legendary kartı yapayım derken kendimi Twin Emperor yaparken buldum... Ragnaros yapsaydım keşke, çünkü bir kaç el C'Thun destesiyle oynadım ama çok da esprisi yok açıkçası bu destelerin. C'Thun güçlendiren kartlar güç dışında etkisi olmaması onları zayıf bırakıyor, C'Thun da ele gelmeyince haliyle çok güçsüz kalabiliyor deste ki ele gelse bile hala oyun kaderi değiştiren bir C'Thun saldırısı görmedim.

Standart ve Wild olaylarına gelince bir an Goblins and Gnomes kartları olmadan ne edeceğiz diye düşündüm Standart oyun içinde... Fakat yeni kartlar eskileri aratmıyor açıkçası. Hatta Naxx kartları olmadan oynamak gayet güzel bile olmuş :D

Kısacası oyunun tam keyif veren zamanları bence. Yeni bir deste gelmeden oynamak lazım...

Ek Not: Bu arada hala o saçma RNG mantığı devam ediyor... Orasına diyecek laf yok :D

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 07 Mayıs 2016, 18:24:14 »
 Ben de çok uzun zamandır oynamadığım oyuna geri dönüp oldukça memnun kaldım. Wild oynamıyorum umarım oynamak zorunda da kalmam, standart çok ferah oyun açısından. Oyun başında verilen 13 pack de hiç beklemediğimiz bir cömertlikti, packleri alana dek inanmadım blizzard'ın böyle bir şey yapacağına ama yapmış, tebrik ederim kendilerini.

Shaman midrange olsun diye getirilen güçlü 4-5 manalık kartlar oyuncuların zihniyetini gram değiştirememiş hala face oynuyorlar ama ne yapalım onlar olmasa priest oynamak bu kadar keyifli olmazdı.

Ben yeni tempo mage, evolve shaman, malygos rogue, Zetalot'un hooger ctrl pri'si ve dragon priest'ı diğer denediğim decklere göre daha eğlenceli ve güçlü buldum. Eski bir hanlock oyuncusu olarak zoo denemek içimden gelmedi ama karşıma gelen çok oldu, çok agresif ve çözümü daha zor olan bir deste. Tempo warrior epey sağlam, silahları zor tükeniyor ve c'thun destelerinden sadece Druid'inki hoş geldi gözüme. Paladin terörü son bulmuş hatta paladin güç sıralamasında epey arkalara düşmüş bile diyebiliriz.

Oyuna başlayalı çok olmadı, hep istediğim pirate decklerini deneyeceğim ama pek ümidim yok, midrange hunter bakarım onda ışık var gibi. Kartları kıra döke epey bir dust birikti kendi destelerini yapmayı seven biriyim fakat onları denemek için yeteri kadar oynamadığımdan meta oluşana kadar dustları harcamayı düşünmüyorum. Bol bol pack açmak ya da iyiyseniz arena yapmak gerek.

Ben de M.K.Immortal'a katılıyorum, cidden dönüp bir oyuna bakın. Güzel bir tat veriyor yeni güncellemelerle beraber.
Wiarthe#2304, Watch&Learn görevleri, vs, 7 galibiyetlik görevler, iki çift laf, meta muhabbeti, deck danışıp denemek için isteyen olursa eklesin. Oyunlar beraber oynadıkça güzelleşiyor fikrimce.

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 07 Mayıs 2016, 18:56:58 »
İlginçtir ben de Paladin oynarım en çok ve eskiden değil terör, sürekli can çekişirdim :D Belirli deckler değil de kendi deckimi kullanırım ama onu da belirteyim. Yani secret Paladin falan tanımam ben :D Ama şimdi ise kendi Kontrol Paladinim baya iş görüyor... Önceden hızlı desteler çok fazla olunca onlara karşı çok zayıf kalıyordu, şimdi ise (hele yeni gelen kartlarıyla birlikte) baya kontrolü elinde tutabiliyor Paladinim :3